Így turbózd fel a talaj minőségét fillérekből! – Trükkök a kertészektől

hirdetes

Így turbózd fel a talaj minőségét fillérekből! – Trükkök a kertészektől

ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

talajművelés

3.    Lenyírt fű


Itt a fűnyírás időszaka, és a lenyírt füvet, jobb, ha nem dobod a kukába! Használd talajtakaróként, hiszen teli van ásványi anyagokkal, ezzel pedig a talajt és az élővilágot is támogathatjuk az egészséges fejlődésben. A szalmához és a szénához hasonlóan a fűnyesedék is segít megőrizni a talaj nedvességtartalmát, ráadásul a levágott fű nagyszerű szénforrás a talaj számára.

4.    Faforgács


A faforgács is alkalmas talajtakaró kialakítására, ugyanis csökkentjük vele a talajeróziót és növeljük a vízmegtartó képességet.

hirdetes

5.    Konyhai maradékok


A konyhában sokféle hulladékot összegyűjthetünk egy-egy főzés alkalmával, így a konyha egy igazi aranybánya, ha talajjavításról van szó. Gondolj itt a banánhéjra, a tojáshéjra, az elhasznált tealevelekre, valamint a főzés során keletkezett zöldség és gyümölcsmaradékok. Ezeket szórhatjuk egyből a kiültetéskor a kiásott lyukba, de akar a föld tetejére is szórhatjuk, ugyanis szép lassan majd lebomlanak és különböző tápanyagokkal látják el a talajt és a növényeket.

hirdetes

6.    Kávézacc


A kávézacc is sok mindenre alkalmas, így semmiképp ne dobd a kukába! Keverd inkább a talajba vagy keverjük össze a komposzttal, ugyanis a talaj szerkezetét is javíthatja és segít távoltartani a kártevőket is, azonban ne használjuk túl nagy mennyiségben, mert megváltoztathatja a talaj kémhatását.
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-26

Tavaszi tuja mosás: 5 fontos lépés a betegségek elkerüléséhez

Fedezze fel az 5 legfontosabb lépést a tuják tavaszi ápolásához: így óvhatja meg növényeit a kártevőktől és betegségektől! Így egész évben egészségesek maradnak.

2024-03-26

Ezzel a trükkel a levendulád jobban fog illatozni, mint valaha

Ha azt szeretnéd, hogy idén szebb és illatosabb legyen a levendulád, mint eddig bármikor, akkor ezt a tippet neked is érdemes követned, amit a kertészünk ajánl!

2024-03-19

Vetés áprilisban: ezt az 5 zöldséget elültetheted áprilisban

Ne maradj le a tavaszi frissességéről! Ismerj meg 5 könnyen termeszthető zöldséget, amelyeket áprilisban vethetsz kezdő kertészként is. Tippek, tanácsok vetéshez.

2024-03-26

Ültessünk kálát tavasszal, és gyönyörködjünk benne őszig!

Március végén vagy áprilisban ültessük el a csodálatos kála virágot, amiben, ha megfelelően gondozunk egészen őszig gyönyörködhetünk, mutatjuk, mi a trükkje neki!

2024-03-25

Közösségi összefogással újul meg a Budai Arborétum

Az egykori Kertészeti Egyetem gyűjteményes kertjében megkezdődött a felújítási program, a MATE budai kampuszának otthont adó arborétum megtisztítása céljából.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

cickafark (Achillea)

a fészkesek családjának a csövesvirágúak alcsaládjába tartozó nemzetség. Legelterjedtebb... Tovább

idomítás

az állatok viselkedésében bizonyos ->feltételes reflexeket kialakító emberi tevékenység.... Tovább

Tovább a lexikonra
Házi kert kert Kertészet Növénytermesztés Talajművelés