Így fognak egész télen virágozni a szobanövényeid

hirdetes

10 titok a szobanövények gondozásához, ha te is egész télen pompázó virágokra vágysz!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH, NA
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Nagyon hasznos trükköket gyűjtöttem most össze nektek, amik ráadásul nem csak hasznosak, de még nagyon olcsók is. Próbáld ki mindet és virágozzanak a szobanövényeid egész télen! 

Próbáld ki ezt a 10 trükköt és virágozzon az összes szobanövényed egész télen

A beltéri növények barátságossá teszik környezetünket. Az ablakba tett növények életet, színt adnak az ablaknak, olyan, mintha a természetet beinvitáltuk volna a lakásunkba. A nagyobb konténeres növények a bútorokkal hoznak létre harmóniát. A beltéri tájkép, a szobanövények a nyár élményét hozzák el még télen is, illetve a hűvösség illúzióját keltik a legnagyobb melegben is.

Ez a cikk annak szól, akit foglalkoztat, hogy egyes szobanövények miért virulnak, míg mások minden dédelgetés ellenére láthatóan rosszul érzik magukat. Sok problémát könnyű helyrehozni, másokat pedig el lehet kerülni. Először is tudomásul kell venni, hogy a legtöbb szobanövény a trópusokról származik. Ebből adódik, hogy többségük víz és párakedvelő, és a világosságot, de nem a közvetlen napfényt kedvelik. 

1. Cukor

A szobanövények többsége szereti a cukrot, ezért egy fél kiskanál cukrot oldjunk fel 0,5 liter vízbe, és időnként ezzel locsoljuk a talajt.

hirdetes

2. Ricinus olaj

A ricinus olaj egy remek tápszer. 1 kiskanál olajat oldjunk fel 1 liter vízben, főleg akkor érdemes ezzel öntözni a növényeket, mikor rügyezni készülnek.

3. Hamu

A hamu nagyon hasznos természetes fertőtlenítőszer, de a talaj termőképességét is javítja. 1 evőkanál hamut tegyünk bele 1 liter forró vízbe, keverjük fel, majd egy hétig tegyük félre, időnként felkavarva a készítményt. 10 naponta öntözzük ezzel az oldattal a virágainkat.

4. Gránátalmahéj

Készítsünk gránátalma héjból és vízből tápoldatot. Egy alma héjára öntsünk egy liter vizet, majd hagyjuk állni egy napig, utána már készen is van a folyékony növényi tápanyag.

5.Aszpirin

hirdetes

Egy aszpirint oldjunk fel 1 liter vízben, időnként ezzel öntözzük meg a virágokat, ezáltal erősítve az immunrendszerüket.

6. Aloe Vera

Egy kiskanál aloe vera gélt oldjunk fel 0,5 liter vízben, ezzel öntözzük a növényeket.

7. Cukros víz

A fikuszokat egy hónapban egyszer öntözzük meg édes, cukros vízzel, így a leveleik fényesebbé válnak. Egy kiskanál cukrot oldjunk fel 1 liter vízben, és ezzel kell öntözni havonta a fikuszt.

8. Gombás tápoldat

0,5 kg csiperke gombát vágjunk fel kisebb darabokra, majd áztassuk be 0,5 liter vízbe. Egy napig érleljük így a tápoldatot, majd utána szűrjük át a gombás vizet egy másik üvegbe, és kezdjük el az öntözést.

9. B12-vitamin

Egy fiola B12-vitamint oldjunk fel 1 liter vízben, majd egy hónapban kétszer ezzel a szerrel kell meglocsolni a növényeket.

10. Banánhéj

A banánhéj káliumban, magnéziumban és foszforban gazdag, ezért érdemes apró kis kockákra vágni, majd ezzel szórni meg a növények földjét, így öntözéskor ezek a tápanyagok bejutnak a talajba, onnan meg a virágokba. Forrás

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-05

Ezért szórd a hamut a rózsa és a levendula alá egy kertész szerint

Hamu a rózsák és levendulák alá? Igen! Egy kertész tanácsa a dúsabb virágzásért: fedezd fel te is, miért ennyire hasznos a hamu a rózsák, levendulák számára!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kórjóslat

valamely betegség valószínű lefolyásának megállapítása a betegség tünetei és az egyéb... Tovább

kukoricanövény-liszt

a teljes kukoricanövény (szár+levél+szem+csutka) viaszérésben (gabonák érési fokozatai)... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem