Spinoza (ADV 8784)
Kukorica
Cél: szemes
Hímvirágzásának ideje közepesen korai. A kalászkapelyva nem, vagy nagyon gyengén-gyengén antociánosodik. A címer elsõrendû elágazásainak száma kevés. A bibe antociános színezõdése nagyon gyenge. A növény magas. Hossú csöveket hoz, közepes szemsorral. A lófogú szemek sárga színûek. A csutka antociános.
Tenyészidõ: FAO 400 (középérésû)
A fajta a vizsgálat két évében (2002, 2004) középérésûnek, egyben (2003) korainak bizonyult. Elõnyös, hogy a nagy hõségre válaszul mutatott drasztikus tenyészidõ rövidülés nem járt relatív terméscsökkenéssel. Három éves vizsgálati ideje alatt 11,23 1/ha terméseredményt ért el. Ez a teljesítmény a sztenderdhez viszonyítva 108,4%. Töréskori szemnedvessége 18,73%, közel 1%-kal kevesebb a sztenderdnél. Vetéstõl a betakarításig 73 napot vett igénybe, eggyel többet, mint a sztenderd fajták átlaga. Szárszilárdsági hibája (2,4%) a sztenderd érték másfélszerese.
A golyvásüszög betegségre közepesen fogékony. A fuzáriumos szártõkorhadás és csõpenészedés betegségekre közepesnél fogékonyabb.
Advanta Seeds BV., Hollandia
Advanta Hungary Kft., Sopronhorpács
Advanta Seeds BV., Hollandia

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Íme, a világ legokosabb madara (Videó)
Elképesztő madarat mutatunk most be nektek, nálunk elnyerte a legokosabb madár címet, ez pedig nem véletlen!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

A kamilla előnyei a kertben - Ültess te is mindenképp!
Tudtad, hogy a kamillának számtalan előnye van a kertben? Pedig így van, mostani cikkemben elmondok, miért érdemes mindenképpen ültetned kamillát a kertbe!

Hogyan és mire használhatjuk fel a chiát?
Nézzük, hogyan és mire lehet felhasználni a fantasztikus aszték zsályát, vagyis a chiát! Mindenkinek ajánlom, hogy velem tartson, mindent elmondok a chiáról!

Mit tegyek, ha denevért találtam?
Sajnos egyre több helyről érkeznek hírek arról, hogy denevérek lelik halálukat az emberi gondatlanság miatt, mostani cikkemben elmondom, mit kell tenned, ha denevért találsz!

Azonnal beleszeretsz – A csodacserje bemutatása
A csodacserje, vagy másnéven kroton a kutyatejfélék családjába tartozó örökzöld növény. Rendkívül mutatós, színes külsővel rendelkezik, innen kapta a nevét is. Nézzük,...

Elfeledett csodagyümölcsünk – A húsos som
Egy elfeledett gyümölcsöt mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a húsos som. Bizony, ez a növény régen szinte minden kertben ott volt, mára viszont sajnos eltűnt, pedig...

Paradicsomtermesztés szalmában - A rekord minőségért és mennyiségért!
Sokan szeretnének belekóstolni a növénytermesztésbe, azonban sajnos nem mindenki rendelkezik megfelelő táptalajjal. Létezik azonban egy módszer, ami még a táptalajnál is...