Shakira (Szegedi SC 436)
Kukorica
Cél: szemes
A címerhányás idöpontja közepesen korai. A kalászkapelyva gyengén antociános. A bibe antociános színezõdésének intenzitása nagyon gyenge A csõ hosszú, a szemsorok száma közepesnél több. A szemek a csõ középsõ harmadában lófogúak, a szemkorona sárga színû. A csutka antociános.
Tenyészidõ: FAO 330 (korai)
A hibridet a középérésü csoportban vizsgáltuk, 2 évig. Tenyészideje egyértelmûen a korai csoportba sorolja. Vizsgálati ideje alatt elért termésátlaga (10,09 t/ha) 1,8%-kal meghaladja az átfutó sztenderdét. Betakarítási szemnedvessége (18,90%) 1,88%-kal kisebb a sztenderd fajták átlagánál. Vetéstõl a nõvirágzásig eltelt napok száma (73) kettõvel kisebb a sztenderdek átlagánál. Szárszilárdsági hibája 1,2% volt, a sztenderdnél 0,8%-kal jobb.
A golyvásüszög betegségre kissé fogékony. A fuzáriumos szártõkorhadással szemben közepesnél fogékonyabb. A fuzáriumos csõpenészedésre közepesen fogékony.
Gabonatermesztési Kutató Kht., Szeged
Gabonatermesztési Kutató Kht., Szeged

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Hasznos tudnivalók a dália ültetéséről
A dália csodálatosan szép, egyedülálló növény, mostani cikkemben mindent elmondok az ültetéséről, tartsatok velem és legyen nektek is mesés dáliátok!

Személyes kedvencem, a kecskerágó
A kecskerágó egyike azon növényeknek, amik belopták magukat a szívembe, nézzük, miért olyan különleges növény a kecskerágó!

Elfagyott a leanderem, mit tegyek?
Kétféle választ kaptam a kérdésre: dobd ki a növényt és soha többé ne legyen leandered…Valóban ez a két megoldás létezik? Nézzük!

Tudtad? A tehenek imádják a zenét! Itt a bizonyíték!
Elképesztő bizonyítékra bukkantunk, a tehenek bizony, hogy szeretik a zenét! Tartsatok velem és nézzétek meg ezt a nem mindennapi videót!

Azt hiszed, hogy gyomnövény, pedig inkább gyógyító hatású!
Ez az a gyomnövény, ami mindenki kertjében megtalálható, sőt, szinte mindenhol, ahol csak sétálunk. Sokan azonban nem tudják, hogy a kövér porcsinnak rendkívül sok jótékony...

Paprikapalánta nevelése – Szakértői kisokos mindenkinek!
Nem lehet vitatkozni azzal a ténnyel, hogy a paradicsom után a paprika a legkedveltebb, legnépszerűbb zöldségnövény Magyarországon! Szerencsére termesztése nem annyira bonyolult,...

A tavasz csodás hírnöke - A hóvirág gondozása, nevelése
Szedni tilos, ültetni viszont szabad és szinte kötelező is, mivel ez a növény a tavasz egyik legcsodálatosabb hírnöke! Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a hóvirág...

Íme, a világ legokosabb madara (Videó)
Elképesztő madarat mutatunk most be nektek, nálunk elnyerte a legokosabb madár címet, ez pedig nem véletlen!