Gombaölo Quadris Max
Strobilurin és folpet típusú hatóanyagok új kombinációja a biztosabb hatás érdekében.
Hatóanyag:
93,5 g/l azoxistrobin és 500 g/l folpet
Felhasználható:
szőlőben
Javasolt dózis:
1,5-2 l/ha
Hatásspektrum:
Szőlő: lisztharmat, peronoszpóra, szürkepenész
Javasolt növényvédelmi technológia:
Az első kezelésre fertőzéstől függően a Ridomil G. Mz és a Topas szerek kombinációját ajánljuk. Virágzáskor kezdjük el a Quadris Max-os kezelést, melyet 10-12 napos időközönként kell megismételni. Összesen 2-3 alkalommal végezzünk Quadris Max-os kezelést . A Quadris Max-ot megelőző (preventív) módon illesszük a technológiába, így hatékonysága maximális. A Quadris Max-os permetezéssel elérhető, hogy a termesztés szempontjából legértékesebb részt, a fürtöt meg tudjuk védeni valamennyi kórokozótól (lisztharmat, peronoszpóra, szürkepenész, fakórothadás). A Quadris Max blokk után a Ridomil G. Mz -t és a Topas-t ajánljuk ismét, érés kezdetén pedig Chorus + Thiovit Jet kombinációval biztosítjuk a teljes védelmet.
Forgalmi kategória:
II
Munkaegészségügyi várakozási idő:
4 nap
Méregjelzés, veszélyesség:
Veszélyjel - Xn (ártalmas). Vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes. Méhekre nem veszélyes.
Eltarthatóság:
3
Kiszerelés:
1l,10 l
Gyártó:
Syngenta

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

Magyar kutyabüszkeségeink – A magyar agár
Magyar kutyafajtáink közül most a magyar agarat mutatom be nektek, érdemes megismerkednetek közelebbről ezzel a csodálatos kutyafajtával!
Magyar tájak őshonos ajándéka - A fekete nadálytő
Egy Magyarországon őshonos csodanövényt mutatok most be nektek, ami nagyon sokoldalúan felhasználható. Tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről a fekete nadálytővel!

Mely növényeket kell télen metszeni?
Ha esetleg nem tudnátok, hogy mely növényeket kell télen, a nyugalmi állapotuk alatt megmetszeni, akkor mindenképpen tartsatok velem, mindent el fogok mondani nektek!

Banánhéj, a növények természetes barátja
A banánhéj fantasztikus szolgálatot tehet a kertben és a lakásban nevelt növények számára egyaránt, nézzük, hogyan használhatjuk fel!

A lakásban nevelt kurkuma virága az orchideánál is szebb!
Kevesen tudják, de a lakásban nevelt kurkuma virága még az orchidea szépségét is felülmúlja, nézzük, mit kell tudni a gondozásáról!

Februártól már nem mindenki vehet műtrágyát!
2021. február 1-jétől változik a robbanóanyag-prekurzorok forgalmazásáról és felhasználásáról szóló rendelet, ezek után nem mindenki fog tudni hozzájutni a műtrágyákhoz,...

Csodálatos magyar lófajta – A nóniusz bemutatása
Egy csodálatos magyar lófajtát mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a nóniusz. Érdemes nektek is közelebbről megismerkedni vele!

Hogyan nevelj koriandert?
Mindent figyelembe véve a koriander egy viszonylag könnyen termeszthető gyógynövény, mely kiváló választás azok számára, akik nem csak kertészkedni szeretnek, de főzni is. A...

Hogyan kell betakarítani és felhasználni a csipkebogyót?
Mi a csipkebogyó? A csipkebogyó a rózsanövény gyümölcse, vagy maghüvelye. Általában vörös, esetleg narancssárga, de az sem ritka, hogy lila, vagy fekete színben pompázik.