A pelenka is nagyon hasznos a növények nevelésénél

hirdetes

Tudd meg, miért hasznos a növények számára a pelenka!

Szélesi Ferenc - Főkertész
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Kicsit hihetetlennek tűnhet, de igaz, próbáljátok ki ti is, nálam hihetetlenül bevált, a növényeim imádják a pelenkát! A most következő cikkben elmondom nektek, hogy miért olyan jó a pelenka a növények számára! 

Pelenka a csodálatos növényekért

Hihetetlen, hogy mennyi mindent fel lehet használni kertészkedés során, olyan dolgokat is, amikre biztosan nem gondolnál még álmodban sem. Ilyen például a pelenka is, gondolj csak bele, mennyi pelenka landol a szemetesben, mert senki nem gondol arra, hogy felhasználja azt. Pedig megtehetnéd, és nem bánnád meg egyáltalán, ugyanis eszméletlenül jó hatással van a növények számára! A következő oldalon elmondom, miért is olyan jó a pelenka! 

Pelenka a csodálatos növényekért

A pelenka azért olyan tökéletes a növények számára, mert egy olyan szilikon anyagot tartalmaz, mely által nedvszívó képessége óriási! Az eldobható pelenka belsejében található kristályok akár súlyuk ötvenszeresét is képesek felvenni vízből! Ezt az anyagot pedig tökéletesen felhasználhatjuk növények vízelszívó, és vízelvezető képességük optimalizálására. Ez annyit jelent, hogy a növények nem fognak túl sok vizet felvenni, ezáltal elérjük azt, hogy ne rohadjanak ki, illetve nem fognak túl keveset sem felvenni ezért nem fognak kiszáradni, mindig kellő mennyiségű vízhez fognak hozzájutni.

hirdetes

Gondolj erre a trükkre, amikor átülteted a növényeket, vagy éppen újat ültetsz. Nincs más dolgod, mint a cserép aljába a kavicsrétegre egy pelenkát fektetsz, majd helyezd rá a földet és a növényt. A következő oldalon egy videót is találhatsz a műveletről!

Pelenka a csodálatos növényekért

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-04

Palántázás kisokos: fogadd meg a kertész tanácsait idén tavasszal

A tavasz a kertészkedés szezonja! A tél elmúltával a természet ébredezni kezd, a kertészek pedig elkezdik a magágykészítést és a palántanevelést. Palántázz így!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-03-05

Ezért szórd a hamut a rózsa és a levendula alá egy kertész szerint

Hamu a rózsák és levendulák alá? Igen! Egy kertész tanácsa a dúsabb virágzásért: fedezd fel te is, miért ennyire hasznos a hamu a rózsák, levendulák számára!

2024-03-05

Csinos szellőrózsa: így ültesd el márciusban és minden évben visszatér

Az elképesztően szép, csinos szellőrózsa nevű virágot márciusban is elültetheted többek között, jövőre pedig már vissza fog térni hozzád, fogadd meg ezeket!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

cukorrépa növényvédelmi technológiája

a növényvédelmi kezelések végrehajtása a legtöbb károsítónál az előrejelzésekre épül.... Tovább

Chador (L91116)

Napraforgó Cél: olajipari Leírás:Hypokotilja nem antociános. Közepesnél nagyobb... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem