Mutatom hogyan használd fel a paradicsom hónaljhajtásait - Ültess paradicsomot júliusban

Ültess paradicsomot még akár júliusban is - Használj hónaljhajtásokat!

SzT
hirdetes

A nyár közepén a legtöbben már azt gondolják, hogyha eddig nem ültettek semmit veteményesükbe, akkor már rég el vannak késve a dologgal. Pedig ez nem igaz! Ebben a cikkben megmutatom, hogyan és miért ültess paradicsomot júliusban, még akkor is, ha már nem lehet sehol palántát kapni.

Paradicsom ültetése júliusban - még mindig nem vagy elkésve

A paradicsom hónaljhajtásai értékesebbek, mint gondolnád

A paradicsomnövény egészséges, fenntartható növekedéséhez hozzájárul, ha időnként letörjük vagy levágjuk a növény hónaljhajtásait. Ezeket a hajtásokat egy házi kertész általában már nem használja újra, hanem úgy gondolja, hogy mehetnek is azonnal a komposztba. Ez az, amin változtatva akár még júliusban sem vagyunk lekésve a paradicsomültetésről.

Paradicsom palánta beszerzése júliusban

Bár a palántát nem a szó szoros értelmében üzletekből kell beszerezni, hiszen azt már júliusban nem gyakori, hogy árusítanak, de semmi pánik: a folyamat egyszerűbb, mint gondolnád. Ha neked nincsen korábban elültetett paradicsomnövényed, akkor keress valakit, akinek van. Ha van ilyen ismerősöd, akkor nagyon szuper, ha viszont nincs, akkor akár közösségi média oldalakon csatlakozhatsz kertész közösségekhez, ahol megismerkedhetsz ilyen emberekkel.

A feladatod annyi, hogy kérj egy metszés után a paradiomcsjai hónaljhatjásaiból, hiszen neki arra valószínűleg nincs már szüksége, neked pedig még biztosíthatja a szuper finom paradicsomtermést akár októberig is.

hirdetes

Oké, de hogy lesz a hónaljhajtásból bőségesen termő paradicsomnövény?

A paradicsom egy olyan különleges növény, ami szárról is képes gyökérzetet növeszteni. Ez az a tulajdonsága, amit jelen esetben szeretnénk használni. A paradicsom hónaljhajtásait tedd vízbe egy, maximum két hétig csakúgy, mintha egy szép virágcsokorral tennéd ugyanezt, és várd meg, amíg kigyökerezik.

hirdetes

Mikor megjelennek a hajtásokon a gyökerek, akkor nincs más hátra, mint elültetni őket akár a kertedbe, akár cserépbe, de panelban élve, erkélyen is tudsz paradicsomot termeszteni, ha szeretnél. Ez utóbbi kivitelezése előtt ajánlom neked ezt a korábbi cikkünket: 9 dolog, amit figyelembe kell venni az erkélyes kertészkedés során

Hogyan ültessem el a kigyökereztetett hónaljhajtásokat?

Az ültetésről részletesebben ebben a cikkünkben olvashatsz: Paradicsomültetés: nagyapám fegyvere a bőséges terméshez

Ami viszont nagyon fontos az az, hogy próbáld a lehető legmélyebbre ültetni újdonsült palántáidat. Mivel a paradicsomnövény a szár egész hosszáról tud gyökérzetet növeszteni, ezért minél mélyebbre ülteted a palántáidat, annál stabilabban fogja tartani a növényt a gyökérzet, és annál több lehetősége lesz a tápanyagfelvételre is. Így tudod biztosítani magadnak a legjobb paradicsomtermést.

Ha többet szeretnél tudni a paradicsomtermesztésről, hogy a lehető legtöbbet tudd kihozni a júliusi ültetésekből is, akkor bátran ajánlom neked ezt a cikket:

Eddig csak álmodozni mertél a bőséges paradicsomtermésről? Csináld ezeket, és érd el az álmod!

Ne félj tehát belefogni a paradicsomültetésbe júliusban sem. Magyarországon egészen sokáig meleg és mérsékelt szokott lenni az időjárás, szóval a most gyökereztetett és elültetett palánták akár októberig hozhatják neked a finomabbnál finomabb terméseket. Jó kertészkedést! :)

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-10-24

A leander téliesítése: így érdemes agrárszakértői tanácsok alapján

A leander téliesítése agrárszakértői tanácsokkal a leander megfelelő átteleléséhez. Tudj meg mindent a helyes tárolásról, metszésről és gondozásról a hidegben.

2024-10-21

Ne hagyd kezeletlenül a rozsdagomba fertőzést: tavasszal kiújulhat

A rozsdagomba gyakori kórokozó, amely narancssárga vagy fekete foltokat okozva károsíthatja a növényeket. Ne hagyd kezeletlenül, mert tavasszal kiújulhat.

2024-10-23

A tűzvirágfa: egy madagaszkári csoda, ami pillanatok alatt megnő

A tűzvirágfa egy egzotikus kincs, gyors növekedésével és káprázatos, lángoló virágaival lenyűgöző dísze lehet kertünknek. Ismerd meg te is lángfa szépségét!

2024-10-24

Dekoratív tollborzfű fajták: könnyen tartható és gondozható díszfüvek

A tollborzfű fajtái egyre népszerűbbek lettek a teraszokon. Nagyon ellenállóak, jól tűrik a száraz, meleg nyarat és e-mellett dekoratívak is. Nézzük őket!

2024-10-25

Mutatunk 5 okot, amiért a télálló mandulafenyő tökéletes választás

A télálló mandulafenyő nemcsak szépsége miatt népszerű. Az alábbiakban 5 fontos érvet sorolunk fel, hogy miért érdemes a mandulafenyőt választani a kertbe.

2024-08-26

Összeszedtük mindent: A paradicsom betegségei elleni bio védekezésről

A paradicsom betegségei elleni bio védekezés elősegíti a vegyszermentes, egészséges termést, miközben megóvja a kerted természetes egyensúlyát és vitalitását.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

ftálimid-származék hatóanyagú gombaölő szerek

a csoportba tartozó hatóanyagok zsíroldékonyak, ezért a sejtekbe aránylag könnyen behatolnak... Tovább

episztázis

a nem allél gének között fellépő olyan kölcsönhatás, amelyben az egyik gén (episztatikus... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert kert Kertészet kertfenntartás növény Növénytermesztés oktatás Paradicsom Zöldség Zöldségtermesztés