szövettani vizsgáló módszerek
Élő v. elhalt szövetek tanulmányozására szolgáló eljárársok. Legegyszerűbb az élő szövetek vizsgálata, de ezeken a mikroszkóp fényforrásból jövő fény nem képes áthatolni, mert nem elég vékonyak, ezért ezekből kaparékot v. kenetet kell készíteni. az így készített anyagot izoozmotikus közegbe kell helyezni, hogy nem károsodjanak (natív készítmény). az élő sejtekben lejátszahtó, ún. vitális festékkel színezik az anyagot, de csak olyan festék alkalmazható, amely nem fejt ki káros hatást az élő anyagra. Behatóbb, - fénymikroszkópos v. - elektronmikroszkópos vizsgálatokat tartósított készítményeken lehet végezni. A tartós vizsgálati anyag készítésének első lépése az anyag rögzítése (fixális), ennek kettős célja van: az adott szövet pillanatnyi állapota megörizhető, és a sejteket megóvja a természetes bomlásuktól. A tartósítási idő után a rögzítőanyagot ki kell mosni, majd vízteleníteni kell, ezek után következik a beágyazás, majd a metszetkészítés a -mikrotommal. A metszetet, attól függően, hogy milyen vizsgálati célra készítik, különböző szövettani festékekkel megfestik. Az egyes - sejtalkotók ált. különböző festékekkel festődnek. A festés után a tárgylemezen levő metszetet egy csepp kanadabalzsamban fedőlemezzel lezárják. Elektronmikroszkópos vizsgálatot csak rögzített szöveteken lehet végezni, beágyazásra ált. műgyantát használnak, az igen vékony, 50-90 um vastag metszetet ultranikrotommal készítik. Ezeket a vizsgálandó anyagokat nem festik, a kép kotrasztját kell megnövelni; ez többféle módszerrel történik, ez az ún. kotrasztozási művelet.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Hasznos tudnivalók a dália ültetéséről
A dália csodálatosan szép, egyedülálló növény, mostani cikkemben mindent elmondok az ültetéséről, tartsatok velem és legyen nektek is mesés dáliátok!

Személyes kedvencem, a kecskerágó
A kecskerágó egyike azon növényeknek, amik belopták magukat a szívembe, nézzük, miért olyan különleges növény a kecskerágó!

Elfagyott a leanderem, mit tegyek?
Kétféle választ kaptam a kérdésre: dobd ki a növényt és soha többé ne legyen leandered…Valóban ez a két megoldás létezik? Nézzük!

Tudtad? A tehenek imádják a zenét! Itt a bizonyíték!
Elképesztő bizonyítékra bukkantunk, a tehenek bizony, hogy szeretik a zenét! Tartsatok velem és nézzétek meg ezt a nem mindennapi videót!

Azt hiszed, hogy gyomnövény, pedig inkább gyógyító hatású!
Ez az a gyomnövény, ami mindenki kertjében megtalálható, sőt, szinte mindenhol, ahol csak sétálunk. Sokan azonban nem tudják, hogy a kövér porcsinnak rendkívül sok jótékony...

Paprikapalánta nevelése – Szakértői kisokos mindenkinek!
Nem lehet vitatkozni azzal a ténnyel, hogy a paradicsom után a paprika a legkedveltebb, legnépszerűbb zöldségnövény Magyarországon! Szerencsére termesztése nem annyira bonyolult,...

A tavasz csodás hírnöke - A hóvirág gondozása, nevelése
Szedni tilos, ültetni viszont szabad és szinte kötelező is, mivel ez a növény a tavasz egyik legcsodálatosabb hírnöke! Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a hóvirág...

Íme, a világ legokosabb madara (Videó)
Elképesztő madarat mutatunk most be nektek, nálunk elnyerte a legokosabb madár címet, ez pedig nem véletlen!