Örökzöldek gondozása - most mindent megtudhatsz róla, ismerd meg őket közelebbről

Örökzöld fák gondozása és karbantartása

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Minden az örökzöldekről

Talajtakarás és öntözés

A talaj nedvességét muszáj szinten tartani az örökzöldek számára, hogy átvészelhessék a telet vagy a szárazabb időszakokat. A durva forgáccsal vagy aprított fakéreggel végzett takarás a fa lombjának széle alatt segít a nedvesség elpárolgásának lelassításában. Érdemes egy kis organikus anyagot, például komposztot is hozzákeverni a talajtakaróhoz, hogy egyszerre némi tápanyagot juttass a talajba. Győződj meg róla, hogy a fa a nyár és az ősz száraz időszakaiban rendszeres öntözést kapjon. Az olyan területeken, ahol télen nem fagy meg a talaj, még a hidegebb hónapokban is folytatni kell az öntözést.

 

Örökzöldek trágyázása

Az örökzöld fák nem igényelnek olyan sok trágyázást, mint a lombhullatók, de ha az új hajtások lassan jelennek meg, vagy ha a levelek színe eltér a fajától megszokottól, akkor érdemes egy kis időt fordítani a trágyázásra. Használj olyan műtrágyát, amelyben több a nitrogén, mint a foszfor vagy a kálium. Végezd a trágyázást április eleje és a nyár közepe között, a műtrágya csomagolásán feltüntetett módon. A nyár közepének elteltével csak lassan ható műtrágyát szabad használni. Ne trágyázz szárazság idején, de az öntözést ilyenkor is folytasd.


Örökzöldek metszése

Az örökzöldeknek általában csak igazító jellegű metszésre van szükségük az elhalt, fertőzött vagy sebesült ágak eltávolítása érdekében, vagy egy fő ág kiválasztására, amelyből aztán majd a felfelé nyúló csúcs alakul majd ki. Az örökzöld fáknak általában csak egy ilyen vezető száruk van, de ha kettőt veszel észre, akkor távolítsd el az egyiket. A vágást ne közvetlenül a fa törzsével egy vonalban, hanem valamivel az ágon beljebb végezd el. Az ágat és a törzset összekötő kinövés megakadályozza majd, hogy a korhadás elérje a törzset. Ne végezz metszést a nyár végén és ősz elején, mert ez megzavarhatja az új hajtásokat, amik így nem tudnak majd megkeményedni a tél beállta előtt

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-03-15

Ritka kék virágot találtak a Bükkben, mindenki a csodájára jár

Hihetetlen felfedezés a Bükkben! Egy kiránduló ritka kék leánykökörcsinre bukkant az erdőben, ami eltér a megszokottól, szerencsére kép is készült a növényről!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-03-05

Ezért jobb tavasszal elültetni a levendulát, mint ősszel

Levendula ültetés márciusban? Naná, hiszen ez a legjobb és legalkalmasabb időpont több okból kifolyólag is egy kertész szerint, mutatjuk mire figyelj kifejezetten!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kiméra

egy szervezet ugyanazon szervében genetikailag különböző alkatú szövetek megjelenése. Néha... Tovább

talajmarók

az egymenetes talaj-előkészítés, magágykészítés, a gyepek feltörésének és —... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem