Tudj meg mindent te is a növényvédőszerek keveréséről

hirdetes

Növényvédőszerek keverhetősége – Mit, mivel, hogyan keverhetünk?

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Nagyon sokszor felmerül a kérdés a házikerti tulajdonosok körében, hogy milyen növényvdédőszereket keverhetünk egymással. Régen könnyebb dolgunk volt, mivel a gyártók táblázatba szedték a keverhetőségi lehetőségeket, ez viszont ma már nehézkes, mert rengeteg szer került piacra. Cikkünkkel segíteni szeretnénk mindenkinek, ismerjétek meg ti is a növényvédőszereket keverhetőségi lehetőségeit és használjátok a szereket biztonságosan, eredményesen! 

Növényvédőszerek keverése – Miért és hogyan keverjük a növényvédőszereket

Növényvédőszerek keverése – Miért akarjuk keverni a szereket? 

Egyszerű a válasz: kevesebb permetezés, nagyobb hatékonyság! Ez annyit jelent, hogy ha sikerül elkészítenünk a megfelelő keverést, akkor egy permetezéssel többféle kórokozó, valamint kártevő ellen tudunk védekezni, megtakaríthatjuk a kijuttatási költséget, ráadásul a permetezésre alkalmas időszakokat is jobban ki tudjuk használni. 

 

Növényvédőszerek keverése – Segítés és akadályozás

A gyakorlati igényeket szerették volna segíteni a gyártók azzal, hogy különböző gyári kombinációkat fejlesztettek ki. Ezek viszont rosszul sültek el, ugyanis sokszor a hatóanyagazonos keverékeknek sokkal magasabb volt az áruk, a keresletet pedig nehezítette a kórokozók és a kártevők elleni védekezési időpontok eltérése. 

hirdetes

 

Növényvédőszerek keverése – Aranyszabályok

Első és legfontosabb aranyszabály úgy szól, hogy a réztartalmú, illetve nehézfémsókból készült növényvédőszerek nem keverhetők más készítménnyel! Mára kicsit módosult ez az aranyszabály, de még mindig jobb, ha betartjuk. A korszerű szerformák kidolgozásának köszönhetően néhány réztartalmú szer jobban keverhető készítmény lett – a WDG vagy WG (vízben azonnal oldódó mikrogranulátum formájú) jelű növényvédőszerek esetében a keverési próbák során nem tapasztaltak csapadékképződést és gyors kiülepedést, tehát a permetlében szabad szemmel látható elváltozás nem volt. 

hirdetes

 

Növényvédőszerek keverése – További aranyszabályok, a keverési sorrend

Egyáltalán nem mindegy a keverési sorrend – először mindig a poralakú, majd a folyadékformájú, végül pedig a permettrágyák kerülnek a tartályba. Érdemes tudni továbbá azt is, hogy a poralakú formák esetében szükség van törzsoldat készítésére (a kimért porhoz adjunk egy kevés vizet és hagyjuk állni). Mit, mikor, hogyan, miért? Rengeteg kérdés maradt még megválaszolatlanul, éppen ezért érdemes a következő oldalra lapoznia mindenkinek! 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-11-16

Készíts otthon tökéletes sült gesztenyét, úgy ahogyan az adventi árusok csinálják!

Az igazán finom sült gesztenye titka az alapanyagok frissességében rejlik. De még mire kell odafigyelned? Készíts sült gesztenyét az adventi árusok tippjeivel

2023-11-28

5 kihagyhatatlan gőzgombóc a városban, amit neked is meg kell kóstolni!

Budapesten több olyan hely is akad, ahol a legfinomabb gőzgombóc változatokat kóstolhatjuk meg. Fedezzük fel együtt ezeket az izgalmas helyeket, és próbáljuk ki mindet!

2023-11-14

5+1 érv, amiért megéri üvegházat építened a kertbe!

Az üvegház nem csak a profi kertészek kiváltsága lehet – egyre több háztulajdonos fedez fel annak előnyeit a saját kertjében. Mutatjuk, hogy miért éri meg!

2023-11-09

Penészmentesítő növények: 3 Fantasztikus szobanövény, amelyek nem csak szépek, de egészségesek is!

Ha aggódsz a pára és a penész miatt otthonodban, ne aggódj tovább! Most bemutatunk három olyan szobanövényt, amelyek nemcsak gyönyörűek, de a penész ellen is jók

2023-11-28

Kikerült a hivatalos lista: Ezek a legjobb sípályák 2023-ban

De mely sípályák lesznek az idei szezon legjobbjai? Ezek a sípályák rendelkeznek a legjobb pályákkal, szállásokkal, éttermekkel, kölcsönzőkkel és nem mellesleg hóval!

2023-11-16

Ezért száradnak el az orchideád levelei télen

Az orchideák gyönyörű növények, de amikor leveleik száradnak, és a virágok nem akarnak nőni, az aggodalomra ad okot. De mitől szárad el az orchidea levele?

2023-11-27

A pampafű téliesítése - így készítsd fel a pampafüvet télre

Ahhoz, hogy a pampafű hosszú éveken át gyönyörű maradjon, elengedhetetlen a megfelelő gondozás, különösen a téliesítés terén. Mutatjuk a téliesítés lépéseit!

2023-11-17

Tízezreket spórolhatsz, ha most ültetsz és nem várod ki a tavaszt!

Az őszi ültetés előnyeit vesszük sorra, amelyek a növények egészséges fejlődése mellett még jelentős költségmegtakarítást is hozhatnak a kertészek számára

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

küllem

az állat külső testalakulása. Megítélésekor nemcsak az egyes testrészek méreteit veszik... Tovább

méh (anyaméh)

1. (anat.) Az embrió és a magzat védelmét, táplálását, majd a vemhesség végén a... Tovább

Tovább a lexikonra
Növényvédelem permetezés