Tudj meg mindent te is a növényvédőszerek keveréséről

hirdetes

Növényvédőszerek keverhetősége – Mit, mivel, hogyan keverhetünk?

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Nagyon sokszor felmerül a kérdés a házikerti tulajdonosok körében, hogy milyen növényvdédőszereket keverhetünk egymással. Régen könnyebb dolgunk volt, mivel a gyártók táblázatba szedték a keverhetőségi lehetőségeket, ez viszont ma már nehézkes, mert rengeteg szer került piacra. Cikkünkkel segíteni szeretnénk mindenkinek, ismerjétek meg ti is a növényvédőszereket keverhetőségi lehetőségeit és használjátok a szereket biztonságosan, eredményesen! 

Növényvédőszerek keverése – Miért és hogyan keverjük a növényvédőszereket

Növényvédőszerek keverése – Miért akarjuk keverni a szereket? 

Egyszerű a válasz: kevesebb permetezés, nagyobb hatékonyság! Ez annyit jelent, hogy ha sikerül elkészítenünk a megfelelő keverést, akkor egy permetezéssel többféle kórokozó, valamint kártevő ellen tudunk védekezni, megtakaríthatjuk a kijuttatási költséget, ráadásul a permetezésre alkalmas időszakokat is jobban ki tudjuk használni. 

 

Növényvédőszerek keverése – Segítés és akadályozás

A gyakorlati igényeket szerették volna segíteni a gyártók azzal, hogy különböző gyári kombinációkat fejlesztettek ki. Ezek viszont rosszul sültek el, ugyanis sokszor a hatóanyagazonos keverékeknek sokkal magasabb volt az áruk, a keresletet pedig nehezítette a kórokozók és a kártevők elleni védekezési időpontok eltérése. 

hirdetes

 

Növényvédőszerek keverése – Aranyszabályok

Első és legfontosabb aranyszabály úgy szól, hogy a réztartalmú, illetve nehézfémsókból készült növényvédőszerek nem keverhetők más készítménnyel! Mára kicsit módosult ez az aranyszabály, de még mindig jobb, ha betartjuk. A korszerű szerformák kidolgozásának köszönhetően néhány réztartalmú szer jobban keverhető készítmény lett – a WDG vagy WG (vízben azonnal oldódó mikrogranulátum formájú) jelű növényvédőszerek esetében a keverési próbák során nem tapasztaltak csapadékképződést és gyors kiülepedést, tehát a permetlében szabad szemmel látható elváltozás nem volt. 

hirdetes

 

Növényvédőszerek keverése – További aranyszabályok, a keverési sorrend

Egyáltalán nem mindegy a keverési sorrend – először mindig a poralakú, majd a folyadékformájú, végül pedig a permettrágyák kerülnek a tartályba. Érdemes tudni továbbá azt is, hogy a poralakú formák esetében szükség van törzsoldat készítésére (a kimért porhoz adjunk egy kevés vizet és hagyjuk állni). Mit, mikor, hogyan, miért? Rengeteg kérdés maradt még megválaszolatlanul, éppen ezért érdemes a következő oldalra lapoznia mindenkinek! 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-02-24

Késő van már a lemosó permetezéshez?

Mikor van ideje a lemosó permetezésnek és mikor késő már elvégezni? Cikkünkben bővebben kifejtjük mikor kell elvégezni a gyümölcsfák lemosó permetezését.

2023-03-07

Hogyan irtsunk gyomot sóval? - Ismerd meg, hogyan használhatod a háztartási konyhasót a makacs gyomok irtására

A gyomírtástól, még a legtöbb profi kertész is fél, de szeretnénk elkerülni a vegyi gyomirtókat, ezért most eláruljuk hogyan írthatod ki a gyomokat sóval!

2023-01-23

Kell párásítani az orchideákat, jót tesz neki a permetezés?

Az orchideák a természetben meleg és párás körülmények között nőnek. De jó ötlet az orchideák párásítása, vagy többet ártasz, mint használsz? Mi a jó megoldás?

2022-08-04

Gyomok a járda között? Így szabadulhatsz meg tőlük mindörökre!

A járdafelületek perzselőek és szárazak, különösen nyáron, ami jellemzően azt jelenti, hogy semmi sem maradhat meg alattuk, persze a gaz ennek is ellentmond!

2023-03-16

Hogyan lehet megszabadulni a rojtosszárnyúaktól? – Gyors és egyszerű módszerek a kártevőkkel szemben

Szakértői módszerek, amelyek megmentik a beltéri, üvegházi és kerti növényeket ezektől a kártevőktől! Hogyan írtsuk ki a rojtosszárnyú kártevő rovarokat?

2023-03-20

5 tipikus tavaszi ültetési hiba, amit kerülj el!

Itt a tavasz, irány a kert, és dobjunk össze egy csodaszép kertet, amire később büszkék lehetünk, nem igaz? Vagy ácsi, és gondoljuk át ezt az egészet!

2023-03-16

Hogyan írtsd ki a gyomokat az ágyásból anélkül, hogy károsítanád a növényeket – óvd meg a virágokat és a cserjéket ezekkel a szakértői tippekkel!

A gyomok gyors növekedése minden kertész életét megnehezítik, főleg, ha olyan helyen kezdenek növekedni, ahol igazán nem kéne, mint például a veteményes.

2023-03-07

Mit kell tavasszal megmetszeni? 5 növény, amit ne hagyj ki a metszési szezonból!

Sok növényt tavasszal le kell metszeni, beleértve a levendulát, az orgonát és a díszfüvet. A tavaszi metszés nagyobb növekedést és több virágot tesz lehetővé.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fasebkezelő szerek

a gyümölcs- és díszfák törzsén, ágain keletkező sebek könnyen fertőződnek és... Tovább

gyűrűsférgek (Annelida)

az állatvilág egyik törzse, szárazföldön, édesvizekben és tengerekben élő fajokkal.... Tovább

Tovább a lexikonra
Növényvédelem permetezés