Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Tippek és tanácsok, hogy ne kelljen sokat költened

hirdetes

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből!

FO, GE.
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Hazánkban is egyre népszerűbb dolog egzotikus növényeket termeszteni, de sokan még mindig úgy gondolják, hogy ez egy lehetetlen vállalkozás. Pedig nem az, és nem is feltétlen kell rá vagyonokat költened! Most megmutatjuk, hogyan lehet otthon csodaszép datolyapálmád, méghozzá fillérekből!

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Ezekre figyelj a csodás datolyapálmáért

A datolyapálma kifejezetten egy borsos árú növény, főleg ha valami szép nagy példányt szemelt ki magának az ember. Ráadásul szinte borítékolható, hogy kétszer fog fájni kiadni érte ennyi pénzt: egyszer amikor megvesszük, és később, amikor éppen elpusztul. Mert nagyobb a valószínűsége annak, hogy az így vásárolt növényünk hamarabb jut a végére, mint kellene, hiszen teljesen más körülmények között volt eddig tartva.

Sokkal szerencsésebb tehát ezért is, ha mi magunk nevelgetjük a kezdetektől. Arról nem is beszélve, hogy a nevelgetés és fejlődés öröme büszkeséggel fogja eltölteni a lelkünket, és büszkeségtől dagadó mellel mutogathatjuk mindenkinek, mivé cseperedett a gondosan ápolt növénykénk.
Ráadásként, ha még eddig nem említettem volna, a sok ezer forint helyett, amit ráköltenénk, csupán néhány száz is elég lesz.

Nem kell hozzá mást tenni kezdetben, mint venni egy csomag datolyát, és boldogan elfogyasztani annak mézédes gyümölcsét! Lássuk a további lépéseket, hogy mindezekből hogyan tudsz otthon fillérekből datolyapálmát nevelni!

hirdetes

1.    Együnk datolyát

Első lépésként, mint már említettük, szerezzünk be egy datolyát, és együk meg a gyümölcsöt. Amíg a finomsággal tömjük a hasunkat, vegyük ki a magját és jó alaposan mossuk meg meleg vízzel. Nagyon fontos, hogy a húsából ne maradjon rajta semmi, és egy teljesen tiszta felületet kapjunk. Ha ez kész, de tényleg csak akkor, ha rendesen készen van, jöhet a következő lépés!
 

2.    Áztatás

Nem, ez nem a hétvégi mosás fárasztó előkészületeit jelenti, bár tény, hogy ez is igényel némi odafigyelést. A megtisztított datolya magot ugyanis be kell áztatni 35 °C-os vízbe. Ezt a műveletet három napon keresztül kell csinálni, mindezt úgy – és itt jön a macerás része – hogy legkevesebb 6 óránként cserélnünk kell a vizet. Ez azért olyan fontos, mert a mag meg kell duzzadjon ahhoz, hogy tovább tudjunk haladni, amikor ugyanis a mag elkezd duzzadni, akkor kezdődhet az ültetés.

3.    Vízelvezetés

hirdetes

Mint a legtöbb növény, ez sem szereti, ha állandóan áll alatta a víz. Éppen ezért nagyon fontos, hogy megfelelő vízelvezetésű edényt válasszunk otthonának, valamint jól készítsük elő azt. Ezt úgy tudjuk megtenni, ha az edény aljába teszünk egy réteg sima homokot, majd rá egy tőzeg keverékből készített vízelvezető réteget. Ezeket egyenlő arányban keverjük el a cserép alján.

4.    Elhelyezés

Precíziós munka következik: helyezzük a cserépbe a datolya magot, méghozzá függőleges pozícióban, és nagyjából 1,5 centiméter mélyre. Ne feledjük el, hogy nagyon szereti a napfényt, így minél melegebb és naposabb helyre tegyük a lakásban. Leginkább a déli oldal lesz erre alkalmas. Természetesen a rendszeres öntözésről sem szabad megfeledkezni. Ugyan a datolya nem egy túl igényes növény, de azért nem is túlélő típus. 
 

Lapozz, még van néhény tudnivaló!

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Ezekre figyelj a csodás datolyapálmáért

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-03-16

Hagymatermesztési hibák – Ezt 8 gyakori hibát követjük el hagymatermesztés során

Ha azon tűnődsz, hogy miért nem nő a hagymád, akkor ez az egyik ilyen gyakori probléma eredménye lehet! Milyen hibákat követhetünk el hagymatermesztés során?

2023-03-16

Hogyan lehet megszabadulni a rojtosszárnyúaktól? – Gyors és egyszerű módszerek a kártevőkkel szemben

Szakértői módszerek, amelyek megmentik a beltéri, üvegházi és kerti növényeket ezektől a kártevőktől! Hogyan írtsuk ki a rojtosszárnyú kártevő rovarokat?

2023-03-16

Az esővíz gyűjtése jót tesz a növényeknek, a környezetnek és a pénztárcádnak – így készíthetsz esővíz hordót

Az esőhordó otthoni elkészítése egyszerűbb, mint gondolnád, és több okból is kifizetődő. Nagyszerű módja, hogy fenntarthatóbbá válj, és csökkentsd a vízszámlát

2023-03-20

5 tipikus tavaszi ültetési hiba, amit kerülj el!

Itt a tavasz, irány a kert, és dobjunk össze egy csodaszép kertet, amire később büszkék lehetünk, nem igaz? Vagy ácsi, és gondoljuk át ezt az egészet!

2023-03-09

Hogyan ültess epret cserépbe? Mutatjuk mire figyelj!

Manapság egyre divatosabb a városi kertészkedés, aminek kapcsán az eper cserépbe ültetésének ügye is felmerült. Lehet epret cserépbe ültetni, mire kell figyelni?

2023-03-16

Mikor kell átültetni a paradicsompalántákat – tippek a palánták kiültetésének megfelelő időzítéséhez

Tudod, mikor kell kiültetni a paradicsompalántákat, hogy erős és egészséges növényeid legyenek? Ha nem vagy benne biztos, akkor most eláruljuk cikkünkben!

2023-03-08

8 tipp a mézédes dinnye ültetéséhez áprilisban

A dinnyemagokat elvethetjük már áprilisban, de tudod, mi kell ahhoz, hogy valóban édes legyen a dinnyéd? A cikkünkben segítünk neked az édes dinnye termesztéshez!

2023-03-16

A grillsütő tisztítása kefe nélkül – Így tudod percek alatt csillogóvá varázsolni a grillt!

Ez a hat grilltisztító technika nem igényel kefét, de így is hihetetlenül tisztává varázsolja a grillt! Ha van grilleződ, akkor hasznos lehet ez a cikk!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Luca (Liza)

Burgonya Cél: Téli tárolású étkezési burgonya Leírás:A növény közepes-magas, lomb... Tovább

maszlag (Datura)

a burgonyafélék családjába tartozó nemzetség. Nagy, fehér tölcséres pártájú gyomnövény... Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs kert Növénytermesztés