Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Tippek és tanácsok, hogy ne kelljen sokat költened

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből!

FO, GE.
hirdetes

Hazánkban is egyre népszerűbb dolog egzotikus növényeket termeszteni, de sokan még mindig úgy gondolják, hogy ez egy lehetetlen vállalkozás. Pedig nem az, és nem is feltétlen kell rá vagyonokat költened! Most megmutatjuk, hogyan lehet otthon csodaszép datolyapálmád, méghozzá fillérekből!

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Ezekre figyelj a csodás datolyapálmáért

A datolyapálma kifejezetten egy borsos árú növény, főleg ha valami szép nagy példányt szemelt ki magának az ember. Ráadásul szinte borítékolható, hogy kétszer fog fájni kiadni érte ennyi pénzt: egyszer amikor megvesszük, és később, amikor éppen elpusztul. Mert nagyobb a valószínűsége annak, hogy az így vásárolt növényünk hamarabb jut a végére, mint kellene, hiszen teljesen más körülmények között volt eddig tartva.

Sokkal szerencsésebb tehát ezért is, ha mi magunk nevelgetjük a kezdetektől. Arról nem is beszélve, hogy a nevelgetés és fejlődés öröme büszkeséggel fogja eltölteni a lelkünket, és büszkeségtől dagadó mellel mutogathatjuk mindenkinek, mivé cseperedett a gondosan ápolt növénykénk.
Ráadásként, ha még eddig nem említettem volna, a sok ezer forint helyett, amit ráköltenénk, csupán néhány száz is elég lesz.

Nem kell hozzá mást tenni kezdetben, mint venni egy csomag datolyát, és boldogan elfogyasztani annak mézédes gyümölcsét! Lássuk a további lépéseket, hogy mindezekből hogyan tudsz otthon fillérekből datolyapálmát nevelni!

hirdetes

1.    Együnk datolyát

Első lépésként, mint már említettük, szerezzünk be egy datolyát, és együk meg a gyümölcsöt. Amíg a finomsággal tömjük a hasunkat, vegyük ki a magját és jó alaposan mossuk meg meleg vízzel. Nagyon fontos, hogy a húsából ne maradjon rajta semmi, és egy teljesen tiszta felületet kapjunk. Ha ez kész, de tényleg csak akkor, ha rendesen készen van, jöhet a következő lépés!
 

2.    Áztatás

Nem, ez nem a hétvégi mosás fárasztó előkészületeit jelenti, bár tény, hogy ez is igényel némi odafigyelést. A megtisztított datolya magot ugyanis be kell áztatni 35 °C-os vízbe. Ezt a műveletet három napon keresztül kell csinálni, mindezt úgy – és itt jön a macerás része – hogy legkevesebb 6 óránként cserélnünk kell a vizet. Ez azért olyan fontos, mert a mag meg kell duzzadjon ahhoz, hogy tovább tudjunk haladni, amikor ugyanis a mag elkezd duzzadni, akkor kezdődhet az ültetés.

3.    Vízelvezetés

Mint a legtöbb növény, ez sem szereti, ha állandóan áll alatta a víz. Éppen ezért nagyon fontos, hogy megfelelő vízelvezetésű edényt válasszunk otthonának, valamint jól készítsük elő azt. Ezt úgy tudjuk megtenni, ha az edény aljába teszünk egy réteg sima homokot, majd rá egy tőzeg keverékből készített vízelvezető réteget. Ezeket egyenlő arányban keverjük el a cserép alján.

4.    Elhelyezés

Precíziós munka következik: helyezzük a cserépbe a datolya magot, méghozzá függőleges pozícióban, és nagyjából 1,5 centiméter mélyre. Ne feledjük el, hogy nagyon szereti a napfényt, így minél melegebb és naposabb helyre tegyük a lakásban. Leginkább a déli oldal lesz erre alkalmas. Természetesen a rendszeres öntözésről sem szabad megfeledkezni. Ugyan a datolya nem egy túl igényes növény, de azért nem is túlélő típus. 
 

Lapozz, még van néhény tudnivaló!

Nevelj otthon datolyapálmát fillérekből! - Ezekre figyelj a csodás datolyapálmáért

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-25

Agrárszakértő tanácsai a gyümölcsfa őszi metszéséhez – így vágj bele

A gyümölcsfa őszi metszése segít abban, hogy a fa erős, egészséges legyen. Az agráriumban tevékenykedő kertészeti szakember tanácsai révén garantált a siker.

2024-10-25

Gyümölcsfa ültetése ősszel? Szakértői tanácsok a sikeres ültetéshez

A gyümölcsfa ültetése ősszel is bátran kivitelezhető. Kertészeti szakember tanácsai alapján vesszük végig a gyümölcsfa ületés szakszerű lépéseit ősszel!

2024-11-30

A legfinomabb fűszernövények fajtái: így lehet konyhai fűszerkerted

A legfinomabb fűszernövények ízükkel és illatukkal is különlegessé tehetik a konyhádat. Tudd meg, hogyan hozhatsz létre saját konyhai fűszerkertet otthonodban!

2024-11-23

A földlabdás fenyőfa és kreatív, környezetbarát karácsonyfa megoldások

A földlabdás fenyőfa gyönyörű és ünnepi dísze lehet otthonodnak. Ismerj meg környezetbarát, fenntartható karácsonyfa ötleteket is, mint az alternatív fenyő.

2024-11-21

Karácsonyi kaktusz szaporítása: így bővítsd a gyűjteményedet

A karácsonyi kaktusz szaporítása remek lehetőség arra, hogy bővítsd növénygyűjteményedet, vagy különleges, saját nevelésű ajándékkal lepd meg szeretteidet.

2024-12-01

Orchideabetegségek: Hogyan ismerd fel és mit tegyél ellenük?

Az orchidea betegségek megnehezíthetik a növény gondozását. Gyakorlati tanácsokkal segítünk az egészséges és gyönyörű növényekért. Olvasd el mit tehetsz!

2024-11-04

Gyógytea köhögésre: természetes segítség megfázás idején a kertből

Egy gyógytea köhögésre alkalmazva természetes segítséget nyújt megfázás idején, és sok esetben a kertben is megtalálható gyógynövényekből készíthető el.

2024-12-05

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Így válassz a szakértő szerint

Vágott vagy földlabdás karácsonyfa? Segítünk dönteni, hogy idén is tökéletes legyen az ünnepi hangulat – fedezd fel mindkét opció előnyeit és hátrányait!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Mv 500 (Mv 502)

Kukorica Cél: szemes Leírás:Hímvirágzásának ideje közepes. A kalászkapelyva nem, vagy... Tovább

makroerg vegyületek (nagy energiájú vegyületek)

az élő szervezetek nagy energiájú (makroerg) P-O v. P-N kötéseket tartalmazó vegyületei. A... Tovább

Tovább a lexikonra
gyümölcs kert Növénytermesztés