A kémiai szúnyogirtás a múlté!

Idéntől megszűnt a szúnyogok elleni légi irtás!

Szélesi Ferenc - Főkertész
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Véget érhet a kémiai szúnyogirtás

Egyértelműen a biológiai védekezés a megoldás, de miért nem alkalmazzuk?

Magyarországon 98 százalékban a kifejlett szúnyogok ellen védekezünk, légi permetezéssel, ezzel szemben Nyugat-Európában a földi irtást részesítik előnyben, amivel képesek megakadályozni a szúnyogok kifejlődését, ráadásul sokkal kevesebb mérgező anyagot juttatnak ki a környezetbe. A földi irtás meleg ködös eljárással történik, egy platós teherautóra szerelt motor magas hőfokon képez ködöt az irtószerből, melynek vivőanyaga nem mérgező. A keletkezett köd jól elterül, általában 5-15 percig, akár egy óráig lebeg a területen, ennek hatására a növények alatt megbújó rovarok ellen is hat. Az eljárás előnye, hogy egész éjszaka végezhető.

A biológiai védekezés megismerése a cél

A legnagyobb cél az lenne, ha elterjedne mindenhol a biológiai védekezés, ugyanis akkor meg lehetne akadályozni a lárvák kikelését, és csak minimális kémiai beavatkozásra lenne szükség. A biológiai szúnyogírtással lárvaállapotban elpusztíthatók a szúnyogok, olyan anyaggal, ami nem károsít más rovarokat, éppen ezért használják ezt a megoldást Nyugat-Európában szinte mindenhol. 

Mi is az a biológiai védekezés?

Megfelelő kivitelezés esetén közel száz százalékos hatékonyság érhető el a segítségével, ez a technológia ráadásul lehetővé teszi, hogy a nap bármely szakában végezhető, valamint szélsőséges időjárási viszonyok között is alkalmazható. Az irtószer szórása röpítőtárcsás szóróberendezéssel, helikopterrel történik. A technológia előnye, hogy alkalmas arra, hogy egy szúnyogtérkép segítségével GPS helymeghatározó eszköz alkalmazásával automatikusan adagolja a kezelendő területe a szert, így a pilóta beavatkozás nélkül mindig, minden helyszínen a szükséges dózis juttatható ki.

Másik nagy előnye, hogy sokkal kisebb költségekkel jár, mint a hagyományos vegyi anyagokkal történi irtás. Hátránya lehet az, hogy csak a tenyészőhelyek pontos feltérképezése esetén, technológiailag jól kezelhető területen lehet eredményes, ahol átlagos csapadékviszonyok mellett jó hatásfokú a kezelés. Az tény, hogy Magyarországon fejlődni kell biológiai védekezés terén, mivel az összterület 2-4 százalékán zajlik jelenleg ilyenfajta védekezés. Bízunk abban, hogy 2020-ban már nálunk is ez a védekezési alternatíva terjed el a legjobban! 

Forrás: Fotó: Pixabay

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-24

Elmondom miért termesztem a krumplit konténerben, ezután te is így fogod

Mutatunk egy spórolós titkot! Tudj meg te is mindent a konténeres krumpli termesztésről - élvezd a friss, otthon nőtt finomságot konténerben, mutatjuk a trükköt!

2024-04-24

Ettől lesz garantáltan sikeres a magról történő növénytermesztés

Tippek a sikeres magról történő növénytermesztéshez: levegő, víz, fény. Fedezd fel a levegő, víz és fény fontosságát a magról történő növénytermesztéshez.

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-22

Ezzel az egyszerű trükkel megduplázhatod a bazsalikom termésedet

Duplázd meg te is a bazsalikom termésedet, ráadásul egy nagyon egyszerű trükkel, ami valóban segít, hogy még több, ízletes bazsalikom termésed legyen neked is!

2024-04-24

A növényeid sorra pusztulnak a kertben? EZ a bogár lehet az oka!

Ne hagyd, hogy a kártevők pusztítsák el a kerted! Ismerd meg a kerti növényeket pusztító rettegett bogarat, és fedezd fel, hogyan mentheted meg a növényeidet!

2024-03-26

A tavasz dalnoka: 5 érdekes tény a barátposzátáról

Fedezd fel az 5 legérdekesebb tényt a barátposzáta madárról: történelmi hátterük, táplálkozási szokásaik, társas viselkedésük, hosszú vándorlásaik történetével!

2024-04-08

Itt a tavasz, jönnek a fecskék: így vigyázz rájuk!

Elérkezett az április és vele együtt a fecskékre is számíthatunk, akik nem csak aranyos, de hasznos madarak is. Vigyázz rájuk te is, segítünk tippjeinkkel ebben!

2024-04-04

Kertünk csodás madarai: ezek a madarak jelennek meg áprilisban

Áprilisban egyre több madár lepi el a kerteket és dalolnak csodás dallamokat, fedezd fel te is a cikkünkben, hogy melyek a leggyakoribb madárkák a kertben!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Emma

Tavaszi bükköny Cél: zöldtakarmány, abraktakarmány és madáreleség Leírás:A... Tovább

72/2007. (VII. 27.) FVM rendelet

az Európai Mezõgazdasági Vidékfejlesztési Alapból a rövid vágásfordulójú fás szárú... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Érdekességek