Minden, amit tudni kell a muskátli szaporításához

hirdetes

Muskátli szaporítása

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A muskátli szaporítása könnyebb, mint hinnéd

A muskátli szaporítása dugványozással

Az első és legfontosabb dolog, amit tudni kell, hogy csak is jól fejlett és egészséges anyanövény alkalmas a szaporításra. A betegebb, sérült növényeket nem érdemes szaporítani, ugyanis nagyon kicsi az esélye annak, hogy erős növényt fogunk kapni. A legegyszerűbb és legbiztosabb szaporítási mód a dugványozás. Úgy törjük, vagy vágjuk le a dugványokat, hogy azon maximum három teljesen és egy félig kifejlődött levél legyen. A vágás felülete mindig legyen sima, így ugyanis könnyebben tud megindulni a regeneráció, és gyorsabb lesz a gyökérképződés. A leszedett dugványok vágási felületét hagyjuk egy kicsit megszikkadni, ezután kisebb cserépbe ültessük, föld, tőzeg és perlit keverékébe. 

hirdetes

A muskátli szaporítása – Dugványok gyökeresedése

A levágott dugványok vízben is gyökeresednek, de nem érdemes ezzel próbálkozni, mivel a gyökerek nagyon törékenyek, és ültetés során könnyedén sérülhetnek. A dugványok hamar gyökeresednek, ha megkapják a kedvező körülményeket, fényt, a 20 Celsius fok körüli hőmérsékletet és a 70-80 százalékos páratartalmat. Két-három hét múlva, amikor a gyökerek már megfelelően erősek, ültessük át nagyobb cserépbe a dugványokat.

Muskátli szaporítása – Néhány fontos tanács

Lehet venni már a kertészetekben is dugványokat, de vigyázzunk velük, mert teljesen más gondozást igényelnek, mint egy kifejlett muskátli. A kis gyökeres dugványokat elsőként ültessük át nagyobb cserépbe, majd helyezzük zárt, világos helyre addig, amíg a tavaszi fagyok el nem múlnak teljesen. Ha a fagyok elmúltak, akkor szoktassuk hozzá szépen lassan a klímához, vigyük ki őket kicsit levegőre, de azért éjszakára még ne hagyjuk kint őket. Sok sikert kívánok mindenkinek, próbálkozzatok meg mindenképp a muskátli dugványozásával! 

hirdetes

További hasznos tudnivalókért olvasd el a következő cikkeinket:

A muskátli gondozása, nevelése

Hasznos információk a muskátli teleltetéséhez

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-03-20

5 tipikus tavaszi ültetési hiba, amit kerülj el!

Itt a tavasz, irány a kert, és dobjunk össze egy csodaszép kertet, amire később büszkék lehetünk, nem igaz? Vagy ácsi, és gondoljuk át ezt az egészet!

2023-03-16

Az esővíz gyűjtése jót tesz a növényeknek, a környezetnek és a pénztárcádnak – így készíthetsz esővíz hordót

Az esőhordó otthoni elkészítése egyszerűbb, mint gondolnád, és több okból is kifizetődő. Nagyszerű módja, hogy fenntarthatóbbá válj, és csökkentsd a vízszámlát

2023-03-07

Mit kell tavasszal megmetszeni? 5 növény, amit ne hagyj ki a metszési szezonból!

Sok növényt tavasszal le kell metszeni, beleértve a levendulát, az orgonát és a díszfüvet. A tavaszi metszés nagyobb növekedést és több virágot tesz lehetővé.

2023-02-24

Késő van már a lemosó permetezéshez?

Mikor van ideje a lemosó permetezésnek és mikor késő már elvégezni? Cikkünkben bővebben kifejtjük mikor kell elvégezni a gyümölcsfák lemosó permetezését.

2023-03-16

Hogyan írtsd ki a gyomokat az ágyásból anélkül, hogy károsítanád a növényeket – óvd meg a virágokat és a cserjéket ezekkel a szakértői tippekkel!

A gyomok gyors növekedése minden kertész életét megnehezítik, főleg, ha olyan helyen kezdenek növekedni, ahol igazán nem kéne, mint például a veteményes.

2023-03-16

Hogyan lehet megszabadulni a rojtosszárnyúaktól? – Gyors és egyszerű módszerek a kártevőkkel szemben

Szakértői módszerek, amelyek megmentik a beltéri, üvegházi és kerti növényeket ezektől a kártevőktől! Hogyan írtsuk ki a rojtosszárnyú kártevő rovarokat?

2023-03-16

Hagymatermesztési hibák – Ezt 8 gyakori hibát követjük el hagymatermesztés során

Ha azon tűnődsz, hogy miért nem nő a hagymád, akkor ez az egyik ilyen gyakori probléma eredménye lehet! Milyen hibákat követhetünk el hagymatermesztés során?

2023-03-16

Mikor kell átültetni a paradicsompalántákat – tippek a palánták kiültetésének megfelelő időzítéséhez

Tudod, mikor kell kiültetni a paradicsompalántákat, hogy erős és egészséges növényeid legyenek? Ha nem vagy benne biztos, akkor most eláruljuk cikkünkben!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

lovak vastagbélférgessége

okozói a Strongylidae fonálféregcsalád tagjai. A kifejlett férgek a vakbélben és a... Tovább

felszín alatti vizek

a talajfelszín alatt, különböző mélységekben található vizek. Megkülönböztetnek... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem