Minden, amit tudni érdemes a muskátli gondozásáról, neveléséről, a muskátli igényeiről

Muskátli gondozása, nevelése

Szélesi Ferenc
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Hamarosan végre elmúlnak a fagyok, előkerülhetnek a közkedvelt növények, köztük pedig a legkedvesebb virágom is, a muskátli. A most következő cikkben elmondok nektek mindent, amit tudnotok kell ahhoz, hogy gyönyörű szép éke legyen kertünknek, lakásunknak ez a növény.

A muskátli nevelése, a muskátli gondozása, a muskátli tápoldatozása

Muskátli a tél után

Enyhül az idő, elmúlnak a fagyok, előhozhatjuk a pincében átteleltetett muskátlikat. Azt fontos megjegyeznünk, hogy mindig figyeljük az időjárás-előrejelzést, és ha még kemény fagyokat mondanak, akkor hagyjuk pihenni a növényeket. A pincében nem lesz semmi bajuk, de ha idő előtt kezdjük el a bolygatásukat, akkor könnyen megfagyhatnak, és dobhatjuk ki őket. Akkor pedig teljesen felesleges volt egész télen óvni-vigyázni rájuk! 

Egészséges-e a muskátlink?

A muskátli az egyik legkedveltebb növény, ez nem is véletlen, mivel gondozása, nevelése nem igényel sok figyelmet, de azért mégis van pár dolog, amit meg kell említenünk. Amellett, hogy nem igényel sok törődést, folyamatosan virágzik, változatos a megjelenése, és rendkívül mutatós. A tél elmúltával győződjünk meg arról, hogy muskátlink egészséges-e. Ezt könnyedén megtehetjük, ugyanis az első fagymentes napokban már hoz néhány vízhajtást, amiktől viszont meg kell szabadítani.

A muskátli további gondozása tavasszal

Az egyszerűen csak parasztmályvának nevezett piros, telt virágú növények minden évben díszei a legtöbb portának. Nem véletlenül szeretik az emberek, hiszen csodás látványt nyújtanak minden balkonon, ládában vagy függő cserépben.

A számos színváltozat mellett jelen vannak a szép levélmintázatú változatok, amelyek csak tovább növelik a választékot. A rengeteg muskátlifajta keverésével igazán impozáns és különleges összeállításokat hozhatunk létre, de még mindig közkedvelt az egyszerű, egységes összeállítás is. Tartásuk nem nehéz, viszont van pár dolog, amire érdemes odafigyelni, legfőképpen tavasszal, a következő oldalon meg is osztom veletek tapasztalataimat! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

2024-08-28

Megmutatjuk hogyan használd a csodás bio faecetet a poloskák ellen

A faecet nemcsak elűzi a kártevőket, hanem új életre kelti kertedet—természetes, hatékony, és környezetbarát megoldás, amire a növényeid is rábólintanak!

2024-08-26

Összeszedtük mindent: A paradicsom betegségei elleni bio védekezésről

A paradicsom betegségei elleni bio védekezés elősegíti a vegyszermentes, egészséges termést, miközben megóvja a kerted természetes egyensúlyát és vitalitását.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-08-18

Ne költs többet répa magra! Fedezd fel a kétéves növények előnyeit

Bemutatjuk hogyan használhatod ki a répa és más kétéves növények rejtett előnyeit, hogy ne kelljen minden évben új magokra költened.Próbáld ki ezt a módszert!

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

2024-08-31

Nevelj otthon rukkolát – egyszerűen konténerben vagy mikrozöldként

Tapasztald meg a friss rukkola ízét közvetlenül a saját otthonodból – neveld konténerben vagy mikrozöldként, és élvezd a frissességet minden étkezésnél!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hisztogram

a gyakorisági eloszlásnak az oszlopos ábrázolása. A mennyiségi változó osztály... Tovább

Debreceni Egyetem ATC Kutató Központ Nyíregyháza

Kutatóintézet A Debreceni Mezõgazdasági Kamara javaslatára Nyíregyháza város 1926-ban 29... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem