Minden, amit tudni érdemes a muskátli gondozásáról, neveléséről, a muskátli igényeiről

Muskátli gondozása, nevelése

Szélesi Ferenc
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Hamarosan végre elmúlnak a fagyok, előkerülhetnek a közkedvelt növények, köztük pedig a legkedvesebb virágom is, a muskátli. A most következő cikkben elmondok nektek mindent, amit tudnotok kell ahhoz, hogy gyönyörű szép éke legyen kertünknek, lakásunknak ez a növény.

A muskátli nevelése, a muskátli gondozása, a muskátli tápoldatozása

Muskátli a tél után

Enyhül az idő, elmúlnak a fagyok, előhozhatjuk a pincében átteleltetett muskátlikat. Azt fontos megjegyeznünk, hogy mindig figyeljük az időjárás-előrejelzést, és ha még kemény fagyokat mondanak, akkor hagyjuk pihenni a növényeket. A pincében nem lesz semmi bajuk, de ha idő előtt kezdjük el a bolygatásukat, akkor könnyen megfagyhatnak, és dobhatjuk ki őket. Akkor pedig teljesen felesleges volt egész télen óvni-vigyázni rájuk! 

Egészséges-e a muskátlink?

A muskátli az egyik legkedveltebb növény, ez nem is véletlen, mivel gondozása, nevelése nem igényel sok figyelmet, de azért mégis van pár dolog, amit meg kell említenünk. Amellett, hogy nem igényel sok törődést, folyamatosan virágzik, változatos a megjelenése, és rendkívül mutatós. A tél elmúltával győződjünk meg arról, hogy muskátlink egészséges-e. Ezt könnyedén megtehetjük, ugyanis az első fagymentes napokban már hoz néhány vízhajtást, amiktől viszont meg kell szabadítani.

A muskátli további gondozása tavasszal

Az egyszerűen csak parasztmályvának nevezett piros, telt virágú növények minden évben díszei a legtöbb portának. Nem véletlenül szeretik az emberek, hiszen csodás látványt nyújtanak minden balkonon, ládában vagy függő cserépben.

A számos színváltozat mellett jelen vannak a szép levélmintázatú változatok, amelyek csak tovább növelik a választékot. A rengeteg muskátlifajta keverésével igazán impozáns és különleges összeállításokat hozhatunk létre, de még mindig közkedvelt az egyszerű, egységes összeállítás is. Tartásuk nem nehéz, viszont van pár dolog, amire érdemes odafigyelni, legfőképpen tavasszal, a következő oldalon meg is osztom veletek tapasztalataimat! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kenderfélék (Cannabinaceae)

a kétszikűek egyik családja, lágy szárú, kétlaki növények. Fontos ipari növény a kender,... Tovább

biometeorológia

a meteorológiai viszonyok és az élő környezet (ember, állat, növény) közötti kapcsolattal... Tovább

Tovább a lexikonra
Növénytermesztés Növényvédelem