Miért nyávog állandóan a macska?

Amikor a testbeszéd csődöt mond, a macskák elkezdenek nyávogni, hogy tudassák velünk a kényelmetlenségüket, bajukat. De ha egyszer rájönnek, hogy a nyávogásukra jobban figyelünk, mint a testbeszédükre, akkor örökre hallgathatjuk őket.

Sokat nyávog a cica

Nyávogni fognak, hogy megkapják, amit akarnak. Nyávogni fognak, ha ki akarnak menni, ha éhesek, ha egy kis szeretetre vágynak vagy ha betegek – és ezzel lehet az őrületbe kergetnek majd minket, mert egy idő után már nem fogjuk tudni, miért is nyávognak ennyit.

 

Nézzük, mi a célja egy macskának az állandó nyávogással!

 

1. A macska nyávogásának oka: több figyelmet akar

Ha a munka miatt szinte egész nap nem voltál otthon és mikor este hazaérsz és körbe-körbe futkározik, illetve nyávog házi kedvenced, az csak azt jelenti, hogy nagyon hiányolt téged.
Szeretné, ha megsimogatnád, játszanál vele és figyelnél rá egy kicsit.
 

2. A macska nyávogásának oka: ki szeretne menni

Az állandó nyávogás utalhat arra is, hogy a cica ki szeretne menni.
Valószínűleg utolsó alkalommal is nyávogással érte el célját, s ezt meg is jegyezte.
A macskák okos állatok és kihasználják gazdáik gyengeségeit. Tudják, hogy ha állandóan nyávognak, akkor előbb utóbb megenyhülünk és megkapják azt, amit szeretnének – ez esetben a kinti levegőt.
 

3. A macska nyávogásának oka: szerelem

A nőstény macskák párzási időszakban a nyávogással kívánják felhívni a figyelmet magukra, ezáltal tudatják, hogy léteznek és szeretnék, ha a hím macskák észrevennék őket. A hím macska pedig azért nyávog, mert ivarérett és mert „vette” az üzenetet.
Ez esetben az ivartalanítás képes elhallgattatni őket.
 

4. A macska nyávogásának oka: betegség

Ha alapjában véve csendes a cicád és nem szokott ok nélkül nyávogni, de egyszer csak mégis nekikezd, érdemes megnézetni egy állatorvossal, hiszen lehet, hogy valamilyen időszakos betegség áll a háttérben.