Magyarország Legszebb Birtoka, kertészeti kategória - Specialmix Kft.

Magyarország Legszebb Birtoka 2018 (Kerészeti kategória) - Gödöllőre került a díj!

Szélesi Ferenc
Pinterest logo

KÖVESS MINKET

PINTERESTEN

Specialmix - Magyarország Legszebb Birtoka

Mit kell tudnunk a faiskola mai kinézetéről, mivel foglalkozik ma a faiskola? 

A faiskola mai mérete végleges, 2008 óta a termelés volumene is közel azonos a terület nagysága miatt, az viszont, hogy milyen fajta növényeket termesztünk, változott. Míg a Gergely Faiskola elsősorban örökzöldeket állított elő, és abból is csak szaporítóanyagot és csak kevés készárut, addig a Specialmix Kft, mivel itt nagyobb lett a terület, így lehetősége nyílt arra, hogy a szaporítóanyagon kívül készárut és nagyobb méretű konténeres és földlabdás növényt is előállítson.

Az örökzöldek mellett a díszcserjék, tehát a lomblevelű növények is helyet kaptak a kertészetben, ezek nagy részét szintén mi szaporítjuk, ugyanakkor vásárolunk is szaporítóanyagot. A kertészetünk rendezett, átlátható, bő kínálattal rendelkezik mind konténeres örökzöld és cserje valamint földlabdás örökzöldekből. Örökzöldből nagyjából 300 féle, cserjéből pedig 350 féle növényt állítunk elő. Kiemelném még a kertészetben található tavat is, amire nagy szükségünk volt, ez ugyanis egy öntözőtó.

Akkora öntözendő felület van, hogy még ennek a hatalmas tónak is 10-15 centit apad a szintje egy-egy nyári éjszaka alatt. Mindenképpen kellett egy víztározó, és ha már kellett, akkor olyat szerettünk volna csinálni, ami szép és rekreációs célokat is szolgál.  És ez nem csak a tóra igaz, hanem mindenre, mindent próbálunk igényesen, szépen kialakítani. 

Hány ember dolgozik a Specialmixben, diákok jelentkezhetnek hozzátok? 

Ezen a 10 hektáros területen húsz állandó emberrel dolgozunk együtt, nyáron ez a csapat kiegészül a hozzánk érkező diákokkal. Büszkeséggel tölt el az is, hogy nagyon sok olyan diák van, akik visszajárnak hozzánk évről-évre. Idén is sok okos-értelmes középiskolás diák jött  hozzánk dolgozni, ki kéthétre, ki egész nyárra, nagyon szuperek voltak, öröm volt velük együtt dolgozni.

Egyébként akkreditált gyakorlati hely is vagyunk, így a duális képzésben is részt veszünk. Állandó gyakorlati helyként működünk a kertészeti felsőoktatási képzésben mind a Corvinus mind pedig a Szent István Egyetem hallgatói részére is. 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-06-25

Tuti megoldás a bio növényvédelemre: A tejes permetezés

A tejes permetezés tényleg működik. Rengetegen alkalmazzák, és növényeik boldogabbak, mint valaha. Ha következőnek marad egy kis tej a hűtőben, gondolj erre.

2024-06-26

Tele van szúnyoglárvával a kerti vízgyűjtőd? Önts bele étkezési olajat, mutatjuk miért

Bár az esővíz gyűjtése egy nagyon pozitív dolog, van egy árnyoldala is: az összegyűjtött víz kiváló tenyészhelye a szúnyogoknak. Önts olajat a vízgyűjtődbe!

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-03

Tegyünk közösen a fehérgólyák jövőjéért - A 15. hazai országos fehérgólya-felmérés

A 15. hazai fehérgólya-felmérés során a lakosság segítségét kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME). A fehérgólyák populációja fogyatkozik.

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-07-12

Egyre forróbb nyarak és a klímaváltozás hatása a magyar mezőgazdaságra

A klímaváltozás Magyarországon egyre érezhetőbb hatásokkal jár. Az elmúlt években az extrém hőség és hőhullámok kihívás elé állítják a mezőgazdaságot is.

2024-06-12

A mezőgazdaság jövője itt van: Drónokkal a sikeres termesztésért

A drónok és a mezőgazdaság találkozása forradalmi technológiák megjelenését jelenti a földeken. A drónok használata a mezőgazdaságban rendkívül jövedelmező.

2024-06-13

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása. A régebben élt gazdálkodók még így csinálták, nekünk is így kellene.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bérlőgazdálkodás

eredeti értelmében a rövidebb-hosszabb időre bérbe vett területen folytatott gazdálkodás.... Tovább

köztakaró (kültakaró)

az állati testet borító, annak a külső környezettel érintkező része. Funkciója elsősorban... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Környezetvédelem Mezőgazdaság