Tudj meg Te is mindent a japán körtéről - ismerd meg termesztését

Egy különleges gyümölcs – ismerd meg Te is a japán körtét

TK, SFV
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Japán körte

Jellemzően a Japánok a virágzatából csupán egyet szoktak meghagyni – a középsőhöz kötődő gyümölcsöt engedik csak, hogy kifejlődjön. Ezzel képesek elkerülni, hogy a fa túl sok és kisebb méretű körtét hozzon, hiszen így a növény csupán a meghagyott darabokat fogja majd fejleszteni, amik ezáltal sokkal nagyobbak és édesebbek lesznek.


Az európiai körtével szemben ez a növény már a fán beérik, valamint inkább alma, mintsem körte alakú. Azt is érdemes tudnunk, hogy ha azt szeretnénk, hogy sikeres legyen növényünk termesztése, akkor érdemes egy másik beporzót ültetni környezetébe – erre példának okáért egy Vilmos körtefa tökéletes lehet, ugyanis a legtöbb európai körtefa remek pollenadója lehet a japán körtéknek.


Itthon is kapható fajtái


Mivel hazánkban is képes megteremni, vannak fajtái melyeket megvásárolhatunk – ilyenek például a Kosui, a Hosui, valamint a Nijisseiki. Ezek a fajták mind európai fajtákból lettek nemesítve, közös jellemzőjük, hogy nagyobb termetű fákká képesek fejlődni, termésük már inkább körtéhez hasonlít, valamint húsuk olvadóan puha. 


Az eredeti, lassan már több, mint 3000 éve termesztett kelet-ázsiai fajták sokkal igénytelenebbek, ellenállóbbak, mégis termésük kisebb, nedvtartalmuk alacsonyabb, valamint „almásabbak”, mindemellett pedig hazánkban még kevésbe elterjedtek.


A Kosui fajtának gyümölcse közepes méretű, héja párás, húsa édes és illatos, egészen augusztustól terem. Esetében fontos, hogy olyan területet válasszunk számára, ami szélvédett, ugyanis fiatal korában koronája könnyedén képes eltörni.


A Housi néhány héttel előző társa után érik be, fényigénye rendkívül magas, így érdemes napfényes területet választani számára. Körtéi roppanósak, lédúsak és zamatosak.


A Nijisseiki rendelkezik az egyik legbőségesebb terméssel, melyet augusztus végén szedhetünk. Esetében érdemes ritkítani a virágokat, így elérhetjük, hogy termése akár 200 – 250 grammos legyen. Érdemes számára támasztékot biztosítani.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-22

Itt az idő: Így alakítsd ki a tökéletes veteményeskertet!

Már egy ideje tervezgeted a veteményeskertet? Itt a tökéletes idő, alakítsunk ki együtt egy a tökéletes veteményeskertet! Hoztunk ehhez szakértői tippeket.

2024-04-22

Miért sárgul az aloe vera? Íme a leggyakoribb okok

Miért sárgul az aloe vera? Mutatunk néhány lehetséges okot, valamint javasolt megoldás, amely segíthet helyreállítani a növény egészségét egy szempillantás alatt!

2024-04-16

Kezdő kertészeknek is - 3 zöldség, ami garantáltan sikerül

Kertészkedni szeretnél, de nem tudod, hol kezd? Fedezd fel a 3 ideális zöldséget kezdőknek! Gyorsan növőek, ízletesek és minimális erőfeszítéssel termeszthetők.

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-03

Dél-Olaszország különleges növénye – most kell elültetni a szagos bükkönyt

A szagos bükköny (Lathyrus odoratus) egy egynyári kúszóvirág, ami egyenesen Szicíliából került át Európába. Mutatjuk mikor és hogyan ültesd el, gondozd.

2024-04-16

Titkos trükk a hagyma örök életéhez: Soha többé nem kell magot venned!

Fedezd fel a titkos trükköt, amellyel örökké életben tarthatod a hagymát! Soha többé nem kell hagymát vásárolnod a boltban vagy magról újrakezdened a folyamatot!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

állatállomány-változási terv

az állatállomány gazd.-on belüli és külső forgalmának számbeli (darabban) való,... Tovább

alapszabály

okirat, amely a tsz-ek létrejöttét és működésének feltételeit tartalmazza. Törvényes... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek gyümölcs kert Kertészet