izotópok szállítása és tárolása
a radioaktív izotópok környezetbe jutásának, valamint az ebből eredő sugárveszély megakadályozása végett a radioaktív izotópok csak szigorúan meghatározott, rendelettel előírt körülmények mellett szállíthatók. A szállítás csak megfelelő, teljes sugárvédelmet adó, a szétszóródási gátló, jól záródó üveg- v. fémedényben végezhető, ha pedig a szállítóedény falának vastagsága nem megfelelő, az edényt még külön sugárvédő burokkal (többnyire ólomburkolattal) kell ellátni. A szállítmány külső felületén az egyezményes sugárveszély jelzést fel kell tüntetni. Az izotópok tárolása, a szállításhoz hasonlóan, a legnagyobb biztonságot szavatoló módon történhet. A nagy aktivitású v. nagyobb tömegű sugárzó anyag csak külön, erre a célra létrehozott helyiségben helyezhető el, csak a kisebb mennyiségű v. kisebb aktivitású anyagok tárolhatók a radioaktív laboratóriumokban, a sugárveszélyt nem jelentő, speciális izotóptárolókban (trezorokban), ill. sugarakat át nem engedő, ólomtéglából képezett tárolókban. Mind a külön tárolóhelyiségen, mind a labor, tárolóberendezésen a sugárveszély jelzése kötelező.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A köszméte bemutatása
A köszméte őseink egyik legkedveltebb növénye volt, mostanra sajnos szinte teljesen eltűnt, pedig mindenkinek a kertjében ott lenne a helye, most elmondom azt is, miért!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Hogyan lehet csodaszép liliomunk?
A liliom az egyik nagy kedvencem, ez pedig nem is véletlen, hiszen csodálatosan szép, magával ragadó! Mostani cikkemben mindent elmondok nektek az igényeiről, gondozásáról!

Egyedülálló új köszmétefajta - A bíbor köszméte
Egy nagyon különleges köszmétefajtát mutatok most be nektek, ami nem más, mint a bíbor köszméte, nézzük, miben rejlik a különlegessége!

Magyarország legnagyobb termetű pókja – A szogáriai cselőpók
Pókiszonytól küzdőknek nem ajánlom ezt a cikket, ugyanis most be fogom mutatni azt a legnagyobb termetű pókot, amivel Magyarországon lehet találkozni, következzék a szogáriai...

Népszerű babfajták, amiket imádni fogsz!
Karó-, bokor-, és futóbabok – A különböző babokat három nagy kategóriára osztjuk szét, amikkel érdemes megismerkedni, mielőtt babvásárlásba kezdenél.

Milyen műtrágyákat érdemes használnunk a kertben?
Sokan kérdezték, hogy érdemes-e használnunk műtrágyákat a kertben, és ha igen, akkor melyik műtrágyák a legalkalmasabbak. Mostani cikkemben mindenre választ adok!

Csoda a kertben - A nőszirom bemutatása
Egy csodálatosan szép növényt mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a nőszirom! Tartsatok velem és ismerkedjetek meg ezzel a gyönyörűséggel!

Rengeteg a baj vele - A buxus növényvédelme
Sajnos egyre kevésbé ajánljuk ezt a növényt a kertekbe, ez pedig nem véletlen. Mostani cikkemben összegyűjtöttem, milyen problémákkal kell szembenéznünk, ha buxust ültetünk a kertbe!