Beszélgess te is házi kedvenceddel

hirdetes

Valóban intelligensebbek, akik beszélgetnek kedvencükkel?

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Sokkal nagyobb intelligenciával rendelkeznek azok az állattartók, akik rendszeresen beszélgetnek házi kedvenceikkel, mint azok, akik nem! Nézzük, miért van ez így! 

Beszélgetés a házi kedvencünkkel

Bármennyire is hihetetlen, azok az állattartók nagyobb intelligenciával rendelkeznek, akik beszélgetnek kutyusukkal, cicájukkal, vagy bármilyen házi kedvencükkel, mint azok, akik ezt elmulasztják. Az állattulajdonosok elmondása szerint elképesztően jóleső érzés tud lenni, ha néha elmondja bánatát, örömét, vagy csak beszélget egy kicsit kedvencéhez.

Te rendszeresen szoktál beszélgetni kedvenceiddel?

    

Az állatok többsége nem képes lereagálni szavak szintjén azt, amit mondunk nekik, mégis érezhetjük úgy sok esetben, hogy sokkal jobban feltöltődünk akkor, ha velük beszélgetünk, mintha ezt egy másik emberrel, vagy társasággal tennénk meg. Akik ezt nem próbálták még soha, természetesen furán néznek azokra, akik minden nap intéznek pár szót a kedvencekhez, most azonban megnézhetjük, hogy ez valóban őrültség-e, vagy ők cselekednek jól! 

Egyáltalán nem ostobaság

Bizony, sokan élnek magányosan, házi kedvencekkel, vagy éppen növényekkel körülvéve, ilyen-olyan oknál fogva. Az viszont, hogy ezek az emberek eszmecserét folytatnak az őket körülvevő világgal, egyáltalán nem őrültség, ennek a jelenségnek ráadásul még neve is van: antropomorfizmus.

Mi is az az antropromorfizmus?

hirdetes

„Az antropomorfizmus olyan, az 1700-as években létrehozott kifejezés, amely élő vagy élettelen dolgok, jelenségek vagy elvont fogalmak emberi (vagy kizárólagosan emberinek hitt) tulajdonságaira utal. Ilyen eset az, ha állatokat, növényeket, vagy természeti erőket, például a szelet, esőt, vagy a Napot emberi indítékokkal ruházzák fel, vagy épp a gondolkodás és a beszéd képességével.

Történelmileg az antropomorfizmust gyerekes és őrült dolognak tekintették, ám valójában ez egy olyan dolog, ami az emberek egyedülálló eszességéről és intelligenciájukról tesz tanúbizonyságot.” – Ezt Nicholas Epley, a Chicago-i Egyetem viselkedéstanulmányi professzora mondta.  A házi kedvenceket az állattartók többsége embernévvel ruház fel, ez is egyfajta antropomorfizmus. Ha pedig úgy hívjuk kutyánkat, hogy jó fiú, vagy megdicsérjük kedvencünket mondjuk úgy, hogy szép volt kincsem, ügyes vagy drágám, az az intelligenciát tükrözi.

Miért van ez így? Leginkább azért, mert az élettelen dolgok, állatok emberi tulajdonsággal történő felruházása arra enged következtetni, hogy te bizony az agyadat rendkívül kreatív módon tudod használni! 

hirdetes

Milyen hatást gyakorol ez a viselkedés az állatokra? 

Ha hiszed, ha nem, de kifejezetten jó hatással van ez a beszélgetés, becézgetés az állatokra nézve is. Kitűnően képesek érzékelni, milyen töltetű szavakat használsz, milyen gesztust teszel feléjük, ők pedig ezt ösztönösen visszaadják neked. Próbáld csak ki bátran, ha nem hiszed! 

Miért beszélünk az állatokkal? 

Az emberek azért beszélgetnek állatokkal, vagy akár növényekkel, mert:

  • viszonyt akarnak teremteni az adott dologgal
  • meg akarják érteni az adott dolog működését, viselkedését
  • mert az adott dolog úgy fest, mintha arca lenne.

Az emberi agy kissé összezavarodik, amikor egy élettelen tárgyon egy arc, vagy szem képét véli felfedezni, mert úgy érzi, hogy annak a dolognak meg kellene szólalnia. Ne ijedj meg, mert ez az egész nem butaság, sőt annak a jele, hogy emberként minden minket körülvevő dologgal jó viszonyban akarunk lenni. Az antropomorfizmus teljesen természetes és jó dolog, ráadásul azt mutatja, hogy az agyunk megfelelőképpen működik.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-01-18

Nyulak gondozása a téli, hideg időben

Nyulainkra fokozottan érdemes figyelni a téli időjárás viszontagságai miatt, hisz hamar megfázhatnak: tippjeink segítenek őket megvédeni!

2023-01-13

Így hosszabbítsd meg kutyád életének aranyéveit

Ha idős a kutyusunk mindig félünk, mikor hagy itt bennünket: ezek az utolsó évek azonban ne félelemmel, hanem szeretettel és sok foglalkozással teljenek!

2023-01-10

2023-ban a barkóscinege az év madara

A barkóscinegét választották a 2023-as év madarának az MME szavazásán, az év kétéltűje az alpesi gőte, a 2023-as év lepkéje pedig a fecskefarkú pillangó lett.

2022-12-13

5 tipp: Így tartsd kis kedvencedet biztonságban, és nyugalomban Szilveszterkor

A tűzijáték, a hangos zene és a zajok miatt a szilveszter stresszes lehet kedvenced számára ez az éjszaka. Mutatunk néhány tippet, neked és kiskedvencednek!

2023-02-03

Mi az a BARF etetés - jót tesz a kutyámnak?

Egyre gyakrabban halljuk a BARF szót, mint kutya diétát: de mi a lényege és vajon minden kutya számára hasznos? A cikkben kiderül minden információ a BARF-ról!

2023-03-02

Így lehet megszabadulni a 4 legrosszabb kerti kártevőtől

Itt a tavasz, bár az időjárás még kicsit sem tavaszias, de lassan megjelennek a kerti kártevők is: ezek a legjobb tippjeink a 4 legártalmasabb kártevő ellen!

2023-03-29

Hogyan tojnak tojást a tyúkok? – itt a válasz, ha eddig nem tudtad

Hogy tojnak tojást a tyúkok pontosan? Nem szégyen, ha nem tudod konkrétan a folyamatot, most elmagyarázzuk neked az tyúkok tojásrakásától kezdve az egészet!

2023-03-17

Alapvető tippek a tökéletes tyúkól megépítéséhez: tyúkjaid hálásak lesznek!

A tökéletes tyúkól megépítése nem bonyolult, néhány részletre kell odafigyelnünk ahhoz, hogy valóban praktikus és élhető legyen a tyúkjaink és mi magunk számára.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

életteljesítmény

az állatnak egész élete folyamán elért összes teljesítménye (főként termelése).... Tovább

vérvétel

Vér nyerése diagnosztikai célból (vérvizsgálathoz,szerológiai próbáhoiz) v.esetleg... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos