Gyöngyvirág bemutatása - Minden a gyöngyvirágról

hirdetes

A tavaszi kertek illatos csodája – A gyöngyvirág bemutatása

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A gyöngyvirág bemutatása, tudj meg mindent a gyöngyvirágról

A gyöngyvirág ültetése

A gyöngyvirágot ültethetjük fák/bokrok alá, virágágyásba, vagy akár erkélyre, dézsába. A lényeg az, hogy mindig tavasszal kerítsünk sort a gumók elültetésére. A gyöngyvirághagymákat egymástól 10 centiméterre ültessük – fontos megjegyeznem, hogy a gyöngyvirág gyorsan terjeszkedik, hamar be fogja futni a környezetét, éppen ezért úgy érdemes ültetni, hogy köré szegélyt rakunk, ezzel ugyanis kordában tudjuk tatani. Talajtakaróként is alkalmazhatjuk, ültethetjük nagyobb fák alá (ez ideális, mert kevés növény él meg ilyen körülmények között), de kedveli a szűkhelyeket, még a sziklakerteket is. 

A gyöngyvirág gondozása

Szerencsére a gyöngyvirág nem igényel óriási szaktudást, eléggé igénytelen, de van egy-két dolog, amiért nagyon hálás. Ilyen például a szerves anyagban gazdag, jó vízellátású talaj – a meszes talajt kerüljük. Ősszel elvégezhetünk egy trükköt: keverjünk a talajába érett komposztot, így biztosan dús virágzásban lesz részünk. A talaját érdemes nedvesen tartani, de ügyeljünk arra, hogy ne legyen alatta túl sok víz. Télen érdemes aprószemű fenyőkéreggel takarnunk az alsó részét, így megvédhetjük a gyöngyvirág gyökereit a károsodástól. 

hirdetes

A gyöngyvirág szaporítása

Ősszel, a levélzet elszáradása után, agy kora tavasszal, még a kihajtás előtt végezhetjük el a szaporítását. Érdemes a gyöktörzses szaporítást választani: használjuk fel a tarackszerű rizómákon fejlődő bojtos gyökerű rizómarügyeket. Érdemes tudni ezzel kapcsolatban még azt is, hogy a rizómarügyek csak hároméves korukban érik el virágzóképességüket. 

hirdetes

A gyöngyvirág szaporításának másik módja a hajtatás – ebben az esetben azok a rizómák hajthatóak, melyek megkapták a hideghatást. Az erős gyökérzetű töveket január környékén ültessük cserépbe, öntözzük meg jó alaposan a földjét és vigyük meleg helyre. A talajt tartsuk folyamatosan nedvesen, amikor pedig megjelennek rajta a virágok, vigyük világos, hűvösebb helyre, az ablakpárkány ideális lehet.

Kora tavasszal ültessük ki a kertbe, és készen is vagyunk! Tipp: miután elültettük a gyöngyvirágot a cserépbe, takarjuk le 7-9 napra alufóliával, így sokkal hamarabb számíthatunk virágzásra. Remélem, hogy sikerült mindent elmondanom nektek a gyöngyvirággal kapcsolatban, leljétek örömötöket ebben a csodás növényben! 

Mennyire tetszett a gyöngyvirágról szóló cikkünk?

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

hosszúgyapjas húsjuhok

Angliában a helyi fajták nemesítésével állították elő hús hasznosítású fajtákat. A... Tovább

123/2008. (IX. 16.) FVM rendelet

A szõlõfeldolgozás és a borkészítés során keletkezõ melléktermékek kivonására... Tovább

Tovább a lexikonra
virág