Megmutatom, hogyan készül a leghatásosabb gyomirtó - Hogyan készítsek hatásos gyomírtót?

hirdetes

Sokkal hatásosabb, mint a bolti gyomirtó!

Szélesi Ferenc - Főkertész, SFV
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Rengeteg a gyom idén is sajnos, a bolti gyomirtók többsége pedig hatástalannak bizonyul, ráadásul még drágák is. Éppen ezért mutatok nektek egy természetes gyomirtót, amit te magad elkészíthetsz! Az eredmény szerintem szemmel látható! 

Gyomirtó készítése házilag!

Sajnos idén is nagyon csapadékos a nyár, és azért még tavasszal is sokszor esett az eső. Ez egyrészt jó, másrészt viszont nem, ilyenkor ugyanis a gyomok még gyorsabban utat törnek maguknak és még jobban elszaporodnak. Aki kertes házban lakik, tudja, hogy mennyire bosszantó a gyomok megjelenése a szegélykövek illetve a járdalapok között. A legjobb módszer a kiirtásukra a folyamatos gyomlálás, de sajnos erre sokaknak nincsen idejük.

A másik megoldás a gyomirtás, viszont a tapasztalatom azt mondja, hogy a boltban kapható szerek nem sokat érnek, viszont eszméletlenül drágák, én már nagyon régen nem veszek semmiféle gyomirtót, legfőképpen azért, mert sose lehet tudni, mennyire károsítják ezek a szerek a talajt illetve a környezetet.

hirdetes

Szerencsére találtam egy tökéletes receptet, azóta saját kezűleg készítem a gyomirtót, eszméletlenül hatásos, sokkal olcsóbb, mint a bolti, és ha ez még nem elég, akkor elmondom azt is, hogy csak is természetes alapanyagokat tartalmaz!

A tökéletes gyomirtó szer

Amire szükségünk lesz: ecet, tengeri só, környezetkímélő mosogatószer, szórófejjel ellátott műanyag flakon, vagy permetező

Ha beszereztünk mindent, akkor töltsük a műanyagflakonba a hozzávalókat, mértékegységeket nem írok, inkább arányokat: 80 százalék ecet, 15 százalék tengeri só és 5 százalék mosogatószer. Keverjük fel egy kicsit, és már permetezhetünk is. Fontos azonban, hogy vigyázzunk, nehogy más növény érintkezzen a permettel, ugyanis ez egy totális gyomirtószer, mindennel végez. A mosogatószer feloldja a növények zöld védőkérgét, így az ecetes sós lé könnyedén szívódik fel, és rövid időn belül kiszáradnak a gyomok.

hirdetes

Néha nézzük meg a szórófejet, mivel a só könnyedén eltömítheti, öblítsük ki és már permetezhetünk is tovább! Ha a növények kiszáradtak, akkor már csak ki kell húzgálnunk a földből a maradványokat. Permetezés során figyeljünk arra is, hogy nem kell az egész járdát lefújnunk, a szer csak a növényi részeket támadja, a gyökereket, magokat nem, szóval elég a gyomnövényt lefújnunk vele. 

Forrás: Fotó: Pixabay

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-12-31

Autópálya-matrica árak 2024-ben: Holnaptól már érvényben!

2024-től az e-matrica árak emelkednek, és további útszakaszok válnak fizetőssé, ezért érdemes időben beszerezni a matricát, és tervezni az útvonalat az esetleges költségek miatt.

2023-12-31

Wasabi: Tudtad, hogy a világ egyik legnehezebben termeszthető fűszernövénye?

A világ egyik legdrágább és legnehezebben termeszthető fűszernövénye, a wasabi, különleges ízével és egyedi jelenlétével hódítja meg a gasztronómia szerelmeseit.

2023-12-31

Mit kell tenni, ha a szelídgesztenyét megtámadja a gubacsdarázs?

A gubacsdarazsak könnyen kárt tehetnek a szelídgesztenye levelekben, de szerencsére van néhány bevált módszer, amelyekkel visszaállíthatod a szelídgesztenyéd egészségét.

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

2023-12-31

Rothad a karácsonyi kaktusz gyökere - Mit kell tenni?

Ha a karácsonyi kaktusz gyökerei rothadnak, ne essen pánikba! Ez a cikk praktikus tippekkel és tanácsokkal szolgál, hogy visszaállítsa ezen ünnepi növények egészségét és szépségét.

2024-01-29

Így védd meg növényeidet a februári hőingadozással szemben

Ha eljön a február, akkor érdemes figyelnünk ilyenkor a kertben a hőingadozásokra, hiszen ezek károsíthatják növényeinket, kövesd ezeket a tippeket!

2024-01-18

Mikor kezdjük el a gyümölcsfák lemosó permetezését?

A gyümölcsfák lemosó permetezése a tél végén egy fontos feladat, ezért összegyűjtöttük nektek, mik a lépései ennek a tél végi tevékenységnek!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

lépfene

főként növényevő állatok heveny szepti-kémiában lezajló, gyors elhullással járó... Tovább

anyaggazdálkodás

olyan tevékenység, amely a folyamatos termelés lebonyolítása végett arról gondoskodik, hogy a... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem NVT, mezõgazdasági támogatások