fészek (méh)
a kaptár a méhek tartózkodási helye szerint két részre osztható; az állandó tartózkodási hely a fészek, míg a mézkamrát csak a termelési időszak alatt lakja a család. A fészekben vannak a fejlődő nemzedékek bölcsői (anyabölcső), ez az állandó helye az anyának és a fiatal munkásméheknek (méhcsalád). Itt tartalékolják a méhek a mindennapi táplálkozáshoz szükséges élelmet is; hőmérséklete tavasztól őszig, egészen kis ingadozástól eltekintve, állandó. Télre a méhcsalád a fészekbe húzódik össze. A fészek nagysága nem állandó; télen a legkisebb, a család fejl.-ének csúcsán a legnagyobb. Nagykeretes kaptárainkban ált. legfeljebb 10—12, a félkeretes rakodókaptárakban 20—>lépre terjed ki. A lépekben ilyenkor 80—120 ezer sejt van; az egymás mellett sorakozó bölcsők mezejét (a fiasítási) virágporral teli sejtek szegélyezik. Ezekből fedezik a dajkaméhek virágporszükségletüket (pollen). A virágporos sejtek fölött, ill. mellett mézzel teltek következnek. Koszorúhoz hasonlóan övezik a fiasítást. A fiasításos lépekben raktározott méznek és virágpornak szerepe van a hőgazdálkodásban is.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

Magyar kutyabüszkeségeink – A magyar agár
Magyar kutyafajtáink közül most a magyar agarat mutatom be nektek, érdemes megismerkednetek közelebbről ezzel a csodálatos kutyafajtával!
Magyar tájak őshonos ajándéka - A fekete nadálytő
Egy Magyarországon őshonos csodanövényt mutatok most be nektek, ami nagyon sokoldalúan felhasználható. Tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről a fekete nadálytővel!

Mely növényeket kell télen metszeni?
Ha esetleg nem tudnátok, hogy mely növényeket kell télen, a nyugalmi állapotuk alatt megmetszeni, akkor mindenképpen tartsatok velem, mindent el fogok mondani nektek!

Banánhéj, a növények természetes barátja
A banánhéj fantasztikus szolgálatot tehet a kertben és a lakásban nevelt növények számára egyaránt, nézzük, hogyan használhatjuk fel!

A lakásban nevelt kurkuma virága az orchideánál is szebb!
Kevesen tudják, de a lakásban nevelt kurkuma virága még az orchidea szépségét is felülmúlja, nézzük, mit kell tudni a gondozásáról!

Februártól már nem mindenki vehet műtrágyát!
2021. február 1-jétől változik a robbanóanyag-prekurzorok forgalmazásáról és felhasználásáról szóló rendelet, ezek után nem mindenki fog tudni hozzájutni a műtrágyákhoz,...

Csodálatos magyar lófajta – A nóniusz bemutatása
Egy csodálatos magyar lófajtát mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a nóniusz. Érdemes nektek is közelebbről megismerkedni vele!

Hogyan nevelj koriandert?
Mindent figyelembe véve a koriander egy viszonylag könnyen termeszthető gyógynövény, mely kiváló választás azok számára, akik nem csak kertészkedni szeretnek, de főzni is. A...

Hogyan kell betakarítani és felhasználni a csipkebogyót?
Mi a csipkebogyó? A csipkebogyó a rózsanövény gyümölcse, vagy maghüvelye. Általában vörös, esetleg narancssárga, de az sem ritka, hogy lila, vagy fekete színben pompázik.