Milyen jótékony hatásai vannak a fenyőrügyszirupnak? Ismerd meg Te is, valamint eláruljuk, hogyan készítsd azt el egyszerűen

Erdély aranyat érő varázsitala, a leghatásosabb téli gyógyír – A fenyőrügyszirup

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Fenyőrügyszirup készítése

Nagy hiba, amit sokan elkövetnek: a fenyőrügyből készült szirup összefőzése…Ez azért nem jó megoldás, mert a rügyekben található illóolajok hő hatására egyszerűen elpárolognak, így a nyugtató, hűsítő hatás elillan. Érdemes tehát a gyógykeveréket hidegen elkészíteni! 

Milyen rügyeket gyűjtsünk? 

Azok a rügyecskék a legalkalmasabbak a célra, melyek tiszta, a városoktól távol lévő erdőkben találhatók, mivel itt nem kell számolnunk a légszennyezettséggel, nagyobb valószínűséggel tudunk itt tiszta rügyeket gyűjteni, mint a városok közelében.

A méret lényeges szempont: a legalkalmasabb egyedek három és hét centiméter hosszúságúak. Szedésnél ügyeljünk arra, hogy ne legyenek a rügyeken apró rovarok, tetvek, hazaérve pedig mossuk meg jó alaposan mindet, és hagyjuk, hogy csöpögjenek le, majd tegyük rá egy papírtörlőre. A rügyek száradjanak meg teljesen, mert különben a szirup könnyedén megerjedhet.

Kezdődhet a szirup készítése! 

Vegyünk elő egy befőttes üveget, tegyük tele fenyőrüggyel, és öntsük nyakon az egészet gazdagon mézzel. Zárjuk le az üveget légmenetesen, majd hagyjuk állni három-négy hétig, lehetőség szerint szobahőmérsékleten és napos helyen, közben minden nap rázzuk fel. Ez az idő elegendő arra, hogy természetes módon választódjanak ki a jótékony hatású anyagok. Az idő leteltével szűrjük le szitán, vagy szűrőn és már fogyaszthatjuk is, naponta három-négy alkalommal érdemes egy kanállal megenni belőle. 

Fontos tanácsok

Használhatunk a szirup elkészítéséhez luc-, erdei-, ezüst-, vörös-, és jegenyefenyőt is. Arra viszont oda kell figyelni, hogy a szintén tűlevelű, nagyon hasonló tiszafa minden része mérgező, szóval véletlenül se szedjetek belőle! Egyéves kor alatti gyermekeknek nem ajánlott ilyen szirupot adni, mivel fennállhat sajnos a botulizmus veszélye, ami egy ritka bénulásos betegség.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

dinokap hatóanyagú gombaölő szerek

a lisztharmat ellen hatásos szerves hatóanyagok egyik első képviselője a dinokap; kénpótló... Tovább

Hódmezõvásárhelyi Körzeti Földhivatal

Földhivatal Körzeti Földhivatal Cím: Hódmezõvásárhely Petõfi u. 6. 6800 Magyarország Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek