Milyen jótékony hatásai vannak a fenyőrügyszirupnak? Ismerd meg Te is, valamint eláruljuk, hogyan készítsd azt el egyszerűen

hirdetes

Erdély aranyat érő varázsitala, a leghatásosabb téli gyógyír – A fenyőrügyszirup

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Egy erdélyi csodaszert ismerhettek most meg egy kicsit közelebbről, az ottaniak szinte csak ezt használjál megfázás esetén, de sok minden másra is kiválóan alkalmas, ráadásul te magad is elkészítheted, cikkünkből kiderül, hogyan! 

Fenyőrügyszirup készítése

Hihetetlenül eredményesen használható megfázások esetén a fenyőrügyből készített szirup, mivel a benne lévő anyagok nyákoldó hatásúak, így természetes köptető, ráadásul csillapítja a torokfájást, a köhögést, és még a légutakat is nyugtatja.

Ha ez még nem elég, hozzáteszem, hogy nagyon magas a C-vitamin tartalma, de találhatunk benne még különböző ásványi anyagokat, B2-, K-vitamint, karotinoidokat, tűlevélgyantát, cserzőanyagokat, és még illóolajokat is. Nem új keletű a fenyőfélék hasznosítása, ugyanis már évezredek óta tudjuk, hogy ezek a növények fantasztikus lehetőségeket rejtenek magukban.

Az ókori görögök, a rómaiak és a középkori népek ismerték a rügyek, tobozok, magok és gyanták hatásait, és alkalmazták is mindet. A friss hajtásokat (rügyek, és a még fejlődésben lévő piros színű, lágy tobozok) tavasszal lehet gyűjteni. A fenyőrügy a friss ágvégeket és tűleveleket jelöli, melyekből illóolajat tudunk kinyerni. 

hirdetes

Mire és mikor használhatjuk a fenyőrügyszirupot?

Mint azt már említettem, a fenyőrügyben lévő anyagok nyákoldó hatásúak, a belőle készült szirup csillapítja a torokfájást, és nyugtatja a légutakat is, tehát megfázás esetén tökéletesen alkalmazható. Ugyanakkor nemcsak a meghűléses betegségeknél használható, mivel ez a természetes módszer alkalmas az asztmától, allergiáktól, migréntől, vérszegénységtől, illetve anorexiától szenvedők kezelésére is.

hirdetes

Ha szellemi fáradtságban, kimerültségben szenvedünk, napi 2 evőkanál szirup felfrissíti a tudatunkat. Ha megvágtuk magunkat, felhorzsoltuk a bőrünket, a fenyőrügy szirupos borogatás enyhíti a fájdalmat, fertőtleníti a területet, és felgyorsítja a gyógyulási folyamatot. Egyébként egész évben fogyasztható, most pedig jöjjön a szirup receptje, a következő oldalon ezt is megosztom veletek, érdemes tehát lapozni egyet, tartsatok velem továbbra is!  

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magzat (fetusz, fetus)

a fejlődő új lény elnevezése attól az időtől kezdve, amikor a szervkezdemények kialakultak... Tovább

122/2008. (IX. 16.) FVM rendelet

Az anyajuhtartás "de minimis" támogatásáról. A mezõgazdasági, agrár-vidékfejlesztési,... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek