Magvetés februárban

Február eleje – Érkezik az első magvetés ideje!

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A februári magvetés

A korai zöldségek vetése

Csak akkor szabad a vetéssel foglalkozni, ha már nem fagyott a talaj, ha már a föld fagya kiengedett, akkor ne késlekedj a korai zöldségek vetésével! Azokat a magokat lehet ilyenkor vetni, melyek alacsony hőmérsékleten is képesek csírázni, és az átmeneti fagyoktól nem károsodnak – ilyen például a sárgarépa, a petrezselyem, a vöröshagyma, a hónapos retek, a mák, a fejes saláta és a borsó. 

A korai vetésnél arra érdemes odafigyelni, hogy ne vessük sekélyen a magokat, ugyanis ebben az esetben néhány szem a felszínen fog maradni, ezeket a madarak észre fogják venni, és rákapnak a friss vetésre, ráadásul nemcsak a felszínen maradtakat fogják megenni, hanem azokat is, amik a felszín alatt rejtőznek! Öt-hat centiméteres mélységben már viszonylag biztonságban tudhatod a magokat, ez a nagyobb szeműekre vonatkozik, mint például a borsó.

Az apró magvakat sekélyen kell vetnünk akkor is, két-három centiméter mélyen. Fontos odafigyelni a apró magvak esetében arra, hogy ne legyenek túl sűrűn vetve, mert, ha sűrűn kelnek ki, akkor a gyökerek nem fognak egyenletesen fejlődni. Érdemes az apró magokat összekeverni egy kis homokkal, így sokkal ritkább és egyenletesebb lesz a vetés.

Van egy másik megoldás is, ami nekem annyira nem tetszik, ez pedig a szalagvetés. Lehet a gazdaboltokban kapni szalagos vetőmagot, aminek az a lényege, hogy egy szalagon vannak rajta a magok. Nincs más dolgunk, mint húzni a kapával egy széles sávot, és ebbe belehelyezni a szalagot. 

Vetés után nincs más dolgunk, mint öntözni, és gyomlálni, a magok meg fognak eredni, és már március-április környékén szép nagyok lesznek a növények. Sok sikert kívánok mindenkinek, most szépen süt a nap, nem is mondanak nagyobb fagyokat, érdemes kimozdulni kicsit a kertbe! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-11

Különleges csípős paprika fajták, amelyek termesztésével te lehetsz a környékbeli kiskertek királya

A csípős paprika fajták beszerzése, termesztése nem is olyan nehéz dolog. Különleges chili fajták, amelyekkel te lehetsz a környékbeli kiskertek királya!

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-17

Horgászat a Balatonnál: Hol és Hogyan Érdemes Horgászni?

A Balaton számos halfaj otthona, így a horgászok számára ideális helyszín. Ebben a cikkben áttekintjük, hol és hogyan érdemes horgászni a Balatonnál 2024-ben!

2024-07-23

A legszebb őshonos, magyar virágok, amiktől egy oázis lesz a kerted

A magyar virágok gyönyörűek, mutatunk néhány őshonos fajtát, amiktől burjánzó kerted lesz. Ezektől az őshonos, magyar virágoktól egy igazi oázis lesz a kerted.

2024-07-22

Kerti növények szaporítása egyszerűen! Nézd meg, hogyan!

A kerti növények szaporítása egy igazán örömteli feladat. Most mutatunk néhány hasznos információt, ami segít sikeresen szaporítani kedvenc növényeidet.

2024-07-22

Kiirthatatlan gyomnövények a kertben? Ezektől minél előbb szabadulj meg!

Vannak olyan gyomnövények, amelyek mindent megtesznek azért, hogy átvegyék az uralmat a kertben. Vedd fel velük a harcot, olvasd el cikkünket a gyomokról.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

bioszintézis

az élő szervezetekben előf. vegyületek (pl. fehérjék, szénhidrátok, zsírok) előállítása... Tovább

energiaáramlás

az ökoszisztémákban az anyagok körforgalma lényegében zárt folyamat, a körforgásban az... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Gazdaság Házi kert kert Növénytermesztés Talajművelés