Milyen esőláncot használjunk télen

Mi történik az esőláncokkal télen? - Így választhatjuk ki a legjobb megoldást hideg éghajlathoz

ZH
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Tudd meg, mi történik az esőláncokkal télen, és fedezd fel a legjobb esőlánctípusokat hideg éghajlatra ezzel az egyszerű útmutatóval.

esőlánc télen

Esőláncok téliesítése

Bár esőre van beállítva, a tél néha nehéz időszaknak bizonyulhat az esőláncok számára – különösen, ha hideg éghajlaton élünk. Ha megértjük, mi történik az esőláncokkal télen, az segít enyhíteni a súlyos problémákat, mielőtt azok felmerülnének.

Bár vitatott a téma arról, hogy az esőlánc jobb-e, mint az eresz, nehéz tagadni, hogy csodálatos kerti kiegészítőket alkotnak, amelyek felhasználhatók mind a víz elvezetésére, mind az esővíz összegyűjtésére növényeken és beltéren.

Mivel télen a világ számos részén gyorsan fagypont alá süllyed az időjárás, fontos tudni, hogy mire kell ügyelni az esőláncnál, különben nyáron megsérülhetnek a tetők és a láncok.

Íme, mi történik az esőláncokkal télen, és hogyan választhatunk megfelelő láncot a hideg éghajlatú lakóhelyünkhöz.

MI TÖRTÉNIK AZ ESŐLÁNCOKKAL TÉLEN?

Az esőláncok általában nagyon jól bírják a téli hónapokat, és általában tavasszal és nyáron is használhatók, kis beavatkozással, különösen enyhébb éghajlaton. A problémák általában csak sokkal hidegebb éghajlaton merülnek fel, ahol a fagy, a hó és a jég gyorsan elgondolkodtathatja a tulajdonosokat, miért nem működik az esőlánc.

Tekintettel arra, hogy az esőláncok fémből készülnek, különösen érzékenyek a fagyra, ha télen elég hideg az idő. Bár ez gyakran nem ad okot az aggodalomra, a fagyott esőlánc túlságosan nehézzé válhat a támasztékhoz, és elszakadhat.

Ha az esőláncot egy különösen gyenge tetőhöz vagy veranda gerendához rögzítjük, az akár a szerkezetet is károsíthatja.

Egy másik gyakori probléma a téli hónapokban a nagy szél, különösen, ha hidegebb éghajlaton vagy kitett területen él. Nagyon szeles időben az esőláncok (súlyuk ellenére) könnyen a kötélhez hasonló módon lendülhetnek. Ennek megelőzésének egyik módja az, ha a láncot alul és felül rögzítjük egy rögzítőhurokkal, amely vagy a talajba van ágyazva, vagy ha esővizet gyűjtünk a hordó aljához rögzítve.

HOGYAN VÉDJÜK MEG AZ ESŐLÁNCOT A TÉLI FAGYTÓL

Az egyik legjobb módja annak, hogy megakadályozzuk az esőlánc befagyását, ha leszedjük és télen raktárba helyezzük, bár ha ez nem lehetséges, érdemes megfontolni a jégmentesítőt, ill. melegítőszalagot, hogy megvédd a láncot a fagytól.

A melegítőszalag, egy védett kábel, amely csövek és esőláncok köré tekerhető, és radiátorként működik, hogy megakadályozza a víz befagyását rajta. A fűtőszalag egyik hátránya, hogy szükség van egy áramforrásra, ami nehéznek bizonyulhat, ha az esőlánc kényelmetlen helyzetben van a házon.

Egy szabványos jégoldó, például ez a folyékony jégolvadék használható az esőláncokon, hogy a téli hónapokban minimálisra csökkenjen a jégképződés. Előfordulhat, hogy ezt néhány naponta újra fel kell kenni, de gyakran kényelmesebb, mint a hőszalag bekapcsolása. Ha télen jégoldót használunk az esőlánc karbantartására, ügyelj arra, hogy az összegyűjtött vizet kidobd. A jégoldó mérgező, és nem alkalmas növények itatására vagy öntözésére.

ESŐLÁNC VÁLASZTÁSA HIDEG KLÍMÁHOZ

Ha esőlánc vásárlását tervezzük, és hideg éghajlaton élünk, akkor érdemes tájékozódni arról, hogy melyik esőlánc a legjobb, és melyeket érdemes elkerülni, hogy megelőzzük a problémákat. Gyakran van néhány lánc, amely jobb lehet a körülményeink szerint, mint mások.

Kerüljük a túl dekoratív esőláncokat, például a csészékkel és részletesen kidolgozott láncokat. Az ilyen típusú láncok gyönyörűen néznek ki nyáron, de gyorsan eltörhetnek vagy deformálódhatnak, ahogy jég képződik és a víz kitágul. Ehelyett válassz egy egyszerűbb megjelenésű láncot. Bár ezek nem olyan esztétikusak, a nagy láncszemeikkel, de a rozsdamentes acél láncok és az öntöttvas láncok jobban bírják a változó hőmérsékletet.

AZ ESŐLÁNCOK ELDUGULHATNAK?

Az esőláncok egyedülálló módon „eldugulhatnak”. Míg a hagyományos ereszcsatornákhoz és ejtőcsövekhez hasonlóan nem tömíti el őket törmelék, a láncon előfordulhat, hogy az esővíz ásványi anyagaiból lerakódások képződnek. Emiatt ajánlatos az esőláncot évente legalább egyszer megtisztítani a megfelelő működés érdekében.

AZ ESŐLÁNCOK ROZSZSÁDNAK?

Az, hogy az esőláncok rozsdásodnak-e vagy sem, a gyártásához használt anyag típusától függ. Az alumíniumból készült láncok a legkevésbé érzékenyek a rozsdára, mivel a fém ellenállóbb a korrózióval szemben.

Sok esőlánc ma már porbevonattal készül, amely különleges védelmet nyújt a korrózió ellen, azonban az évek múlásával bármelyik lánc elveszítheti érintetlen megjelenését, és enyhe rozsdanyomokat mutathat.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Csávázó Prestige

Rovar és gombaölő csávázó szer a burgonya vetőgumó csávázására.Hatóanyag: 140 g/l... Tovább

fluldizációs szárítás

a szemes termények szárításának egyik módja. A szárításra kerülő anyagot lyukacsos... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek