Ember és Bioszféra Program
a Föld valamennyi országát érintő, az embernek és környezetének kutatási programja 1971—72-ben indult el; négy fő kutatási iránya van: 1. a természetes, az emberi tevékenységgel nem v. csak nagyon kevéssé megbolygatott környezet vizsgálata; 2. a mg. környezet kutatása; 3. az —>urbanizálódással és az ip.-osodással megbontott környezeti egyensúly vizsgálata; 4. a különböző szennyeződések (levegő, talaj, víz) vizsgálata. A négy fő kutatási irányon belül célja a természetes növény- és állatállomány megőrzése; a tengerek szennyeződéstől való megóvása; a környezetvédelem oktatása és népszerűsítése. Törekedni kell arra, hogy a Föld meg nem újítható erőforrásai úgy legyenek kiaknázva, hogy azok az egész emberiség számára hasznosíthatók legyenek. Olyan mértékben kell csökkenteni a hőenergiák, a mérgező anyagok környezetbe való kibocsátását, hogy ne terheljék meg nem kívánatos módon a környezetet, ne haladja meg a környezet felvevőképességét. Az emberi települések, városok tervezésénél szem előtt kell tartani a környezetet károsító hatások lehető legnagyobb mértékű elkerülését. A program leszögezi, hogy a hatékony környezetvédelem csak úgy valósítható meg, ha az egyes országok terveiket koordinálják, és szükséges, hogy a különböző nemzetközi szervezetek összehangolt és hatékony szerepet tölthessenek be a környezetvédelemben.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A köszméte bemutatása
A köszméte őseink egyik legkedveltebb növénye volt, mostanra sajnos szinte teljesen eltűnt, pedig mindenkinek a kertjében ott lenne a helye, most elmondom azt is, miért!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

Természetadta csoda - A jujuba
Egy igazi természetadta csodanövényt mutatok most be nektek, aminek számtalan jótékony hatása és felhasználási lehetősége van, ismerjétek meg a jujubát!

Egy igazi különlegesség – Az encián
Az encián valóban egy igazi különlegesség, érdemes nektek is közelebbről megismerkedni ezzel a növénnyel!

Mikor és hogyan metsszük a birsalmafát?
A birs metszéséről fogok most elmondani nektek mindent, tartsatok velem és tudjátok meg, hogyan végezhetitek el sikeresen a birs metszését!

Hó a kertben - előnyök és hátrányok
Idén a hó meghívatta magát kertedbe? Ha ez a helyzet, akkor örülhetsz a szép fehér takaró látványának, ugyanis a hó rengeteg előnnyel bír veteményesed számára – pont...

10 növény, amely jól mutat a kertitó mellett
Ha a kerti tavadat szeretnél különböző növényekkel szegélyezni, alaposan oda kell figyelned, hogy milyen növényeket választasz. A mocsári növények, melyek nem is a parton,...

Bemutatkozik az oregánó
Az oregánó egy szép évelő növény, melyet fűszernővényként használunk elősorban.

3 évelő növény, amit könnyű gondozni
Hogyan lehetne bő termést várni, anélkül hogy időt adnánk növényeinknek? Ezek az évelők a megoldások! Fedezz fel közülük 3 darabot, melyet egyszerűen gondozhatsz kertedben....

Bemutatkozik a kamilla
Hogy minél több kertünkben élő növényt megismerjünk, úgy döntöttem, hogy most a kamillán a sor, aminek másik neve az orvosi székfű. Senkinek sem célja nagymértékben...