Március végére, április elejére érkezik vissza a telelésből a fehér gólya állomány nagy része Magyarországra, így az új fészektartó állványok kihelyezését, a régiek karbantartását legkésőbb március végére be kell fejezni. Fehér gólyák, fehér gólyák Nógrád

Előkészítik a fehér gólyák fészkelését Nógrádban

Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Március végére, április elejére érkezik vissza a telelésből a fehér gólya állomány nagy része Magyarországra, így az új fészektartó állványok kihelyezését, a régiek karbantartását legkésőbb március végére be kell fejezni.

Március végére, április elejére érkezik vissza a telelésből a fehér gólya állomány nagy része Magyarországra, így az új fészektartó állványok kihelyezését, a régiek karbantartását legkésőbb március végére be kell fejezni. Fehér gólyák, fehér gólyák Nógrád

 

Papp Ferenc, a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) programkoordinátora az MTI-nek elmondta: a munkát az Ipoly-völgyben kezdték meg az Elmű/Émász szakembereinek közreműködésével, emelőkosaras daru alkalmazásával. Valamennyi fészektartó állványt villanyoszlopra szerelik fel. Elkészítésüket korábban a területileg illetékes a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság finanszírozta, idén viszont az MME egy nyertes pályázatnak köszönhetően állja ennek költségeit.
    
Eddig Nógrádszakálban és Ludányhalásziban helyeztek ki új fészektartó állványokat, illetve a Szécsényhez tartozó Pösténypusztán felújítottak egy három éve lakatlan fészket.
    
Március végéig Vizslás-Újlakpusztán, Nemtiben, Mátraszőlősön és Ecsegen is kihelyeznek állványokat, így Nógrád megyében tíz újabb ilyen hely várja majd a fehér gólyákat. A tartókat lehetőség szerint ott szerelik fel a villanyoszlopokra, ahol előző évben a madarak már kisebb-nagyobb fészekkezdeményeket raktak.
    
Papp Ferenc hozzátette: Nógrád megyében már hosszú ideje évente átlagosan 60-65 pár fehér gólya neveli fiókáit. A gólyák száma a hetvenes-nyolcvanas években a meliorációs munkálatok – a mezőgazdasági területek vízelvezetése – miatt a mélypontra jutott, de az állomány azóta gyarapodott valamelyest. Örömteli, hogy minden évben építenek új fészkeket is a gólyák, ez különösen az Ipoly-völgyben jellemző. Ugyanakkor, főleg a Cserhátalján, megesik, hogy régi, több évtizede lakott fészkek maradnak üresen - mondta.

Forrás: MTI

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS
További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

magzat felpuffadása (magzati emfizema)

az elhalt és —>méhben rekedt ->magzatban alakul ki, ha rothasztó baktériumokkal... Tovább

báb

számos, teljes ->átalakulással fejlődő ->rovarfajra jellemző stádium, amelyben a ->lárva... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok