Megható videó: az elefántoknak nagyon mély érzelmeik vannak, így gyászolnak az elefántok

Megható videó: az elefántoknak nagyon mély érzelmeik vannak

VN
Youtube logo

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

A természet annyi csodálatos dolgot rejt magában. Néha te is meglepődsz, hogy hogy lehet ilyen szép a világ, hogyan élednek újjá, virágoznak ki tavasszal a fák, hogyan tudnak az állatok ilyen tudatosan viselkedni, bizonyos fajok hogyan lehetnek ilyen nagy mesterei a túlélésnek, vadászatnak, vagy bármi másnak? Akkor ez a videó is tetszeni fog: kutatások során készült YouTube videókat mutatunk nektek, ami bemutatja hogyan gyászolnak az elefántok. Nagyon megható!

Elefánt gyász folyamat

Az elefántok érzései

Nagyszabású kutatást folytattak le, amiben az afrikai elefántokat figyelték meg. Már régebben is megfigyelték, hogy különös módon gyászolnak: többször is felkeresik, megérintik elhunyt társaik holttestét. Azonban a feltételezések szerint az ázsiai elefántok esetében ez teljesen máshogyan is működhet. Elefánt és elefánt között is van különbség, ugyanúgy, ahogyan mi emberek sem vagyunk egyformák, számtalan kultúrabeli különbség felfedezhető köztünk. Tudományos dokumentáció híján néhány kutató belekezdett egy az összehasonlító tanatológia nevű tanulmányba, ami egészen pontosan azt vizsgálja, hogy a különböző állatok hogyan reagálnak a halálra, hzaz hogyan gyászolnak.

Hogyan reagálnak az elefántok a halálra?

A kutatás végző Sanjeeta Pokharel, aki a Smithsonian Conservation Biology Institute biológusa még pár éve, 2013-ban volt a szemtanúja annak, ahogyan az ázsiai elefántok reagálnak a halálra, ez pedig rögtön felkeltett az érdeklődését, és alaposabb kutatásba kezdett. Egy sajnálatos fertőzésben elpusztult egy nőstény elefánt egy indiai parkban, ekkor látta, hogy egy másik nőstény körbe-körbe kezdte a holttestet járni, és más nyomokat is talált, amik arra utaltak, hogy nem ez az egyetlen elefánt, aki meggyászolta az elhunyt egyedet. Ezután kezdett bele a nagyszabású kutatásba, amiben Nachiketha Sharma, a japán Kiotói Egyetem biológusa segített neki.

A következő oldalon nemcsak a kutatás részleteibe engedünk betekintést, hanem megmutatjuk a megható videókat is, ezért érdemes lapozni egyet!

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-17

Horgászat a Balatonnál: Hol és Hogyan Érdemes Horgászni?

A Balaton számos halfaj otthona, így a horgászok számára ideális helyszín. Ebben a cikkben áttekintjük, hol és hogyan érdemes horgászni a Balatonnál 2024-ben!

2024-07-20

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

A nyári hónapokban a tyúkok különös figyelmet igényelnek, hiszen a meleg időjárás komoly kihívást jelenthet egy tyúknak. Legyen élettel teli a baromfiudvarod!

2024-07-23

Madárinfluenza - ezt a tényt kevesen tudják róla

A madárinfluenza egy vírusos betegség, amely elsősorban madarakat érint, de képesek átterjedni háziállatokra. Komoly gazdasági károkat okozva a gazdálkodóknak.

2024-07-12

Egyre forróbb nyarak és a klímaváltozás hatása a magyar mezőgazdaságra

A klímaváltozás Magyarországon egyre érezhetőbb hatásokkal jár. Az elmúlt években az extrém hőség és hőhullámok kihívás elé állítják a mezőgazdaságot is.

2024-07-11

Különleges csípős paprika fajták, amelyek termesztésével te lehetsz a környékbeli kiskertek királya

A csípős paprika fajták beszerzése, termesztése nem is olyan nehéz dolog. Különleges chili fajták, amelyekkel te lehetsz a környékbeli kiskertek királya!

2024-06-13

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása. A régebben élt gazdálkodók még így csinálták, nekünk is így kellene.

2024-03-21

Kezd kimenni a divatból: erre, és így használható a kútvíz a kertben

Magyarországon régen a kútvíz használata viszonylag gyakori volt. Azonban egyre inkább azt lehet érzékelni, hogy kezd kimenni a divatból. Vajon miért?

2024-01-19

A fehér tündérrózsa lett az év vadvirága

Az Év Vadvirága szavazás győztese a fehér tündérrózsa lett. A kezdeményezés célja, hogy a nagyközönség jobban megismerje a hazánkban élő ritka növényfajokat.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

fogszuvasodás (kariesz, caries)

a fog állományának körülírt pusztulása, szétesése. Baktériumtevékenység következménye,... Tovább

heregubó-arató készülék (gubózófésű)

vontatott, kb. 2 m hosszú mélyített teknő, amelynek egyik oldala fogazott élével belesüpped a... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állattenyésztés Érdekességek Tudomány