Gyakran érdemes hidegebb éghajlaton kiterjeszteni a vegetációs időszakot, illetve elősegíteni a növények gyorsabb növekedését. Ezt most megtehetjük olcsón és egyszerűen, olvasd el cikkünket.
A cikk a kép alatt folytatódik

Az izgalmas szerkezet a passzív napelemes fűtés elvét kombinálja a föld hőtároló képességével, és a természetes energiaforrásokat felhasználva egy tartósan meleg és világos közeget biztosít az egész éven át fenntartható növénytermesztéshez, szinte bárhol. A walipini a természet erőforrásait használva, egész évben meleg, stabil, jól megvilágított környezetben biztosítja a növény-, és zöldségtermesztést.
A Walipini egy téglalap alakú, körülbelül 2m mély gödör a földben műanyag fóliával letakarva. A téglalap hosszanti oldalát a téli nap irányába tájoljuk. Az építmény hátsó fala vastag vályogtéglákból épül. Az első fal sokkal alacsonyabb, ez biztosítja a fólia tető lejtéséhez megfelelő szöget. A tető teljesen lefedi a gödröt és biztosítja, hogy a napfény sugarai áthatoljanak létrehozva a növényeknek szükséges stabil, meleg környezetet, míg a fólia két rétege közötti légréteg biztosítja a szigetelést.
Ha walipini építésére szánjuk magunkat, akkor a sikeres működtetéshez elengedhetetlen a vízhatlanság garantálása, a megfelelő csatornázás és szellőzőrendszer kiépítése, és a már említett tökéletes tájolás a nap felé. A fenntartható mezőgazdasággal foglalkozó non-profit Benson Intézet honlapján azonban minden információ megtalálható a megfelelő munkához.
A Benson Institute tapasztalatai szerint egy 6m x 22m Walipini megépítése kb 300 dollárba kerül, ami a hazai építőanyag árak mellett is csak kb 100 ezer forint.