Tippek a medence tisztítására – Így marad tiszta a víz egész nyáron!

ZH

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A kertes házban az a legjobb a nyári forró napokon, hogy egy kerti medencében hűsíthetjük le magunkat. A medence vize a megfelelő és rendszeres takarítás nélkül viszont gyakran elkezdhet algásodni és bezöldülni, így az örömünk könnyen tovaszállhat. Ne hagyd, hogy a folyamat beinduljon, mert minél többet vársz, annál nehezebb lesz újra tisztává varázsolni a vizet. Mutatjuk mit kell tenned, hogy tiszta maradjon a medence vize egész nyáron!

Kerti medence tisztítása


Ahhoz, hogy egész nyáron tiszta maradjon a víz a medencében, néhány könnyen elvégezhető házi praktikát kell csupán bevetned, amiket most megmutatunk! Így tartsd karban a kerti medencét!


1.    Rendszeresség


A medence helyes karbantartásának az első és a legfontosabb lépése, hogy rendszeresen tisztítsd a medence vizét. Így többször kell rá időt szánnod ugyan, de sokkal gyorsabban meg vagy vele, mintha csak havonta egyszer takarítanád a vizet. Ne felejtsd el mindennap a megfelelő algaölőket és vegyszereket tenni a vízbe!

2.    Vízforgatórendszer


Nagyon fontos, hogy a vegyszert úgy használjuk, hogy közben a vízforgató rendszer be van kapcsolva. Hogyha nem rendelkeztek ilyen rendszerrel, vagy a medence tartozékaihoz nem tartozik ilyen vízforgató rendszer, akkor magatoknak kell megoldani a vegyszerek elkeverését! Egyszerűen csak sétáljatok körbe-körbe a vízben, hogy a klór megfelelően elkeverődjön.

3.    Gyakori használat


Ha nem használjátok gyakran a medencét, akkor nem forog benne a víz megfelelően, ezért nem csak a nagy meleg miatt érdemes sűrűn megmártózni a kerti medencében! Fürödjetek meg hát gyakran, hogy a víz ne piszkolódjon, algásodjon és büdösödjön be. Ha nincs vízszűrőtök akkor ez még fontosabb!

4.    Már elkezdődött a bezöldülés?


Ha elkezdődött a bezöldülés, akkor az az jelent, hogy az algák elkezdtek megjelenni a vízben. Ebben az esetben is fontos a vízszűrő használata, illetve a vegyszeres tisztítás, ám egy házi praktika sokkal egyszerűbb és olcsóbb megoldása lehet a problémának. Használj sót az algásodó vízhez, így lágyítod a vizet és eltávolítod az algát!

5.    Vízi porszívó


A vízi porszívó használata, megkönnyíti a medence vízének tisztítását és neked is jut időd közben másra, míg az elvégzi a munkát helyetted és felszedi a medence aljáról a lerakódásokat.

6.    Medencetisztító háló


A víz tetején található szennyeződések eltávolítására, mint például a vízbe hulló levelek és a bogarak „kihorgászására” használj medencetisztító hálót, amivel könnyen eltávolíthatod a kerti medence nem kívánatos vendégeit a vízből.

7.    Klór


Az egyik legjobb tisztító és fertőtlenítő vegyszer a klór, azonban fontos, hogy a csomagoláson feltüntetett használati utasításokat pontosan kövessük, mert ha túl keveset használunk, az nem lesz hatásos, viszont ha túl sokat használunk azzal ugyan megakadályozzuk a különböző baktériumok elszaporodását, de a túlzott vegyszer használat a bőrünket is roncsolni fogja. A klórozást érdemes reggelente elvégezni, még bőven a medence használat előtt, illetve este, amikor már nem fogjuk használni a medencét. Klórozni nem kell mindennap, elég heti kétszer elvégezni a víz tisztán tartásának érdekében.

8.    Medencefedő


Amikor nem használjátok a medencét, akkor fedjétek le, hogy megakadályozzátok, hogy a szennyeződések bekerüljenek a vízbe.

9.    Sokkolás


Amennyiben több napra elutaztok, és nincs kinek foglalkoznia a medence tisztításával, akkor próbáljátok ki a sokkolást! Ez azt jelenti, hogy a szokásos napi vegyszerezés mennyiségét megháromszorozzuk, vagyis túladagoljuk a vegyszert. Ezután be kell kapcsolni a vízforgatót és ne felejtsd el lefedni a medencét. Ezzel a módszerrel, akár 5 napig is bizztosíthatod, hogy a kerti medence vize ne kezdjen el bealgásodni, viszont az újbóli használat előtt ellenőrizzétek a víz pH értékét, hogy megfelelő-e.
 


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Még több cikk

2024-05-02

Itt vannak a legjobb tippek a tökéletes zeller termesztéséhez egy kertésztől

Elhoztuk nektek a legjobb zeller termesztési tippeket, egy kertész tanácsaival, aki elmondja nektek most, hogyan szokta termeszteni tökéletesen a zellert!

2024-04-29

Salátatermesztés mesterfokon: hogyan nevelj egész éven át friss zöldséget a kertedben?

Tanuld meg a salátatermesztés minden trükkjét! Készítsd elő a magtálcát, gondoskodj a megfelelő hőmérsékletről, és használd ki a természetes védekezés lehetőségeit.

2024-05-04

Ilyen a tökéletes paradicsom metszés: a titkos fegyver a zamatos terméshez

Hogyan kell paradicsomot metszeni? Mi a tökéletes paradicsom metszés titka? Mutatjuk a kertész tanácsait, hogy a te paradicsomod se bokrosodjon el a nyáron!

2024-05-04

Borsó a kertben: tippek a sikeres borsó termesztéshez

Borsó termesztési tippek egy kertésztől: így nevelj borsót a kertedben, hogy az asztalodon mindig friss és zsenge zöldség legyen, kövesd tippjeinket te is!

2024-01-16

Milyen növényfajt érdemes termeszteni Magyarországon?

Egyetlen növényünk termesztési lehetőségei sem függetlenek a termelés belső és külső feltételeinek meglététől, ezért ezeket kell megvizsgálni választás előtt.

2024-04-29

Termeszd meg magadnak a saját, biotrágyádat ennek a növénynek a segítségével!

Fedezd fel, hogyan készítheted el saját, biotrágyádat a nadálytő segítségével! Tanuld meg lépésről lépésre, hogyan termesztheted és használhatod a nadálytőt!

2024-05-02

Május 20-ig lehet jelentkezni a Virágos Magyarország versenyre

2024-ben meghosszabbított határidővel, május 20-ig nyújthatják be pályázataikat a 31. Virágos Magyarország versenyre jelentkező helyi közösségek. Mutatjuk a

2024-05-02

Egy nagyon különleges virág: A lampionvirág ültetése, és gondozása

Vannak, akik hólyagcseresznyeként vagy ördöglámpásként ismerik. Különlegességét a termést körülvevő élénknarancssárga burka adja. Optimális májusban ültetni.

További cikkek ebben a témában
Érdekességek Házi kert kert Kertészet kertfenntartás Mezőgazdaság Talajművelés

Tovább a Lexikonhoz

Vámosi-féle szellőztetéses szénakészítési eljárás

a 40—50% víztartalmú, fonnyasztott zöldtakarmányok szálas, bálázott és szecskázott... Tovább

K-vitamin-hiány

állatokban ritka, és főként akkor fordul elő, ha az állat a takarmánnyal vitaminellenes... Tovább

Tovább a lexikonra