Az Aloe vera teleltetése - tudj meg róla mindent, hasznos tanácsokat mutatunk

Teleltesd helyesen az Aloe verát

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Sokan nincsenek tisztában azzal, hogyan is kell helyesen teleltetni az Aloe verát, úgy gondolják, hogy egyszerű, pedig annyira azért mégsem az. A most következő cikkben szakértőnk tapasztalatait osztjuk meg veletek, melyeket érdemes megfogadnotok! 

Az Aloe vera teleltetése

Röviden az Aloe veráról

Egy trópusi pozsgás növényről beszélünk, amikor az Aloe vera szóba kerül. Tudván, hogy trópusi növény, két variáció lehetséges télen, vagy ontani fogja a virágokat, vagy pedig ekkor van nyugalmi stádiumban, azért, hogy tavasszal újra hajtson és virágozhasson. Az Aloe vera az utóbbi csoportba tartozik, itt követik el sokan a hibát, mert úgy gondolják, hogy ha télen nem növekszik, nem fejlődik, akkor baj van.

Ez egyáltalán nem így van, az Aloe vera legtöbb fajtájának szüksége van arra, hogy télen biztosítva legyenek a megfelelő körülmények, legfőképpen a fagyvédett hely. Viszont ez még nem minden, nézzük, mire van még szüksége a növénynek! 

Amint beköszönt az ősz, érdemes biztonságos helyre vinnünk a növényt, az Aloe vera ugyanis soha nem találkozna a hideggel, vagy éppen a téllel, hogyha természetes élőhelyén élne, Ezért nincs is hozzászokva a 10 Celsius fok alatti hőmérséklethez. A téli helyének megválasztásánál figyelembe kell vennünk azt a tényt, hogy a növénynek télen is szüksége van oxigénre, fényre és friss levegőre, mivel a növény a vegetációs során is táplálkozik, él, de tartalékol és felkészül a tavaszra.

Mit szeret télen az Aloe vera

Sok fényt, nagyjából 17-19 Celsius fokos hőmérsékletet kell biztosítanunk a növény számára, tökéletes megoldás lehet egy világosabb pince, vagy fűthető terasz, lépcsőház, illetve télikert. Sok esetben ezek nem állnak rendelkezésre, keressük meg a lakás leghűvösebb pontját, ahol megfelelő mennyiségű fény áramolhat be és helyezzük ide a növényt. 

Aloe vera öntözése télen

Teleltetés során a legfontosabb dolog az öntözés, azt viszont tudnunk kell, hogy a leghidegebb évszakban nincsen szüksége a növénynek sok vízre. Ha párás helyen teleltetjük, akkor elég 2-3 hetente meglocsolni, ha viszont szárazabb a hely, akkor másfél-kéthetente egyszer. Fontos, hogy a növényeket mindig úgy öntözzük, hogy a víz soha ne álljon meg a cserépben, mert a gyökerek nem kapnak elegendő levegőt és gyorsan ki fognak rohadni!

Aloe vera tápoldatozása télen

Sokan követik el azt a hibát, hogy télen is tápoldatozzák a növényt, egyáltalán nem szükséges, csakis a tavasz közeledtével! Ekkor azonban többször is adhatunk neki tápoldatot, ezzel elérjük, hogy elég tartaléka legyen a hajtásokhoz! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-01

A piros paprika érése: A zöldtől a pirosig tartó izgalmas utazás

A piros paprika a magyar gasztronómia elengedhetetlen eleme. Most megismerheted érésének folyamatát, és a kémiai magyarázatot arra, hogyan válik pirossá.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

vakonddrénezés

a ->talajcsövezés egyik hagyományos módja, amikor a szivar alakú, ún. vakondekével a talajba... Tovább

álélősködő (álparazita)

az állat emésztőcsövébe a táplálékkal, az ivóvízzel bekerült alacsonyabb rendű állatok... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem