Ez a növény gyomként van kezelve, pedig rendkívül hasznos - ismerd meg Te is

Gyomnövényként kezelik, pedig az egyik legjobb vérnyomás-szabályozó

TK, SFV, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A selyemkóró

Jól használható a kis- és nagyvérköri pangással járó szívelégtelenségre, illetve szívritmuszavarokra. Abban az esetben, ha a rizómájából készítenek homeopátiás szereket, azok képesek a fejfájást is csillapítani, elősegíthetik a menstruációt, valamint az azzal kapcsolatos fájdalmakat is könnyedén csökkenthetik.


A szára és levelei tejszerű nedvvel rendelkezik – ez pedig a már említett aszklepiadin-tartalmának köszönhetően képes kezelni a szemölcsöket. Használata során, amennyiben négy héten keresztül kenjük a kezelendő területre, már látni fogjuk a javulást. Száraiból készült főzetet pedig a reumás ízületekre borogatás formájában érdemes használni.


A már említett fájdalomcsillapító hatásán kívül ugyanakkor még beszélhetünk vizelethajtó, köptető, hánytató, béltisztító tulajdonságokról is – ezek elsősorban gyökeréhez köthetőek. Továbbá segíthet kezelni az asztmás panaszokat, a vesekövet, valamint a nemi betegségeket. A leveleit rákos megbetegedésekre is használják.


Mint láthatjuk, nem véletlenül volt az észak-amerikai indiánok egyik legfontosabb gyógynövénye – csakúgy, mint rokona, a gumós selyemkóró.


Az állatvilág számára is rendkívül fontos a selyemkóró


A selyemkóró pompás illatának köszönhetően tökéletes méhlegelőnek számít – különösen értékes méz készülhet belőle. Rajtuk kívül pedig a pillangók is imádják, ugyanis fontos táplálékforrást biztosít számukra.


A növény az allergiások számára sem okoz nagyobb problémát – pollentartalma ugyanis csekély.


Fogyasztani is lehetne a selyemkórót?


Mint már említettem, fogyasztásra is alkalmas – ugyanakkor nem érdemes ebben az esetben sem túlzásba esned, mindenképpen várd meg, hogy tapasztalsz-e valamilyen kellemetlen reakciót minimális mennyiségű elfogyasztása után.


Felhasználhatod példának okáért virágait salátákban, akár csak dekorációs elemként is – mégis, szirup is készíthető belőle, de ecetbe, valamint alkoholba is áztathatod. Arról nem is beszélve, hogy még fagylaltok kapcsán is remek alapanyag lehet!


Mint láthatjuk, érdemes tehát nyitottabban állni a körülöttünk lévő természethez, és kipróbálni mindent, amit az képes számunkra nyújtani!
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-22

Miért sárgul az aloe vera? Íme a leggyakoribb okok

Miért sárgul az aloe vera? Mutatunk néhány lehetséges okot, valamint javasolt megoldás, amely segíthet helyreállítani a növény egészségét egy szempillantás alatt!

2024-04-16

Kezdő kertészeknek is - 3 zöldség, ami garantáltan sikerül

Kertészkedni szeretnél, de nem tudod, hol kezd? Fedezd fel a 3 ideális zöldséget kezdőknek! Gyorsan növőek, ízletesek és minimális erőfeszítéssel termeszthetők.

2024-04-22

Itt az idő: Így alakítsd ki a tökéletes veteményeskertet!

Már egy ideje tervezgeted a veteményeskertet? Itt a tökéletes idő, alakítsunk ki együtt egy a tökéletes veteményeskertet! Hoztunk ehhez szakértői tippeket.

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-16

Titkos trükk a hagyma örök életéhez: Soha többé nem kell magot venned!

Fedezd fel a titkos trükköt, amellyel örökké életben tarthatod a hagymát! Soha többé nem kell hagymát vásárolnod a boltban vagy magról újrakezdened a folyamatot!

2024-04-21

Meg kell metszeni elvirágzás után az orgonát, hogyan?

Általában a legtöbb orgona májusban vagy június elején virágzik, így a metszést közvetlenül a virágzás befejeződése után, idén azonban korábban virágzott!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

Karolina (K 9301)

Takarmányborsó Cél: zöld- és magtermés Leírás:A mag kerek alakú, sárga. Levélkés... Tovább

Szárszilárdító Moddus 250 EC

Kalászosok növekedésszabályzó készítménye, rövidíti az ízközöket és javítja a szár... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek kert Kertészet