A tuja metszése, a tuja növényvédelme, minden, ami tuja

Az örökké zöld tuja titkai

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

A tuja növényvédelme, a tuja gondozása, a tuja nevelése

A tuják gondozása

Szerencsénk van a tujákkal kapcsolatban, mivel kevés törődést igényelnek, viszont van néhány dolog, amire oda kell figyelnünk, ezek pedig a következők: öntözés, tápanyagellátás, metszés, permetezés. Sovány talajon, öntözés, és tápanyagellátás nélkül nem fog fejlődni a növény, folyamatosan vegetálni fog csupán. Éppen ezért fontos megjegyezni, hogy savanyú tőzeges talajon érzik legjobban magukat, ami bővelkedik tápanyagokban.

Ültetéskor alkalmazzunk szerves trágyát, komposztot, a következő években pedig tavasztól őszig felszívódó lombtrágyát érdemes bevetnünk legalább havonta egyszer. Ezek a lombtrágyák tartalmazzák a legfontosabb mikor-, és makroelemeket (cink, mangán, vas,magnézium), ezek pedig segítenek a növény fejlődésében és növelik ellenállóképességét is.

Segítség, barnul a tujám levele! 

Nem kell megijedni nagyon, mivel a tuják esetében a lombhullás természetes jelenség, ami a növények belső felében, az idősebb, árnyékoltabb részeken még intenzívebben mutatkozhat meg. A tavaszi napokban, a tél végén számíthatunk a legnagyobb mértékű lombhullásra. Ha azt szeretnénk, hogy minél kevesebb levél barnuljon be, akkor ültessük a növényeket napos helyre, itt egyébként is egyenletesebben, szebben fog fejlődni, mint félárnyékban. 

A tuja öntözése

Erről azért írok külön, mert nagyon-nagyon fontos a tuják életében! Az ültetés utáni eredési fázisban nélkülözhetetlen a folyamatos, akár napi kétszeri öntözés. Az öntözés a későbbiekben is fontos, mivel a legyengült növények sokkal érzékenyebben reagálnak a kártevők, kórokozók támadásaira, ezért érdemes már fiatal kortól kezdve gondoskodni a megfelelő mennyiségű vízről.

Tavasztól hetente öntözzük be a növényeket jó alaposan, nyáron viszont érdemes naponta-kétnaponta ismételni a műveletet, leginkább reggel vagy este. Használjunk nyugodtan fenyőkérget is, ez nemcsak mutatós, hanem hasznos is, mivel sokáig védi a talajt a kiszáradástól. A következő oldalon beszélek nektek a különböző betegségekről, és a metszésről, érdemes lapozni egyet! 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-22

Itt az idő: Így alakítsd ki a tökéletes veteményeskertet!

Már egy ideje tervezgeted a veteményeskertet? Itt a tökéletes idő, alakítsunk ki együtt egy a tökéletes veteményeskertet! Hoztunk ehhez szakértői tippeket.

2024-04-22

Magvetés gond nélkül: fedezd fel a titkos trükköt a tökéletes magvetéshez

Vessünk magot egyszerűbben, mint valaha! Mutatom a magvetés egyik könnyítését, a földkocka készítő csodás lehetőségét, használd te is bátran, segítek tippekkel!

2024-04-21

Meg kell metszeni elvirágzás után az orgonát, hogyan?

Általában a legtöbb orgona májusban vagy június elején virágzik, így a metszést közvetlenül a virágzás befejeződése után, idén azonban korábban virágzott!

2024-03-19

5 tipp a kora tavaszi vetések sikeréhez

A kora tavaszi vetés tartogat veszélyeket, de vannak tippek, melyek segítségével legyőzhetjük ezeket: most 5 tippet mutatunk a sikeres, kora tavasziv etéshez!

2024-03-27

Így szaporíthatod a leandert akár egyetlen ágról is

Tudtad, hogy a csodaszép mediterrán eredetű leandert egyetlen kis ágacska segítségével is könnyedén szaporíthatod? Részletes útmutatóhoz kattints!

2024-04-16

Kezdő kertészeknek is - 3 zöldség, ami garantáltan sikerül

Kertészkedni szeretnél, de nem tudod, hol kezd? Fedezd fel a 3 ideális zöldséget kezdőknek! Gyorsan növőek, ízletesek és minimális erőfeszítéssel termeszthetők.

2024-04-22

Sárgul a leander levele? Egyszerűen kezelheted, ha időben elkezded

Mit csinálj, ha sárgul a leander levele? Ezek a szekértői tanácsok segítenek pikk-pakk rendbe szedni ezt a csodaszép virágot. Mutatjuk mit alkalmazz azonnal!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

sárgaság (ikterusz, icterus)

az —>epefesték-forgalom zavara; az epefesték (bilirubin, biliverdin) fölhalmozódik a... Tovább

Gombaölo Topas 100 EC

Lisztharmat elleni felszívódó készítmény almában, szőlőben, csonthéjasokban,... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek Házi kert kert Növénytermesztés Növényvédelem