12 trükk a sikeres kertészkedéshez

12 trükk a sikeres kertészkedéshez

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
12 trükk a sikeres kertészkedéshez

10.  A csalánból remek növénytáp vagy trágya lehet

Kesztyű segítségével szedjünk tele egy vödröt csalánnal, majd töltsük meg vízzel. Tegyünk egy követ a csalánra, hogy a víz alatt maradjon, majd hagyjuk a vödröt a kert egy sarkában két hétig. A csalánt öntsük ki, de a vizet tartsuk meg. 20:1 arányú hígításban öntsük a növényekre a folyadékot. A leveles növények, például a brokkoli vagy kelkáposzta számára ez egy remek nitrogénforrás.

11. Csináljunk saját komposztot

Gyűjtsük rétegesen a szerves hulladékokat, mint például a metszésből, vagy fűnyírásból származó hulladékot, és tegyük őket komposztáló zsákba, vagy a kertünk végére. Burk tanácsa alapján 15 centinként szórjuk meg komposztgyorsítóval vagy szerves trágyával, mivel ezek segítenek a mikroorganizmusoknak a zöldhulladék lebontásában. Eközben hő termelődik, ami sterilizálja az anyagot, így nem lesz szaga. Az ételhulladékok is jól működnek, mint például nyers zöldségek, tojáshéj, kávégranulátum, vagy teafilter, de használhatjuk akár a háziállatok szőrét. Tegyük mindezeket a komposztba, és folyamatosan adjuk hozzá a lenyírt füvet és az éppen aktuális gyomnövényeket. Macnaughton szerint, ha néhány hetenként megkeverjük, a komposzt 12-18 hónapon belül jó lesz.

hirdetes

12. A pénz segít a vágott virágokat tovább életben tartani

hirdetes

Ez a trükk a réztartalmú pénzérmékkel működik. Az érmén található réz ugyanis fontos mikrotápanyag, aminek segítségével a vágott virágok tovább megőrzik szépségüket és lassabban hervadnak el. Remélem, hogy tudtam nektek segíteni abban, hogy minél kevesebb anyagi-, és időbeli ráfordítással hozzátok létre álmaitok legszebb kertjét! Kövessetek minket a különböző közösségi oldalakon, mivel minden nap jobbnál jobb cikkeket, képeket osztunk meg veletek, amik nagyon sokat segíthetnek mindenben! Cikkünket pedig mutassátok meg ismerőseiteknek is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-09

Botanikai tulipán vagy törpe tulipán? Ismerd meg ezeket a vad fajtákat

A botanikai tulipánok és törpe tulipánok nem csak szépségükkel, hanem ellenállóságukkal is kiemelkednek. Ismerd meg ezeket a csodaszép vad tulipán fajtákat.

2024-10-08

Az angolkert egy varázslatos kertészeti élmény: így alakíts ki otthon

Az angolkert kialakítása egy varázslatos kertészeti élmény, ha követed ezt az útmutatót, segít neked egy igazi angolkert kialakításában. Próbáld ki Te is!

2024-08-27

Magok gyűjtése a kertben: praktikák pénztárcabarát növénytermesztéshez

Tedd a kertészkedést költséghatékonnyá: gyűjtsd össze saját magjaidat, és nevelj bőséges termést minimális ráfordítással! Saját magokkal a jövő évi kertért.

2024-08-31

Nevelj otthon rukkolát – egyszerűen konténerben vagy mikrozöldként

Tapasztald meg a friss rukkola ízét közvetlenül a saját otthonodból – neveld konténerben vagy mikrozöldként, és élvezd a frissességet minden étkezésnél!

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-08-28

Megmutatjuk hogyan használd a csodás bio faecetet a poloskák ellen

A faecet nemcsak elűzi a kártevőket, hanem új életre kelti kertedet—természetes, hatékony, és környezetbarát megoldás, amire a növényeid is rábólintanak!

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

csukafogazat

fejlődési rendellenesség; a felső metszőfogakat hordozó csontok túlságosan rövidre v. az... Tovább

hipoxia (hypoxia)

a szövetek, sejtek hiányos oxigénellátása. A hipoxia hipoxémiából, a vérellátás... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Növénytermesztés Növényvédelem