12 trükk a sikeres kertészkedéshez

12 trükk a sikeres kertészkedéshez

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
hirdetes
12 trükk a sikeres kertészkedéshez

6. Tegyünk textilpelenkát a cserépbe, hogy napokig nedvesen tartsuk a földet

Rövidesen nyaralni mennénk? A cserepes növények földjét akár napokig nedvesen tarthatjuk egy tiszta textilpelenka segítségével. Burks szerint ugyanis az anyag nagy mennyiségű folyadék felszívására képes, és a cserépbe vagy függőkosárba helyezve segít, hogy ne száradjanak ki a növények. 

7. Áztassuk a magokat 24 óráig meleg vízben, mielőtt elültetjük őket

Ha magokat ültetünk, érdemes őket vetés előtt 24 órára meleg vízbe áztatni, mivel ez bizonyos növényfajták esetében megtöri a magvak nyugalmi állapotát. Minden magnak szüksége van vízre, mielőtt kicsírázna, így az előzetes áztatás meggyorsíthatja a csírázási folyamatot – javasolja Burks. Jane Earthy szerint azonban ez a magtól is függ, mivel a nagyobb, keményebb magvaknál az áztatás segít a külső réteg lebontásában, míg az apróbb magoknál az áztatás szükségtelen. Nikki Hollier díjnyertes kerttervező hozzátette, hogy némely magoknak segíthet, ha hűtőbe tesszük őket, hogy a hideg időjárást imitálhassuk.

hirdetes
hirdetes

8. Használjuk ki a dugványozást

Macnaughton szerint megfelelő dugványozás esetén sok növény, különösképpen a levendula és a fehér som, remekül nőnek. A növényeket a megfelelő módon kell elvágni és jó minőségő komposztot kell használni. A kezdőknek ajánlott utánaolvasni a témának, mielőtt belevágnának, mivel a különböző növényeknek egyéni igényeik vannak, így a hatékony dugványozást nem mindegy, hogy az év melyik szakában végezzük. Amikor a gyömbérnek van szezonja, akkor érdemes a maradékot elültetni; ugyanígy eljárhatunk a maradék bazsalikommal is, bár ezek a folyamatok eléggé munkaigényesek.

9. A növények megvédik egymást

Burrows szerint a sarkantyúvirág elűzi a levéltetveket, a metélőhagyma megelőzi a villámcsapásból eredő károkat, a torma pedig megvédi a burgonyát a krumplibogaraktól. A hagymafélék továbbá segítenek távol tartani a takácsatkát, így kiválóan alkalmas azon növények védelmére, amelyek ennek a bosszantó kártevőnek az áldozatává válhat.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-09-28

Minden, amit a sivatagi rózsáról érdemes tudni: így lesz csodaszép

Hogyan érhetjük el, hogy ez a különleges szobanövény nálunk is a legjobb formáját hozza? Bemutatjuk a sivatagi rózsa gondozását részletesen,hogy csodaszép lehessen.

2024-09-26

Több rejlik benne, mint hinnéd: Jerikó rózsája, az újjászülető csoda

A Jerikó rózsája a természet egyik legkülönlegesebb csodája, az újjászületés szimbóluma. Képes teljesen kiszáradni, majd víz hatására újra kibontakozik.

2024-08-27

Magok gyűjtése a kertben: praktikák pénztárcabarát növénytermesztéshez

Tedd a kertészkedést költséghatékonnyá: gyűjtsd össze saját magjaidat, és nevelj bőséges termést minimális ráfordítással! Saját magokkal a jövő évi kertért.

2024-08-31

Nevelj otthon rukkolát – egyszerűen konténerben vagy mikrozöldként

Tapasztald meg a friss rukkola ízét közvetlenül a saját otthonodból – neveld konténerben vagy mikrozöldként, és élvezd a frissességet minden étkezésnél!

2024-08-28

Megmutatjuk hogyan használd a csodás bio faecetet a poloskák ellen

A faecet nemcsak elűzi a kártevőket, hanem új életre kelti kertedet—természetes, hatékony, és környezetbarát megoldás, amire a növényeid is rábólintanak!

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

szuperinfekció

A már valamely kórokozóval fertőzött szervezet újrafertőződése ugyanavval a kórokozóval. Tovább

sztrichninmérgezés

Az állatokban izgatottság, fokozott reflexingerlékenység, görcsök kialakulásával és gyors... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Növénytermesztés Növényvédelem