A tojáshéjtea elkészítése, a tojáshéjtea felhasználása

Ezért öntözd növényeidet tojáshéjteával!

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
hirdetes

A tojáshéjteát könnyedén el lehet készíteni, és érdemes is foglalkozni vele, mivel számtalan jótékony hatása van. Cikkünkben most a tojáshéjteával fogunk foglalkozni, nézzük, miért és hogyan lehet felhasználni, érdemes lesz velem tartani! 

A tojáshéjtea előnyei

A fantasztikus tojáshéj

Korábbi cikkemben mutattam nektek hat okot, amiért érdemes megtartani a kidobásra szánt tojáshéjat, akkor elmondtam, hogy mi mindenre lehet felhasználni a kertben, viszont arra nem tértem ki (szándékosan), hogy milyen hatást gyakorol a tojáshéj a növényekre. Ezt azért nem tettem meg akkor, mert tudtam, hogy sokkal jobb lesz külön cikkben foglalkozni ezzel a témával, mivel csak így tudok részletesen elmondani mindent. 

       

A tojást az emberek nagyjából kilencven százaléka szereti, és fogyasztja is rendszeresen. Tojásrántotta, tükörtojás, különféle főtt ételek, valamint sütemények alapanyaga, de a héjával valahogy sosem foglalkozunk. Rövid időn belül elég nagy mennyiségű tojáshéj landol a kukában, pedig jobban tennénk, ha összegyűjtenénk és felhasználnánk, mondjuk a kertben. És azt például tudtátok, hogy a tojáshéjat meg is lehet enni? Erről beszéltem nektek korábbi cikkemben, amit ide kattintva olvashattok el, érdemes, még engem is meglepett a tojáshéjevés egészségügyi hatása! 

hirdetes

 

Miért olyan fantasztikus a tojáshéj? 

A tojáshéj nagyon gazdag kalciumforrás, átlagosan 2,2 gramm kalciumot tartalmaz kalcium-karbonát formájában – ez kétszerese annak a kalciummennyiségnek, amire szüksége van egy felnőtt embernek egy nap. Ugyanakkor a tojáshéjban számtalan olyan tápanyagot találhatunk, amiket a növények hasznosíthatnak: cink, foszfor, kálium, magnézium, mangán, nátrium, réz, valamint vas.

hirdetes

 

A növényeknek már akkor is segíthetünk, ha a tojáshéjakat összezúzzuk, vagy apróra törjük, majd a növények köré, a talaj tetejére szórjuk. A tojáshéj előnye, hogy lebomlik, így hatékony kalcium-, és nyomelemforrássá válik, amiért a növények nagyon hálásak lesznek. Viszont, sokkal jobb eredményt érhetünk el, ha az úgynevezett tojáshéjteát készítjük el és alkalmazzuk a növények tápoldatozásához. A következő oldalon elmondom, miért olyan fantasztikus a tojáshéjtea és azt is, hogyan készíthetitek el, érdemes tehát lapozni egyet! 

 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-09-30

Milyen összetételű szert használjunk az őszi lemosó permetezéshez?

Fedezd fel, mely permetszerekre van szükséged az őszi lemosó permetezéshez! Bemutatjuk, hogy mi, mire való, és hogyan használd őket a hatékony védekezéshez.

2024-08-27

Magok gyűjtése a kertben: praktikák pénztárcabarát növénytermesztéshez

Tedd a kertészkedést költséghatékonnyá: gyűjtsd össze saját magjaidat, és nevelj bőséges termést minimális ráfordítással! Saját magokkal a jövő évi kertért.

2024-09-06

A kert csodaszere: a bio neem olaj természetesen véd a kártevők ellen

A neem olaj a kertészkedés titkos fegyvere: természetes, környezetbarát és könyörtelen a kártevőkkel, miközben megóvja a növényeidet és a hasznos rovarokat.

2024-09-06

5 ok, amiért NE irtsd ki a szürke madársóskát

A szürke madársóska nem csupán egy gyom! Fedezd fel, miért érdemes megtartani a kertben: méhek kedvence, fogyasztható, tyúkoknak tápláló és még sok más!

2024-08-28

Megmutatjuk hogyan használd a csodás bio faecetet a poloskák ellen

A faecet nemcsak elűzi a kártevőket, hanem új életre kelti kertedet—természetes, hatékony, és környezetbarát megoldás, amire a növényeid is rábólintanak!

2024-09-03

Itt az almamoly következő generációja - küzdjünk most bio módszerekkel

Itt az almamoly kártevő következő generációja, így érdemes bio megoldásokkal védekezzünk a kártevő ellen, megőrizve az alma egészségét, a termés minőségét.

2024-08-31

Nevelj otthon rukkolát – egyszerűen konténerben vagy mikrozöldként

Tapasztald meg a friss rukkola ízét közvetlenül a saját otthonodból – neveld konténerben vagy mikrozöldként, és élvezd a frissességet minden étkezésnél!

2024-09-01

5 ok, amiért barna színű a padlizsánod (és hogyan kerülheted el!)

Miért barnul a padlizsánod? Ismerd meg az 5 leggyakoribb okot és egyszerű megoldásokat, hogy egészséges, szép termést nevelhess a kertedben!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

értékcsökkenés

az állóeszközök elhasználódásának, műszaki avulásának és szerkezeti kopásának... Tovább

len növényvédelmi technológiája

a vetőmaggal terjedő gombás megbetegedések, majd a fejlődő növény szeptóriás... Tovább

Tovább a lexikonra
Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés Növényvédelem