Online tanácsadás
Tisztelt doktor úr Az a problémám, hogy már több napja nem eszik a kecském csak iszik és olyan mintha rágna valamit de nincs semmi a szájába. Bágyadt és nagyon sokat fekszik. Az utóbbi 2 napban mindig bebújik a kis góré alá és alig akar kijönni. Nem tudom mi lehet vele. Kérem segítségét előre is köszönöm.
Kedves Kérdező!
Könnyen lehetséges, hogy valamilyen fertőzéssel van dolgunk. Ilyenkor antibiotikumos kezelésre, gyulladás-csillapítókra van szükség. A szokatlan rágó mozdulatok a bendőemésztés rendellenességét jelezhetik. Állatpatikában, állatorvosnál lehet az ezt normalizáló készítményeket beszerezni. Jó lenne tudni, hogy milyen nemű az állat, volt-e valamilyen takarmányozási anomália a közelmúltban, van-e bélsár, és milyen annak a minősége.
A kecskehimlő hazánkban elvileg nem fordulhat elő. Az esetleges fertőzött állományokat fel kell számolni a mentesség fenntartása érdekében.