Miért fehéredik ki a cukkini levele? – Ez a 3 oka lehet!
2022/07/21Mik is lehetnek a cukkini leveleinek kifehéredésének okai? De ami még fontosabb mi lehet rá a megoldás? Ismerd meg a kifehéredett levelek okát és tudd meg mit tehetsz ellene!
Bármennyire is hihetetlen, de megfiatalíthatjuk a rózsabokrokat is a szódabikarbóna erejével: a fényét vesztett rózsák leveleinek csillogását könnyedén visszaállíthatjuk, mégpedig úgy, hogy összekeverünk egy teáskanál szódabikarbónát fél teáskanálnyi ammóniával, egy teáskanál keserűsóval és négy liter vízzel. Keverjük össze jó alaposan és indulhat a permetezés!
Egy kicsit érdemes megnedvesíteni a kerti talajt, majd erre szórni egy kis szódabikarbónát – ha a szódabikarbóna elkezd pezsegni, akkor a talaj savas kémhatású, pH-értéke 5 alatti.
Kevés jó szer van a tarack ellen, de nálam bevált a szódabikarbóna, szóval nyugodtan merem ajánlani mindenkinek. Locsoljátok meg egy kis vízzel a tarackot, majd mehet rá egy fél marék szódabikarbóna – pár nap és a tarack el fog pusztulni (másra ne kerüljön, csak a tarackra).
Nemcsak a tarack ellen, hanem az összes kerti gyom ellen nyújt megoldást a szódabikarbóna. Az előbb bemutatott keveréket szórjuk nyugodtan akár a térkövek közötti résekben megjelenő gyomokra, ugyanis elpusztítja a gyomféléket, ráadásul meg is akadályozza azok újra fejlődését.
Nem szeretik a kerti kártevők (csótányok, hangyák, nyulak, stb.) a szódabikarbónát, éppen ezért érdemes elszórnunk belőle itt-ott a kertben. A kártékony élőlények el fogják kerülni a területet.
Kezünket is megtisztíthatjuk a szódabikarbóna segítségével, készítsünk oldatot 3 evőkanál szódabikarbónából és 1 kanál vízből. Ezzel moshatunk kezet nyugodtan, de használhatjuk különféle tisztításra is, viszont alkalmazás után öblítsük le tiszta vízzel kezünket.
A szódabikarbóna kiválóan alkalmazható a házatlan csigák ellen is, de közvetlenül rájuk kell szórnunk. Arra figyeljünk, hogy a környező növényekre ne kerüljön belőle.
Szórjuk a házi kedvencek alvóhelyére szódabikarbónát, és hagyjuk állni 15-20 percig, majd porszívózzuk ki. Az eredmény: újra tiszta lesz az alvóhely!
Rovarcsípésekre is lehet használni a szódabikarbónát, keverjünk össze egy kis szódabikarbónát vízzel, és kenjük az érintett bőrre. Próbáljátok ki valamelyik módszert, nem fogtok csalódni egyikben sem!