Mérgező szépségek - bemutatkozik a sisakvirág, ismerd meg Te is

hirdetes

A gyilkos szépség – bemutatkozik a sisakvirág

TK, ZH
Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Rengetegen tartanak olyan növényeket környezetükben, kertjükben, melyek rendkívül mérgezőek lehetnek, mégsem tudnak róla – ez pedig a sisakvirágra is igaz. Mostani cikkünkből tudj meg Te is mindent erről az esetlegesen akár gyilkos növényről.

Sisakvirág

A hazai kertekben sok mérgező növényt láthatunk, sokan pedig egyáltalán nem tudják róluk, hogy vigyázni kell velük, hiszen azok akár gyilkosak is lehetnek, vagy legalábbis egészségügyi problémákhoz vezethet a velük való érintkezés, amennyiben nem figyelünk megfelelően rájuk. Ilyen példának okért a leander, a tiszafa, a fikusz, a mikulásvirág, de akár az angyaltrombita vagy a sisakvirág is. Abban az esetben is, ha tudatában vannak nevelőik annak, hogy ezen növények mérgezőek, is gyakran csak legyintenek rá. A sisakvirág nevelése kapcsán is hasonló problémáról beszélhetünk, hiszen a kertészetekben nem kapunk külön tájékoztatót arról, hogy a világ egyik legmérgezőbb szépségét vásároljuk éppen meg, visszük haza közvetlen környezetünkbe.

hirdetes


Mégis, amennyiben minden óvintézkedést megteszel, nem fogsz különösebben bajba kerülni nevelésével kapcsolatban, arról nem is beszélve, hogy egy újabb szépség díszítheti kertedet.


Hogyan ültess sisakvirágot?


A sisakvirágot elősorban tavasszal érdemes elültetni, félárnyékos területekre – ez a növény nem fogja szeretni a napsütötte helyeket.
Talaj szempontjából érdemes tápanyagban gazdag fajtát választani, imádja a humuszban gazdag környezetet. Ezen kívül nem igényel különösebb odafigyelést talaja kapcsán.


Hogyan érdemes gondozni sisakvirágod?

hirdetes


A sisakvirág közepes vízigényű növény, így nem kell sokat bajlódnod locsolásával – elég, ha majd csak a tartósan melegebb, nyári időszakban öntözöd rendszeresen, amikor talaja már túlzottan kiszáradna. 


A tavaszi időszakban fontos, hogy megfelelően képes legyél biztosítani számára a tápanyagutánpótlást – ekkor érdemes egy adag humuszt vagy istállótrágyát földjébe ásni, így biztos lehetsz benne, hogy nyárra csodás virágzással ajándékoz majd meg növényed.

 

Amennyiben érdekel cikkünk folytatása, lapozz!
 

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-03-18

A díszkertek királynői: ezt kell tudnod a levenduláról és rózsáról

Inspiráló ötletek és egy kertész tanácsai segítenek, hogy a rózsák, levendulák ragyogása beragyogja a kertedet. Így gondozd rózsádat és levenduládat szakszerűen!

2024-03-18

A paulowniákról (császárfáról) szakszerűen 2.rész

Ismerd meg a császárfa titkait Franczia Balázs szakértő vezetésével!A cikksorozat második részében, további izgalmas információk tárulnak eléd a Paulowniákról.

2024-03-14

Így termesszünk csicsókát, a szegények krumpliját

Csicsóka, a szegények krumplija: nagyanyáink kedvence, se nem krumpli, se nem alma, de annyira szerettük. Igy ültesd el te is a csicsókát a tippjeink szerint!

2024-03-13

Ezzel a trükkel szüretelj rengeteg málnát idén nyáron

Tanulj meg metszeni málnát, hogy a növény erősebb, a termés pedig több és jobb minőségű legyen. Ismerd meg a metszés előnyeit, mikor és hogyan kell metszeni!

2024-03-12

A terasz éke lesz: így ültess tavasszal önellátó fűszersarkot

Arra gondoltam, hogy tavasszal kicsit feldobom nemcsak a kertet, hanem a teraszt is, ehhez pedig találtam egy tök jó ötletet. Így készíts önellátó fűszersarkot!

2024-03-12

Így locsold a tavaszi hagymás virágokat

A hagymás növények, mint például a jácint, nárcisz vagy tulipán gondozása során a locsolásuknál több fontos szempontot is figyelembe kell venni. Mutatjuk!

2024-03-13

Agrometeorológia: csak átmenetileg szűnik meg a fagyveszély

Az átlagosnál melegebb időjárásban a vegetáció 3-4 héttel fejlettebb az ilyenkor szokásosnál, de a következő hetekben még számíthatunk fagyra is a kertben.

2024-03-18

500 iskolában tartanak oktatásokat az erdészettel kapcsolatban

A természet csodálatos, amit leginkább erdőjárás közben lehet megtapasztalni, a most elindított program keretein belül erről fognak beszélni a legkisebbeknek.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

gyökérzóna (rizoszféra)

virágos növények gyökerét körülvevő talajkörzet. A gyökérzónaban a talaj... Tovább

fajtajelleg megítélése szarvasmarhán

a szarvasmarhák —>fajtajellegének megítélése — hasonlóan más háziállatok... Tovább

Tovább a lexikonra
dísznövény Érdekességek kert Kertészet