Mérgező kertészeti termékek

12 mérgező termék, amiket soha ne vásárolj kertészeti üzletekben

Szélesi Ferenc - Főkertész, GE.
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Kertészeti termékek, amik mérgezők

2. Gyomirtók

A gyomirtók könnyedén elbánnak a bosszantó gazzal, és a legtöbben szabadon használják őket mert gyakran az állatok számára is biztonságosként tüntetik fel őket. Valójában azonban nem különbözünk olyan sokban a növényektől. Ha valami elpusztítja a gyomokat, akkor biztos lehetsz benne, hogy hatása van az emberekre és az állatokra is.

A glifozfát nevű aktív gyomirtó hatóanyag például már okozott súlyos károkat kertek közeli víztestekben miután a kertekből kivezető vízelvezetőkön keresztül a vizekbe jutott és elpusztította az ott élő halakat. A kutyákban továbbá húgyhólyag daganatot okozhat és egyre több bizonyíték támasztja alá az elképzelést, miszerint az emberekben hozzájárul a Hodgkin-limfóma kialakulásához.

3. Szintetikus műtrágyák

A növényeknek számos tápanyagra van szükségük az életben maradáshoz és növekedéshez, az olyan organikus trágyák például, mint a komposzt vagy az állati trágyák ezek közül sokat biztosítanak is számukra. Bizonyos természetes, nem organikus (szervetlen) termékenyítő közegek, mint például a foszfát, mészkő és hasonlók szintén javítják a talaj termőképességét és kiegészítik az ásványi igényeket, illetve kiegyensúlyozzák a talaj pH értékét. Sok kertész azonban gyakran alkalmaz szintetikus műtrágyákat, amelyek gyors eredményeket biztosítanak magas ásványi anyag tartalmuknak és biológiai hozzáférhetőségüknek köszönhetően.

Számos kőolaj-alapú műtrágya nagy mennyiségű mérgező anyagot tartalmaz, amelyek beszennyezik a talajt. Amikor ezek elérnek valamilyen víztesthez, nagyméretű állománypusztulást okozhatnak azokban. Az algák hirtelen elszaporodása végzetes lehet a tavakban élő halakra nézve, ezt pedig gyakran a mesterséges műtrágyák okozzák. Ezen mérgező anyagok elfogyasztása már számos áldozatot követlelt mind gyerekek mind háziállatok közül, többnyire mert az anyagokban található nitrátionok csökkentik a vörösvérsejtek oxigénszállító kapacitását.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-11

Különleges csípős paprika fajták, amelyek termesztésével te lehetsz a környékbeli kiskertek királya

A csípős paprika fajták beszerzése, termesztése nem is olyan nehéz dolog. Különleges chili fajták, amelyekkel te lehetsz a környékbeli kiskertek királya!

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-18

5 jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod: így segíts rajta

A kálciumhiány az egyik leggyakoribb probléma, amivel a kertészek szembesülnek. Íme öt jel, hogy kalciumhiányos a paradicsomod, és hogyan segíthetsz rajta.

2024-07-16

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? – Itt az igazság

Tejes, jódos permetezés a kertek megmentője? A kertészkedés szerelmesei gyakran keresnek természetes, házi megoldásokat a növényeik védelmére és táplálására.

2024-06-29

Permetezz szódabikarbónával, és élvezd a kártevőmentes kerted látványát!

Ha bio növényvédelemről beszélünk, akkor nem maradhat ki a sorból a szódabikarbóna sem. Szedd ki a szódabikarbónát fiókból, és használd fel ezt a csodaszert!

2024-07-16

Foltos az uborka levél, mit tegyek? – az uborka baktériumos szögletes levélfoltossága

Az uborka levelein megjelenő foltok az uborka baktériumos szögletes levélfoltosságának a tünete lehet. Az egyik leggyakoribb betegség, amely komoly károkat okozhat.

2024-07-01

Mutatok pár ötletet a cukkini felhasználásához, hogy ne menjen kárba a termés

Bár gyönyörű álom, hogy a kertünkben ültetett cukkini folyamatosan annyit terem, amennyire éppen szükségünk van, de nagyon gyakori, hogy berobban a termés.

2024-07-04

Másodvetés a kertben - Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor

A júliusi betakarítással még közel sem ért véget a kertészkedés. Pont ilyenkor jön el az ideje a másodvetésnek. Mutatom miket és hogyan ültess ilyenkor.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

expanziós fázis

a növényi sejtek növekedésének az a szakasza, amelyben a sejt a tér minden irányában... Tovább

védekezés

A betegségek megelőzéséből,jelentkezésük esetén pedig elfolytásukból áll.A v.-hez... Tovább

Tovább a lexikonra
Érdekességek Házi kert Növényvédelem