Gyomirtó Medallon Premium
Totális gyomirtó szer, évelő és magról kelő gyomnövények ellen.
Hatóanyag:
480 g/l glifozát-ammónium
Felhasználható:
Szántóföldi kultúrák (kelés előtt), tarló, ruderális területek, szőlő, gyümölcsös, erdősítések, vízzel feltöltött csatornák, folyóvizek és halastavak gyomirtására, napraforgó, kukorica állomány szárítására.
Javasolt dózis:
2-6,7 l/ha
Hatásspektrum:
A viaszos levelű, szőrös gyomfajok kivételével minden egynyári gyomnövényt gyökerestől pusztít el.Más gyomirtó szerekkel szemben toleráns, rezisztens gyomfajok (pl. betyárkóró, parlagfű, triazin rezisztens disznóparéj, subás farkasfog stb.) ellen is kiváló a hatása. Az évelő gyomfajok közül jó hatásfokkal irtja a tarackbúza, csillagpázsit, nád, siska nádtippan föld feletti és föld alatti - tarack, rizóma - részeit.Kifejezetten hatékony a folyondár szulák, hamvas szeder, sövény szulák, útszéli zsázsa, kutyatej-félék, aszat, lósóska fajok, vidra keserűfű gyomnövények ellen.A vegetatív szaporító szervek (rizóma, szár- és gyökértarack) elleni hatása rendkívül jó.
Javasolt növényvédelmi technológia:
A magról kelő gyomfajok elleni védekezésnél a gyomok intenzív növekedésekor kell elvégezni a gyomirtást. Lehetőleg a virágzás- magérés fázisa előtt juttassuk ki a Medallon Premium-ot. Évelő gyomfajok elleni védekezésnél a gyomnövények kora tavaszi megújulásának kezdete, illetve a virágzás-magérés fázisa (nyár közepe-vége) a legkedvezőbb időpontok. Szőlőben és gyümölcsben ne kerüljön a kultúrnövény hajtásaira, leveleire. Kijuttatás után 1–3 órán belül behatol és szállítódik a levél szöveteibe, így esőállósága kiváló, - 15 °C-ig tárolható, fagy hatására nem csapódik ki. A hagyományos glifozát hatóanyagú formulációknál hatékonyabb, gyorsabb. Hűvösebb időben is gyorsabban hat.
Forgalmi kategória:
III
Munkaegészségügyi várakozási idő:
0 nap
Méregjelzés, veszélyesség:
Veszélyjel - nem jelölésköteles. Vízi szervezetekre, méhekre nem veszélyes.
Eltarthatóság:
3
Kiszerelés:
200 ml,1 l, 5 l, 25 l, 640 l tartály
Gyártó:
Syngenta

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

Magyar kutyabüszkeségeink – A magyar agár
Magyar kutyafajtáink közül most a magyar agarat mutatom be nektek, érdemes megismerkednetek közelebbről ezzel a csodálatos kutyafajtával!

Ezért ne adj soha cinkegolyót a madaraknak!
A cinkegolyó nagyon praktikusnak tűnhet mindenki számára, olcsó, könnyen ki lehet helyezni, szeretik a madarak, én mégis azt mondom, hogy soha ne add oda az állatoknak, nézzük,...

8 ok, amiért télen kell elvégeznünk a metszést!
Mostani cikkemben 8 indokot sorolok fel nektek, nézzük, miért éri meg télen elvégeznünk a metszést, és mely növények esetében kell elvégeznünk ezt a beavatkozást!

Miért érdemes sziámi harcos halat tartani?
Sok ember életében az első házikedvenc egy halacska. A szülők általában úgy gondolkodnak, hogy egy halat nem olyan nehéz életben tartani, mégis örömöt ad a gyerekeknek és...

7 ok, amiért a szárazföldi teknős ideális háziállat
Napjainkra egyre inkább jellemző, hogy teknőst, különösen szárazföldi teknőst nem csak a fanatikus hüllőrajongók tartanak kiskedvencként. A teknőstartás népszerűségének...

Friss zöldség és gyümölcs: vitaminok és ásványi anyagok elszegényedése a növényekben
Bár ajánlott elegendő gyümölcsöt illetve zöldséget fogyasztani napi szinten, tudnunk kell, hogy e növények egyre kevesebb és kevesebb ásványi anyagot és vitamin tartalmaznak....

Mit esznek a madarakat télen (és hogyan segíthetsz nekik)?
Habár a természet télen lecsendesedik, még a leghidegebb napokon is megpillanthatunk néhány bátor madarat kertünkben. Gondolkodtál már rajta, hogy vajon hogy jutnak élelemhez ezek...

Mit tehetünk a kültéri pozsgás növényeinkért télen?
A legtöbb pozsgás növény illetve kaktusz kifejezetten szereti a kinti létet. Néhány ott is hagyható egész évben, a telet is beleértve. Ugyanakkor, hidegtűrő képességük e...