Mutatjuk, hogyan építs magaságyást lépésről lépésre- idén tavasszal így építs magaságyást, magaságyás építésének folyamata

Mutatjuk, hogyan építs magaságyást lépésről lépésre

VN
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Idén tavasszal valósítsd meg te is az álmaidat, ami a kertészkedést illeti, és végre éld ki magadat úgy igazán. Építs csodás magaságyást növényeidnek! Az emelt ágyás építése a kertben nagyszerű módja annak, hogy javítsd a talaj vízelvezetését, ezzel növeld a hozamot, és nem utolsó sorban rendezett kerti teret alakíts ki. Mutatjuk a kerti magaságyás építésének folyamatát lépésről lépésre!

Magaságyás építésének lépései

#1. Magaságyás építése: Válaszd ki a tökéletes helyet magaságyásod számára!

Első lépésként válassz helyet, nem akármilyet, hanem tökéleteset! Mire figyelj a magaságyás helyének kiválasztásakor? Olyan helyet válassz, amit naponta legalább 6-8 óra napfény éri és jó vízelvezetésű. Mérd meg a terület nagyságát, és jelöld ki a megfelelő méretet, ehhez használhatsz karókat, valamint zsinórt! Legyél precíz, és ne csak úgy saccra alakítsd ki a kerületét, hanem a megfelelő méreteket alkalmazva. Tervezd meg előre, hogy miből mennyit akarsz ültetni ide, és mennyi helyre lesz mindehhez szükséged.

#2. Magaságyás építése: Készítsd elő a talajt a magaságyáshoz!

A talaj előkészítése nagyon fontos, sok múlik ezen. Távolíts el minden gyomot vagy füvet a területről, és egyengesd el a talajt. Ha rossz a talaj minősége, érdemes eltávolítani a termőtalajt, és helyettesíteni a termőtalaj és a komposzt keverékével. Tegyél meg mindent azért, hogy táplálék dús, jól termő talajt alakíts ki, hiszen ezen fog múlni majd az egész termés!

#3. Magaságyás építése: Építsd meg a keretet a magaságyáshoz!

Magaságyást sokféle mindenből lehet építeni, sokszor tele van a kert, garázs, egyéb tároló mindenféle kidobásra szánt dologgal, amik tökéletesen felhasználhatóak a magaságyás megépítéséhez, éppen ezért érdemes előbb szétnézni, mintsem rögtön boltba rohanni! Használj fát, követ vagy téglát az emelt ágy keretének megépítéséhez. Győződjön meg arról, hogy a sarkok négyzet alakúak, és a keret vízszintes.

#4. Magaságyás építése: Töltsd fel táplálék dús talajjal a magaságyást!

Talaj hozzáadása egy kiemelten fontos része a magaságyás kialakításának. Töltsd fel az ágyat termőtalaj és komposzt keverékével. A vízelvezetés javítása érdekében érdemes további módosításokat hozzáadni, például perlitet, vermikulitot vagy tőzegmohát.

#5. Magaságyás építése: Ültesd be a magaságyást!

Ültesd be a magaságyást! Ha a magaságyás meg van építve és tele van talajjal, beültetheted a kertedet. Fontold meg a zöldségek, fűszernövények és virágok keverékének használatát, hogy változatos és gyönyörű kertet hozz létre, amire majd még a szomszédok is irigykedve fognak nézni!

Mit ültessek a magaságyásba?

Sok növényt lehet emelt ágyásban termeszteni, beleértve a zöldségeket, fűszernövényeket, gyümölcsöket és virágokat. Érdemes a napfényes órák számát is figyelembe venni, mielőtt ültetni kezdesz. Íme néhány javaslat:

  • Zöldségek: Paradicsom, paprika, saláta, kelkáposzta, spenót, sárgarépa, bab, borsó, uborka, cukkini és tök.
  • Fűszernövények: bazsalikom, petrezselyem, koriander, kakukkfű, oregánó, rozmaring és menta.
  • Gyümölcsök: eper, áfonya, málna és szeder.
  • Virágok: körömvirág, cinnia, napraforgó és petúnia.

#6. Magaságyás építése: Így tarthatod karban magaságyásodat!

Öntözés és karbantartás is fontos része a magaságyás építésének, vagy jobban mondva inkább már valamiféle zárás utáni momentuma. Tartsd jól öntözötten a magaságyást, és ügyelj a műtrágya vagy komposztmegfelelő adagolására is. A rendszeres gyomlálás és metszés is segít megőrizni a magaságyás szépségét, valamint egészségét!
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-16

Kezdő kertészeknek is - 3 zöldség, ami garantáltan sikerül

Kertészkedni szeretnél, de nem tudod, hol kezd? Fedezd fel a 3 ideális zöldséget kezdőknek! Gyorsan növőek, ízletesek és minimális erőfeszítéssel termeszthetők.

2024-01-02

Agrárminisztérium: újra igényelhető a szőlő szerkezetátalakítási támogatás, ezek a feltételek

A szőlősgazdáknak 2024. január 4-től ismét lehetőségük nyílik a támogatási kérelmek benyújtására a szőlő szerkezetátalakítási támogatás keretében.

2024-04-16

Titkos trükk a hagyma örök életéhez: Soha többé nem kell magot venned!

Fedezd fel a titkos trükköt, amellyel örökké életben tarthatod a hagymát! Soha többé nem kell hagymát vásárolnod a boltban vagy magról újrakezdened a folyamatot!

2024-04-16

Soha nem fogod elhinni, hogy mennyi uborkát lehet termeszteni ezzel a trükkel!

Fedezd fel az uborka termesztés trükkjeit, amellyel bőséges termést érhetsz el! Tanulj a vetéstől a kiültetésen át a gondozásig és a kártevők elleni védekezésig.

2024-04-15

Ültesd el együtt a hagymát és a répát, elmondom miért

A hagyma és a répa remek társnövényei egymásnak, elmondom nektek miért érdemes őket egymás mellé ültetni a kertben. Ezek után biztos ti is így fogjátok csinálni!

2024-04-16

Ideje elültetni a cukkinit, mutatjuk, hogyan csináld helyesen!

Egyre népszerűbb a cukkini hazánkban is. Ültess 2024-ben te is cukkinit, mutatjuk, hogy mikor, és hogyan csináld, hogy a legtöbb, legjobb termésed legyen!

2024-01-03

Ennek az 5 népszerű növénynek a magját már januárban el kell vetned

Vannak növények, melyeknek magjait már most el kell vetni, hogy később élvezni tudjuk a virágot, vagy termést. Januárban ültetendő virágokat mutatunk.

2024-01-10

Hasznos ötletek, javaslatok gazdálkodóknak Dr. Máté Andrástól

Cikksorozatunkban a SZIE Növénytermesztési Tanüzemének volt igazgató, Dr. Máté András oszt meg tippeket gazdálkodóknak. Ez a cikk a vetésekkel kapcsolatos.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

baktériumfertőzések megállapítása

rendszerint labor, vizsgálatokkal történik, a szervekből, váladékokból vett minták... Tovább

fajtátlan állat (helytelenül: korcs v. basztard)

az olyan egyed, amely egyetlen meghatározott —>fajtához sem sorolható. Tovább

Tovább a lexikonra
Paradicsom Talajművelés virágtermesztés Zöldség