Gondoskodjunk kutyáinkról télen

Így tartsd melegen kutyáidat a téli hónapok során

Szélesi Ferenc - Főkertész, ZH
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Nem minden kutya viseli jól a hideget, sok kedvenc pedig éppen annyira vacog kint télen, mint gazdája. Persze vannak olyan négylábú kedvencek is, amiknek meg sem kottyannak azok a dermesztő mínuszok, amiket mi már nagykabátban sem vagyunk képesek elviselni.

Kutya gondozása télen

Minden fajta másképpen viszonyul a fagyos hőmérsékletekhez, de néhány általános tipp sokat segíthet azok számára, akik kevésbé hidegtűrő kedvenceket tartanak otthon. Az alábbiakban néhány ilyen alapvető tanácsot olvashatsz.

Kutyák gondozása télen

Ügyelj kutyád ápoltságára

Ne nyírd meg kutyád a téli hónapok során vagy az azt megelőző időszakban, a kutyák számára ugyanis bundájuk a legfontosabb természetes szigetelőréteg, ami melegen tartja őket. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem kell foglalkoznod kedvenced szőrével – a rendszeres fésülésekre továbbra is szükség van ilyenkor, a csomós bunda ugyanis kevésbé hatékonyan véd a hó és a hideg eső elől és gyengébb szigetelést is biztosít. A rendszeres ápolás továbbá sok kutyára kedélyjavítóként hat, amire a kedvenceknek külön szükségük lehet a téli bezártság idején. 

Csak bent fürdesd a kutyádat!

Fürdetés után győződj meg róla, hogy kutyád bundája teljesen megszáradt, mielőtt újra kiengednéd a szabadba. Az igazán hideg időszakokban érdemes ritkábban fürdetni, bizonyos esetekben pedig teljesen fel is függesztheted ezt, amíg az idő melegebbre nem fordul. Ha mindenképpen szeretnéd megfürdetni kutyádat a hideg ellenére, akkor legyenek ezek rövidebb, meleg vizes fürdetések, természetesen továbbra sem kint, a hidegben (és ugyan úgy ügyelj a bunda szárazságára, mielőtt kiengednéd kutyád a szabadba). Soha ne fürdesd kutyád hideg vízzel.

Ügyelj a mancsok megfelelő nyírására

Ne hagyd, hogy kutyád szőre benője a kis párnákat a mancsai alján. Ezzel elkerülheted, hogy a hó és a jég megakadjon a szőrön, mikor kiengeded őt a szabadba. A kint töltött időt követően mindig ellenőrizd kutyád mancsait, és nézd meg, hogy nem-e látsz sérüléseket vagy fennakadt tárgyakat és egyéb piszkot.

A kutyák mancsainak állapotát egy kis vazelinnel vagy E45-tel biztosíthatod, csak vigyázz a lakásban széthagyott tappancs nyomokkal! Ha kutyád nem tűri meg a védőzoknikat, akkor minden séta után alaposan mosd le minden mancsát, hogy eltávolítsd róla a hót, a sót és minden egyéb krémet, amivel bekented sétálás előtt vagy után – ezek mind irritálhatják a bőrét. A következő oldalon folytatom!

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-03-25

Ezért nem érdemes nyuszit venni húsvétra a gyerekeknek

Bár egy húsvéti nyuszi aranyos és vonzó ajándék lehet gyerekeknek, fontos megfontolni néhány szempontot, mielőtt döntést hoznál, méghozzá ezeket!

2024-03-18

Ezt minden kutyatartónak tudnia kell: így tudod megmenteni kutyádat

Megismerheted ebben a cikkben a leggyakoribb tévhiteket a külső paraziták elleni védekezésről, és megtanulhatod, hogyan óvhatod meg kutyádat egész évben te is.

2024-03-18

Sokan nem tudják: Ezek a tavaszi virágok mérgezőek a kutyákra

Kutyatartóként nagyon óvatosnak kell lennünk, mert elég egyetlen óvatlan pillanat, és meg is van a baj. Több olyan tavaszi virág van, ami mérgező a kutyákra.

2024-02-13

Csirkék, tyúkok nagy kedvence ez a csodálatos virág – Ültess kerti sarkantyúkát!

A kerti sarkantyúka egy csodaszép növény, ami feldobaja a kerteket, na meg a csirkeólakat. Mutatjuk hogyan ültesd el, és etesd vele a csirkéket, tyúkokat.

2024-04-23

Az ókori argentinok háziállatként tarthatták a rókákat

Eddig nem is sejtett felfedezést tettek kutatók a rókával kapcsolatban. Az ősi argentinok háziállatként tarthatták a rókát? Bizonyíték is van!

2024-07-20

A tyúkok nyári gondozása, ezt add nekik a melegben

A nyári hónapokban a tyúkok különös figyelmet igényelnek, hiszen a meleg időjárás komoly kihívást jelenthet egy tyúknak. Legyen élettel teli a baromfiudvarod!

2024-08-18

Tyúk etetés és itatás: az egyszerű módszerektől a praktikus önetetőig

A tyúk gondozása egyszerűen. Praktikus önetetők és önitatók a tyúkoknak, amelyek megkönnyítik a mindennapokat és hozzájárulnak a sikeres tyúktartáshoz.

2024-08-07

Öko, bio, organikus…mi ez? Most utánajártunk a rejtélynek!

Az organikus/bio/ökológiai gazdálkodás lényege, hogy óvja a talaj termékenységét, előtérbe helyezve a növények, állatok és a talaj természetes egyensúlyát.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

kasos méhészkedés

régi, ma már nem használt formája a méhészkedésnek, amikor méhlakásul szalmából,... Tovább

Õk is éreznek!

Állatvédõ szervezet Szenvedõ, éhezõ, sérült, megkínzott, kidobott, elárvult kóbor... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos