Kihalt a nyugati fekete rinocérosz

Kihalt a nyugati fekete rinocérosz

Push értesítések

ÉRTESÜLJ ELSŐKÉNT,

IRATKOZZ FEL ÉRTESÍTÉSEINKRE

Az utóbbi évtizedekben az orvvadászok a kihalás szélére sodortak rengeteg állatfajt, köztük sok rinocérosz fajt is, melyeket a szarvukért vadásznak. A szakértők mostanra megállapították, hogy a sokáig veszélyeztetett nyugati fekete rinocérosz kihalt.

Az utóbbi évtizedekben az orvvadászok a kihalás szélére sodortak rengeteg állatfajt, köztük sok rinocérosz fajt is, melyeket a szarvukért vadásznak. A szakértők mostanra megállapították, hogy a sokáig veszélyeztetett nyugati fekete rinocérosz kihalt.

 

 

 

 

 

 

 

Az International Union for Conservation of Nture’s (IUCN) hivatalosan is kihalttá nyilvánította a nyugati fekete rinocéroszt, ezzel újabb orrszarvú alfaj tűnt el a Föld felszínéréről. Az utolsó példányt Nyugat-Afrikában látták még 2006-ban, most viszont már eljutottak addig, hogy kijelenthessék, valószínűleg egyetlen darab sem él sem vadonban, sem fogságban, azonban az északi fehér orrszarvúval egyetemben még a kritikusan veszélyeztetett fajok listáján marad, ahogy a jávai rinocérosz is, amiből nagyjából 30-40 példány élhet vadon Indonéziában. 

 

 

Az Afrikában élő rinocéroszok száma százezres nagyságrendű volt egészen az 1960-as évekig, azonban utána a mai napig rengeteg faj kerül a kihalás szélére az orvvadászok miatt. A rinocéroszokat szarvukért vadásszák, mivel a keleti kultúrákban, elsősorban Kínában varázslatos, gyógyító és potencianövelő erőt tulajdonítanak a szarvnak. Kevesen tudják azonban, hogy a rinocérosz szarva ugyanolyan anyagból áll, mint az emberek levágott körme. A feketepiacon kilónkénti ára elérheti a 9 millió forintot is, ezáltal egyetlen elejtett rinocérosz szarva nagyjából 50-60 millió forintot ér. Az orvvadászok kitűnően felszereltek-helikopterekkel, csúcstechnológiás fegyverekkel indulnak vadászatra. Ez nem is csoda, mivel bevételükből futja a fegyverzetre és még a nemzeti parkok őreit is le tudják fizetni. Általában a szarvakat levágják, majd az állat testét ott hagyják a dögevőknek. A természetvédő szövetség szerint a szakadék széléről is van visszaút, a déli fehér rinocéroszt a 19. század végi, nagyjából százra becsült populációjáról sikerült felhozni a mai, húszezer körüli élő létszámra.

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-07-22

Aszály Magyarországon: a csapadékhiány és forróság kihívásai

Az utóbbi években Magyarországot sújtó forró időjárás, aszály egyre súlyosabb problémákat okoz mind a mezőgazdaságban, mind a lakosság hétköznapjaiban.

2024-07-03

Tegyünk közösen a fehérgólyák jövőjéért - A 15. hazai országos fehérgólya-felmérés

A 15. hazai fehérgólya-felmérés során a lakosság segítségét kéri a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME). A fehérgólyák populációja fogyatkozik.

2024-06-12

A mezőgazdaság jövője itt van: Drónokkal a sikeres termesztésért

A drónok és a mezőgazdaság találkozása forradalmi technológiák megjelenését jelenti a földeken. A drónok használata a mezőgazdaságban rendkívül jövedelmező.

2024-06-13

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása

Környezetbarát megoldások nyomában: a növénytermesztés és az állattenyésztés összevonása. A régebben élt gazdálkodók még így csinálták, nekünk is így kellene.

2024-07-04

Egy nyaralás Balatonfüreden és az agrármunkák összehangolása

Egy nyaralás Balatonfüreden az agráriumban dolgozók számára is különleges élmény. A város lehetővé teszi programjaival és környezetével, hogy fantasztikus napokat töltsenek el itt.

2024-07-05

Ezekkel a természetes ellenszerekkel tudsz védekezni a földibolhák ellen

Apró lyukak jelentek meg a növényeiden? Látod az apró, ugráló, fekete bogarakat is? Valószínűleg földibolhával van dolgod. Ezek a természetes ellenszerei.

2024-07-17

Horgászat a Balatonnál: Hol és Hogyan Érdemes Horgászni?

A Balaton számos halfaj otthona, így a horgászok számára ideális helyszín. Ebben a cikkben áttekintjük, hol és hogyan érdemes horgászni a Balatonnál 2024-ben!

2024-06-14

A vargánya gomba - ízletes és nagyon egészséges is!

Ha már unod a legnépszerűbb gombát, a csiperkét, és valami újra vágysz, akkor érdemes kipróbálnod a vargánya gombát. Én nagyon szeretem, te se fogsz csalódni!

További cikkek ebben a témában


Állatorvos Állattenyésztés Érdekességek Gazdaság Gyeptermesztés Kertészet Környezetgazdálkodás Környezetvédelem Mezőgazdaság Nemesítés, biotechnológia Növénytermesztés