Hogyan vedd rá a karácsonyi kaktuszodat, hogy virágozzon? 3 trükk a karácsonyi kaktuszok virágzásához

Hogyan vedd rá a karácsonyi kaktuszodat, hogy virágozzon? Íme a 3 titok!

VN, NA
Facebook logo

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A karácsonyi kaktusz növényed bőségesen virágzott novemberben vagy decemberben, és most azon töprengsz, hogy egy teljes évet kell-e várnod, amíg újra virágzik. A meglepő válasz: nem! A megfelelő (és kissé büntető) feltételek mellett az ünnepi kaktusz az ünnepek után újra virágozhat. Íme a titok, hogy mit kell tenned, a februári ismételt virágzáshoz.

Karácsonyi kaktusz virágzása

1. Titok a karácsonyi kaktusz virágzásáshoz: Csökkentsd az öntözést!

Októberben érdemes elkezdeni csökkenteni a növény szokásos vízmennyiségét. Enyhén öntözd meg a talaj legfelső rétegét (csak az első hüvelyknyit), és csak akkor, ha a talaj tapintásra teljesen kiszáradt. A túl sok víz a virágbimbók lehullását okozhatja, ezért a talaj első hüvelykének nedvesnek kell lennie (de soha nem vizesnek nagyon). Az új, minimális öntözési ütemterv nyugalmi állapotba kényszeríti a karácsonyi kaktuszt, ami kritikus fontosságú a növény virágzásához (és újravirágzásához). Ez az a pont, ahol a lusta szobanövény-kertészek is előnyt élvezhetnek.

2. Titok a karácsonyi kaktusz virágzásáshoz: Biztosíts legalább 12 órás sötétséget a karácsonyi kaktusz részére!

Rövid napos növényként a karácsonyi kaktusznak minden nap 12-24 órás sötétségre van szüksége ahhoz, hogy virágzási időszakba lépjen. Ha az növényt az irodában tartod, ez nagyon egyszerű, mivel nagy eséllyel egész éjszaka sötét lesz az irodában. Otthon azonban kissé trükkös lehet megfelelő helyiséget találni, amely napnyugtától napkeltéig sötét, és minden mesterséges lámpát kapcsolunk esténként. Remek ötlet lehet a pince, vagy akár egy szekrény is, ahol az ajtók folyamatosan zárva maradhatnak legalább 12 órára megszakítás nélkül. Ha nincs teljes sötétségű hely az otthonodban, 18 óra körül letakarhatod a növényt fényzáró szövettel (például sötétítőfüggönnyel), és másnap reggel 6 óra után eltávolíthatod azt. Annak érdekében, hogy az anyag ne törje össze a növényt, azt javasoljuk, hogy helyezze a növényt egy fejjel lefelé fordított akadály alá (bármilyen hasonló szerkezet alá, amely keretként funkcionálhat), és úgy terítse rá az anyagot. Tartsd a növényt ebben a ciklusban körülbelül hat hétig, hogy elősegítsd a virágbimbók képződését. Ne feledd, hogy bárhol is tárolod a karácsonyi kaktuszt éjszaka, annak legalább 12 órán át teljes sötétben kell lennie, de az sem baj, ha ez egy kicsivel több. Figyelj oda az utcai lámpákra is, és a mozgásérzékelős lámpákat is vedd számításba. Éjszaka ne gyújts villanyt, még rövid időre sem, mert megzavarhatja a szükséges sötétségi ciklust, és befolyásolhatja a virágzási folyamatot.

3. Titok a karácsonyi kaktusz virágzásáshoz: Tartsd hidegen a hőmérsékletet!

Az ideális hőmérséklet a karácsonyi kaktusz virágzásához 50 °F és 55 °F között van (ez olyan 10-12 Celsius fok körüli hőmérsékletet jelent), és a helyiségnek mentesnek kell lennie a hideg és meleg huzattól is egyaránt. Ezért tartsd távol a szivárgó ajtóktól, fűtőnyílásoktól és kandallóktól, vagy minden olyan helytől, ahol a hőmérséklet nagymértékben ingadozik a meleg és a hideg között. Otthon éjszakára 16-17 Celsius fok körülire érdemes csökkenteni a fűtést, és a növényemet egy jól záródó ablak közelében hagyni, amely esténként kellően hűvös. Szinte mindig a huzat, a túl meleg levegő, vagy a túl sok víz miatt van az, hogy nem virágoznak a karácsonyi kaktuszok a megfelelő ütemben.
 

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Még több cikk

2024-04-18

Így ültesd a muskátlit az ablakba, hogy több virágot hozzon!

A muskátlik (Pelargonium) kedvelt növények az ablakokban, erkélyeken, és nem igényelnek túl sok speciális gondozást, de ezeket a tanácsokat tartsd be!

2024-04-16

Csodaszép, egyszerűen gondozható: Így ültess margarétát!

A margaréta nem elég, hogy csodaszép, sokak legnagyobb kedvenc virága, számos néphiedelem kapcsolódik hozzá, gyógyhatása van. Nézd milyen egyszerű az ültetése!

2024-04-09

Egy növény, amibe azonnal beleszeretsz: A hibiszkusz szaporítása dugványozással

A hibiszkusz egy csodás virág, melynek szaporítása dugványozással nagyon egyszerű. Jöjjön a hibiszkusz szaporítása dugványozással lépésről lépésre, kövesd!

2024-04-09

Ezeket a szobanövényeidet kell most kivinned

Itt a tavasz, a jó idő, az idő, amikor a természet is életre kell. Itt az ideje, hogy szobanövényeidet is kividd a napsütésre. Ezeket a szobanövényeket vidd ki!

2024-04-21

Virágzik a csodálatos lilaakác – Te tudod, mikor kell megmetszeni?

A lilaakác (Wisteria sinensis) metszése két fő időszakban történik az év folyamán, hogy segítsd a növényt a virágok és a növekedés optimális kifejlesztésében.

2023-12-31

Mit kell tenni, ha a szelídgesztenyét megtámadja a gubacsdarázs?

A gubacsdarazsak könnyen kárt tehetnek a szelídgesztenye levelekben, de szerencsére van néhány bevált módszer, amelyekkel visszaállíthatod a szelídgesztenyéd egészségét.

2023-12-31

Látványos égi jelenséggel kezdődik az Új Év – Itt a Quadrantidák Meteorraj

Készüljünk fel a természet egyik leglenyűgözőbb show-jára, és merüljünk el az égi csillagok varázslatos világában! Látványosan indul az Új Év!

2023-12-31

Rothad a karácsonyi kaktusz gyökere - Mit kell tenni?

Ha a karácsonyi kaktusz gyökerei rothadnak, ne essen pánikba! Ez a cikk praktikus tippekkel és tanácsokkal szolgál, hogy visszaállítsa ezen ünnepi növények egészségét és szépségét.

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

50/2006. (VI. 28.) FVM rendelet

az állatgyógyászati készítményekrõl: Az állategészségügyrõl szóló 2005. évi CLXXVI.... Tovább

biotóp (élettér, élőhely)

a biocönózis környezete; egyedei számára élő és élettelen tényezőivel a megfelelő... Tovább

Tovább a lexikonra
Karácsony virág