hidrogén (H)
a periódusos rendszer első eleme; a Földön elemi állapotban csak kis mennyiségben fordul elő, főleg a légkör magasabb rétegeiben és a vulkanikus gázokban. Atomja a legkisebb és a legkönnyebb atom; három izotópja (izotópok) van: az egyes tömegszámú H (1H) mellett kb. 0,016%-ban előfordul a kettes tömegszámú, a deutérium (2H, D); a hármas tömegszámú, a trícium (3H, T) csak nyomokban található, ez a légkörben a kozmikus sugárzás hatására keletkezik, atommagja nem stabil, radioaktív izotóp. Az élő szervezetek számára elsődleges abiogén elem, alkotórésze a számos élettani funkciójú víznek, s valamennyi szerves vegyületnek. Nagy nyomáson (15 MPa) piros jelzésű acélpalackban hozzák forgalomba. Felhasználása széles körű: sósav- és ammóniagyártásra, növényi olajok hidrogénezésére (zsírok keményítése, margarinkészítés) használják, valamint autogénhegesztésre, mivel lángjába oxigéngázt fúvatva, igen magas hőmérséklet (2000-2500 °C) érhető el, ezen a hőmérsékleten a magas olvadáspontú fémek és más, nehezen olvadó anyagok (pl. kvarc) is megolvadnak.

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Világhíres magyar juhfajta – A magyar racka bemutatása
Az egész világon ismerik a magyarok nagy büszkeségét, a juhok gyöngyszemét, a magyar rackát. Mostani cikkemben elmondom, miért olyan különleges ez a juhfajta!

Gyönyörű és hasznos – Így termessz te is rovarevő kobraliliomot!
A kobraliliom (Darlingtonia californica), vagy „sisakos légycsapda” különleges, kobrákat idéző csészeleveleinek köszönheti szembetűnő megjelenését. Ezek a levelek a...

Az 1000 évig élő csodanövény – A páfrányfenyő
A világ egyik legősibb növénye, ami képes akár 1000 évig is élni, mostani cikkemben bemutatom nektek a páfrányfenyőt!

Magyar kutyabüszkeségeink – A magyar agár
Magyar kutyafajtáink közül most a magyar agarat mutatom be nektek, érdemes megismerkednetek közelebbről ezzel a csodálatos kutyafajtával!

A téli retek termesztése
A téli retket mindenkinek érdemes fogyasztania, mivel számtalan jótékony hatással rendelkezik, mostani cikkemben azt mondom el nektek, hogyan termeszthetitek saját kezűleg!

Amiről kevés szó esik - A torma betegségei
Érdekes, de valóban kevés helyen lehet olvasni a tormát megtámadó betegségekről és az ellenük való védekezésről, éppen ezért különösen ajánlom írásomat mindenkinek!

A retek fajtái - Melyiket termesszem?
A reteknek számtalan fajtája van, de most csak azokból sorolunk fel néhányat, amikkel érdemes próbálkozni a kertben. Ha nem vagy biztos benne, hogy melyiket válaszd, akkor próbálj...

Az alig ismert csoda - Minden a vizitormáról
A vizitorma nagyon különleges, számtalan előnye van annak, ha ismeri az ember a jótékony hatásait, mostani cikkemben mindent elmondok nektek a vizitormáról, tartsatok velem!