Készítsünk saját kezűleg madáreleséget!

hirdetes

Fillérekből készíthetünk ízletes madáreleséget!

Szélesi Ferenc - Főkertész, NA
Instagram logo

KÖVESS MINKET

ISTAGRAMMON

Hamarosan itt a tél, a madarak pedig egyre kevesebb élelmet találnak maguknak, éppen ezért szükséges, hogy segítsünk nekik. Mostani cikkemben elmondom nektek, hogyan készíthettek ízletes madáreleséget, érdemes kipróbálnotok ezt a szuper módszert!

Madáreleség készítése házilag

Először is megosztom veletek két korábbi cikkemet, érdemes elolvasnotok mind a kettőt, az első arról szól, hogyan csalogassunk madarakat a kertünkbe (katt ide az olvasásért), a másik írás pedig arról, hogyan építhetünk madáretetőt saját kezűleg (katt ide az olvasásért). Most pedig nézzük, hogyan készíthetünk madáreleséget, a legjobb megoldást mutatom meg nektek!

 

Madáreleség készítése saját kezűleg

Igaz, szinte mindenhol lehet kapni magokat és cinkegolyókat, amik nem kerülnek sokba, de mégis azt mondom, hogy érdemes saját kezűleg készített madáreleségeket kihelyeznünk a kertbe. Ezek a csemegék mutatósak, ráadásul még a gyerekeket is bevonhatjuk a készítésbe, remek családi szórakozás kerekedhet a közösen eltöltött időből.

hirdetes

 

Amire szükségünk lesz: faggyú (hentesnél könnyedén beszerezhető, a legtöbbet úgyis kidobnák), vegyes magok (napraforgó, köles, kukorica, búza, stb.), aszalt gyümölcsök, alma, lisztkukac (ezek nem kötelezők) műanyag edény, pohár, valamint kukoricaliszt.

 

hirdetes

Így készíthetjük el saját kezűleg a madáreleséget

Vágjuk fel a faggyút apró darabokra, majd egy serpenyőben kevés olajjal kezdjük el kisütni. Érdemes apró lángon lassan végezni a kisütést. Kihűlés után a visszamaradt részt vágjuk fel, és keverjük bele az eleségbe. Ha kisült és kissé kihűlt a faggyú, keverjük össze a magvakkal, a liszttel – egy csészéhez négy csésze magot és 2-3 csésze lisztet érdemes számolni. 

 

Az elkészült masszát tegyük műanyag formába, helyezzünk bele egy zsinórt is, amivel később fel tudjuk majd akasztani a csemegét. Ha kész, le kell hűtenünk a masszát, hogy megdermedjen. Ha ez is megvan, szedjük ki a formából, és akasszuk fel olyan helyre, ahol a madarak biztonságosan meg tudják közelíteni. Az eleséget mindig száraz, csapadéktól védett helyre tegyük ki, mert az átázott eleség könnyedén megpenészedhet, ez pedig káros lehet a madarak számára. Az alábbi videón részletesen megnézheted a lépéseket! 

TootSweetCarole képe a Pixabay -en.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2023-10-02

Hogyan ültessünk át egy vitorlavirágot? – Útmutató lépésről-lépésre

A megfelelő virágzás érdekében érdemes átültetnünk a vitorlavirágot időszakonként, hogy elegendő tápanyaghoz jusson. Nézd meg útmutatónkat az átültetéshez!

2023-10-02

Minden, amit tudnod kell az eukaliptusz neveléséről és metszéséről

Ha szeretnél eukaliptuszt nevelni, vagy már rendelkezel egyel, és gondozni szeretnéd, ebben a cikkben mindent megtudhatsz a nevelésükről és metszésükről.

2023-10-02

Hogyan kell metszeni a petrezselymet a bokrosabb növényhez – egyszerű tippek petrezselyem termesztéshez

A petrezselymet sokan termesztik saját kertjükben vagy otthoni konyhakertben, mivel frissen szedve a legjobb ízélményt nyújtja. Petrezselyem metszésével dúsabb bokrot kapunk!

2023-10-02

Így nevelhetsz hidegtűrő banánfákat egy trópusi kertben, még hűvösebb éghajlaton is

A banánfa általában a trópusi és szubtrópusi klímákat kedveli, és a meleg időjárásban rendkívül jól nő. Azonban hidegebb éghajlaton is nevelhetünk banánfát!

2023-09-19

Termesszünk dísztököt, hogy tudjunk mivel dekorálni a szezon alatt!

Az őszi időszak egy igazi ajándék a kertészek és a dekoráció kedvelői számára. Ebben az időszakban megjelennek az aranyszínű falevelek, a melegítő teák és a színpompás dísztökök.

2023-10-02

A főváros különleges mókusparkja egész ősszel ingyenesen látogatható

Lehetne jobb őszi programot találni, mint a természetben sétálni, ücsörögni, kicsit lelassulni és mókusokat, madarakat nézegetni? Mutatjuk merre van a mókuspark!

További cikkek ebben a témában


Tovább a Lexikonhoz

illóolajok

egyes növénycsoportokra jellemző, nem glicerid jellegű olajok. Jellegzetes aromájúak... Tovább

fenyérfű (sikárfű, Andropogon ischaemum L.)

a pázsitfüvek családhoz tartozó, évelő, laza bokrú, gyenge minőségű aljfű (fűfélék).... Tovább

Tovább a lexikonra
Állatok Állatorvos Állattenyésztés