Online tanácsadás
Tisztelt Hölgyem / Uram
Kb. három héttel ezelőtt gyümölcsfákkal kapcsolatban kérdést intéztem Önhöz de még nem kaptam rá választ. A kérdésem az volt, hogy mennyi kártérítést kérhetek a gyümölcsfáimért, amit tudtom és beleegyezésem nélkül a telkemből kivágtak.
A válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel Kóródi Erzsébet
Az Ön által feltett kérdések jogszabály által nem meghatározottak. Az első esetben azt tanácsolom, forduljon egy kárbecslő szakértőhöz és tőle kérjen szakvéleményt. Ilyen szakértői tevékenységet végeznek minden megyében a Magyar Mérnöki Kamara tagjai. A magam részéről egy konkrét jogeset bírósági döntését tudom csak idézni. 1989-ben (tehát 18 évvel ezelőtt!) egy hasonló esetben 160 db élőfa jogosulatlan kivágása miatt a bíróság 22.289 Ft kárt állapított meg, melyet egy kárbecslő szakértő véleményére alapozott. A bíróság általános érvénnyel úgy foglalt állást, hogy az élőfa jogosulatlan kivágása esetén a fák ÁFÁ-val növelt fogyasztói árát kell a kártérítés összegeként megítélni.
A gyökerek eltávolítására azt javaslom, több vállalkozótól kérjen árajánlatot (az árajánlat kérése ingyenes) és az Ön számára legkedvezőbbet válassza.
Vissza a kérdések listájához
A gyökerek eltávolítására azt javaslom, több vállalkozótól kérjen árajánlatot (az árajánlat kérése ingyenes) és az Ön számára legkedvezőbbet válassza.