ES Lolita (EGH 331 RM)
Napraforgó
Cél: olajipari
Széles háromszögtõl a kihegyesedõig alakúak levelei, közepesen zöldek, közepesnél nagyobbak. Fogazottságuk közepesnél finomabb, hólyagosságuk közepesnél erõsebb. A virágzási ideje közepes. Orsó alakú nyelves virágai hosszúak, sárga színûek. Tányérvirágzata nagy és erõsen domború. Közepesnél kisebb, fekete kaszattermésének szélén gyenge intenzitású szürke csíkozás figyelhetõ meg, míg oldalán csíkozottság nincs.
Középérésû csoportba tartozó, kétvonalas hibrid, tenyészideje a vizsgálatok alatt 124 nap. Kaszattermése 3,84 t/ha, 4,3%-kal több, mint a standard fajták értéke. Olajtartalma 47,8%, olajtermése 1645 kg/ha volt az elmúlt két év átlagában. A hibridet kedvezõ termesztési tulajdonságok jellemzik. Fehérpenészes szártõrothadás iránti fogékonysága nem tért el lényegesen a standard átlagtól . Diaportés szárfoltosság fertõzöttsége kissé meghaladta a standard átlagot (1 éves adat). Napraforgó rozsda fertõzöttsége a standard átlag szintjén fertõzte (1 éves adat).
Euralis Semences, Franciaország
Rustica Kft., Tata
Euralis Semences, Franciaország

Büszkeségeink - A magyar tyúk bemutatása
A magyar tyúkokra valóban mindenki nagyon büszke lehet, ugyanis világhíresek. Mostani cikkemben mindent elmondok nektek a magyar tyúkok történetéről!

A köszméte bemutatása
A köszméte őseink egyik legkedveltebb növénye volt, mostanra sajnos szinte teljesen eltűnt, pedig mindenkinek a kertjében ott lenne a helye, most elmondom azt is, miért!

A legveszélyeztetettebb magyar kutyafajta – Az erdélyi kopó
Az erdélyi kopó a legveszélyeztetettebb helyzetben lévő magyar kutyafajta, érdemes nagyon odafigyelnünk rá, mivel nagyon értékes. Most mindent elmondok nektek az erdélyi kopóról!

Nagy-Magyarország öröksége – Az erdélyi kopasznyakú tyúk
Mostani cikkemben egy nagyon különleges tyúkfajtát mutatok be nektek, tartsatok velem és ismerkedjetek meg közelebbről az erdélyi kopasznyakú tyúkkal!

A Kárpátok pónija – A hucul bemutatása
A kárpátok póniját mutatom most be nektek, ami nem más, mint a hucul. Ismerkedjetek meg kicsit közelebbről ismét egy nagy büszkeségünkkel!

Hogyan lehet csodaszép liliomunk?
A liliom az egyik nagy kedvencem, ez pedig nem is véletlen, hiszen csodálatosan szép, magával ragadó! Mostani cikkemben mindent elmondok nektek az igényeiről, gondozásáról!

Egyedülálló új köszmétefajta - A bíbor köszméte
Egy nagyon különleges köszmétefajtát mutatok most be nektek, ami nem más, mint a bíbor köszméte, nézzük, miben rejlik a különlegessége!

Magyarország legnagyobb termetű pókja – A szogáriai cselőpók
Pókiszonytól küzdőknek nem ajánlom ezt a cikket, ugyanis most be fogom mutatni azt a legnagyobb termetű pókot, amivel Magyarországon lehet találkozni, következzék a szogáriai...

Népszerű babfajták, amiket imádni fogsz!
Karó-, bokor-, és futóbabok – A különböző babokat három nagy kategóriára osztjuk szét, amikkel érdemes megismerkedni, mielőtt babvásárlásba kezdenél.

Milyen műtrágyákat érdemes használnunk a kertben?
Sokan kérdezték, hogy érdemes-e használnunk műtrágyákat a kertben, és ha igen, akkor melyik műtrágyák a legalkalmasabbak. Mostani cikkemben mindenre választ adok!

Csoda a kertben - A nőszirom bemutatása
Egy csodálatosan szép növényt mutatok most be nektek, ami pedig nem más, mint a nőszirom! Tartsatok velem és ismerkedjetek meg ezzel a gyönyörűséggel!

Rengeteg a baj vele - A buxus növényvédelme
Sajnos egyre kevésbé ajánljuk ezt a növényt a kertekbe, ez pedig nem véletlen. Mostani cikkemben összegyűjtöttem, milyen problémákkal kell szembenéznünk, ha buxust ültetünk a kertbe!